چی ببینیم؟

پست شده در ۷ فروردین ۱۳۹۵ | توسط علی سیف الهی

0

فیلم‌های برنده اسکار را در سینماهای تهران ببینید!

شما اگر همین الان به پاریس بروید و تصمیم بگیرید یکی از فیلم‌های سینمای کلاسیک را تماشا کنید، حتما جایی در شهر هست که بتوانید آنها را ببینید. برنامه مشخصی برای اکران این فیلم‌ها در شهر وجود دارد که آنلاین در اختیار مردم قرار می‌گیرد و می‌توانید فیلم و سینما و سانس مورد نظرتان را انتخاب کنید و بروید فیلم را تماشا کنید. چیزی شبیه طرح «هنر و تجربه» خودمان! تهران و یکی دو شهر دیگر (مثل مشهد) هم کم‌کم این امکان را مهیا کرده‌اند که علاوه بر فیلم‌های قدیمی، می‌توانید فیلم‌های روز دنیا را هم روی پرده یکی از این سینماتِک‌ها ببینید. ما یک راهنمای جمع‌جور برای شما تدارک دیده‌ایم تا به راحتی بتوانید فیلمهای خارجی را به جای خانه، در سینماهای شهر و روی پرده ببینید.

 

سینماتِک چیست؟

سینماتک‌ در واقع مجموعه‌ای سازمان‌یافته از فیلم‌های فاخر سینمای جهان است که ارزش نگهداری دائمی داشته باشد. سابقه آن هم برمی‌گردد به ۸۰ سال پیش. به سال ۱۹۳۶ که اولین بار دو فرانسوی به نام‌های هانری لانگلوآ و رورژه فرانیو که صاحبان کلوپ فیلمی به نام (Cercle du cinéma) بودند، سینماتک فرانسه را تاسیس کردند. بعد از آنها کم‌کم در سراسر دنیا، به ویژه در اروپا راه‌اندازی این سینماها رایج شد.

 

پردیس قلهک کجاست؟

مجموعه پردیس قلهک با فضای ۴هزار متر مربعی، جایی است در خیابان شریعتی. خیابان یخچال می‌باشد. این مجموعه علاوه بر سینماتک سالن‌های اسکواش٬ فوتسال٬ بدنسازی٬ رستوران بین‌المللی٬ رستوران فست‌فود و سالن کتابخانه هم دارد. پردیس قلهک در واقع اولین «سینماتک خصوصی کشور» است. آدرس دقیق پردیس قلهک اینجاست: خیابان شریعتی، خیابان یخچال، جنب موزه آب.

 

فیلم‌های خارجی در سینماهای تهران را چطوری باید تماشا کرد؟

اکثر سینماتک‌ها مخصوص اعضای آن است. به خاطر همین باید ثبت‌نام کنید. برای ثبت‌نام و عضویت در پردیس قلهک می‌توانید یک ساعت قبل از شروع فیلم مورد نظرتان به مدیریت سینما مراجعه کنید و با تکمیل فرم اطلاعات عضو این پردیس سینمایی شوید. عکس شما را هم همان لحظه می‌گیرند و کارت عضویت‌تان را همان لحظه صادر می‌کنند. بعد از دریافت کد عضویت می‌توانید به راحتی برای فیلم‌های بعدی آنلاین بلیت بگیرید. برای اطلاعات بیشتر و داشتن برنامه هفتگی پردیس قلهک می‌توانید به اینجا سر بزنید یا با شماره ۲۲۶۴۳۵۵۳ تماس بگیرید.‌

  • برنامه پردیس قلهک در نوروز هم از این قرار است:

فیلم‌های خارجی در سینماهای تهران

 

کدام سینماها فیلم‌های خارجی نمایش می‌دهند؟

علاوه بر پردیس سینمایی قلهک، حداقل سه سینماتک عمومی دیگر هم وجود دارد که می‌توانید عضو آنها شوید و فیلم‌های خارجی روز و کلاسیک را ببینید:

 

  • پردیس سینمایی کورش

خرید بلیت فیلم‌های این سینماتک تنها برای اعضا و با ارائه کارت عضویت امکان‌پذیر است. مبلغ حق عضویت این سینماتک هم به این شرح است: ۲۰ هزار تومان به همراه ۲ نوبت بلیت رایگان سینماتک (فقط فیلم‌های دو بعدی سینماتک) و۵ بلیت نیم‌بها برای فیلم‌های در حال اکران. برای ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر به اینجا سر بزنید.

 

  • سینماتک موزه هنرهای معاصر

سایت «تیوال» این امکان را برای شما به وجود آورده که هم به صورت آنلاین عضو سینماتک شوید و هم به صورت آنلاین بلیتِ فیلم‌های مورد نظرتان را بخرید. همه‌ امکان تماشای فیلم‌های این سینماتک را دارند، اما قیمت بلیت برای اعضا ۵ هزار تومان و برای سایر افراد ۱۰ هزار تومان است. برای ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر به اینجا سر بزنید.

 

  • سینماتک خانه هنرمندان

ثبت‌نام در این سینماتک فصلی است. هزینه ثبت‌نام برای هنرمندان، منتقدان و خبرنگاران ۴۰ هزار تومان، برای افرادی که قبلا عضو بوده و درخواست تمدید عضویت برای دوره جدید را دارند، و یا دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی ۵۰ هزار تومان و هزینه ثبت‌نام برای اعضای جدید ۷۰ هزار تومان است.  برای ثبت‌نام در این سینماتک باید به روابط عمومی خانه‌ی هنرمندان ایران مراجعه و یا با شماره ۸۸۸۲۱۳۶۱ واحد پژوهشی و آموزشی خانه‌ی هنرمندان ایران تماس بگیرید.

 

اگر در باشگاه سینماتک «سینماتیکت» هم ثبت‌نام کنید، همه برنامه‌های این سینماها به شما اطلاع‌رسانی می‌شود. برای ثبت‌نام در این باشگاه به اینجا سر بزنید. ‌

 

ایول!
12

Tags: , ,


درباره نویسنده

علی سیف الهی

من قرار است لابه‌لای فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی، برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی و نمایش‌های تئاتر سرک بکشم و بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها و بدترین‌های آنها را برای شما انتخاب کنم. قرار است پیشنهاد بدهم کدام فیلم و سریال و برنامه و نمایش را از دست ندهید و بهتر است قید کدام یکی از آنها را بزنید.Back to Top ↑