چی ببینیم؟ بادیگارد حاتمی کیا

پست شده در ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ | توسط علی سیف الهی

3

«بادیگارد» حاتمی‌کیا را ببینید

« ۸ سال پیش تحقیقات فیلمنامه «بادیگارد» را شروع کردم و چیزی نزدیک به ۴۰۰ تا ۵۰۰ صفحه فیلم‌نامه نوشته بودم. فیلم‌نامه‌هایی نیمه‌کاره و قطعه قطعه شده. تا جایی که ممکن بود درباره دانشمندان هسته‌ای تحقیق داشتم. در تلاش بودم تا موضوع شخصیت نظام را که دائم در اخبار و مساله‌های سیاسی می‌شنویم، توضیح بدهم. در سال جاری این احساس را داشتم که دیگر وقتش رسیده است.» حاتمی‌کیا در ۱۹ فیلم سینمایی‌اش انگار به ۱۸ سال قبل برگشته. به «آژانس شیشه‌ای». هنوز قهرمانی با روحیه سازش‌ناپذیر دارد و این بار «حاج کاظم» در «بادیگارد» تبدیل شده است به «حاج حیدر»، با همان دغدغه‌ها و با همان بازیگر؛ «بادیگارد از این نظر که قهرمان‌هایی مانیفست مطرح می‌کنند، می‌تواند ادامه‌دهنده «آژانس شیشه‌ای» باشد.» «بادیگارد» یکی از صریح‌ترین و بهترین فیلم‌های حاتمی‌کیا است و اگر فیلم‌های او را دوست دارید، با تماشای فیلم او در اکران نوروز ۹۵ از قصه و بازی‌ها و صحنه‌های اکشن و کارگردانی حاتمی‌کیا لذت خواهید برد.

 

داستان «بادیگارد» درباره چیست؟

درباره زندگی یک محافظ. درباره «حیدر» که وظیفه حفاظت از مسوولان بلندپایه کشور را برعهده دارد. حیدر شخصیت آرمان‌گرایی دارد که مسائلی را در کارش می‌بیند و این مسائل او را نسبت به کارش دچار تضاد و شک و تردید می‌کند. حیدر اما در داخل خانواده و از طرف دخترش دائما درباره ارتباط وظیفه و آرمان‌هایش مورد سؤال است. داستان اما از جایی آغاز می‌شود که اتفاقی برای یکی از مسوولان بلندپایه می‌افتد و این اتفاق، مشکلاتی را برای حیدر به دنبال دارد. همه این اتفاقات حیدر را ساکت‌تر و تضادها و بحران‌های درونی‌اش را بیشتر می‌کند. حیدر در نهایت به عنوان محافظ یک دانشمند هسته‌ای به نام «میثم زرین» تعیین می‌شود و قرار است حیدر از او در مقابل ترور احتمالی محافظت کند.

 

چه بازیگرانی در بادیگارد حاتمی‌کیا بازی می‌کنند؟

پرویز پرستویی، در نقش «حاج حیدر»، محافظ و بادیگارد مسوولان بلندپایه کشور که سیمرغ بهترین بازیگر مرد جشنواره را هم از آن خودش کرد. مریلا زارعی، در نقش همسر حیدر، بابک حمیدیان در نقش میثم زرین دانشمند فناوری هسته‌ای و شیلا خداداد در نقش نامزد میثم. محمود عزیزی هم در نقش معاون اول رئیس‌جمهور بازی می‌کند و دیبا زاهدی در نقش دختر حیدر و پدرام شریفی  در نقش داماد حیدر. فرهاد قائمیان، امیر آقایی، محمد حاتمی، پریوش نظریه و … هم دیگر بازیگران «بادیگارد» هستند.

گفت‌گوهای ابراهیم حاتمی‌کیا درباره «بادیگارد» را کجا بخوانید؟

مصاحبه روزنامه «شرق» با حاتمی‌کیا را اینجا بخوانید.

مصاحبه روزنامه «اعتماد» با حاتمی‌کیا را  اینجا بخوانید.

مصاحبه ویژه‌نامه نوروزی «مهرنامه» با حاتمی‌کیا را اینجا بخوانید.

یادداشت محمد قوچانی (روزنامه‌نگار و سردبیر مجله «مهرنامه») درباره «بادیگارد» را اینجابخوانید.

 

فیلم «بادیگارد» را کجا تماشا کنید؟

«بادیگارد» از چهارشنبه در ۲۵ سینمای تهران، ۲۵ سالن شهرستان‌ها و ۳۵۰ شهر فاقد سالن سینما اکران ‌شده است. سینماها و سانس‌های اکران فیلم حاتمی‌کیا را می توانید در «سینما تیکت» ببینید و آنلاین بلیت بخرید.

 

تیزر «بادیگارد» را اینجا ببینید:

 

ایول!
4

Tags: , , , , ,


درباره نویسنده

علی سیف الهی

من قرار است لابه‌لای فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی، برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی و نمایش‌های تئاتر سرک بکشم و بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها و بدترین‌های آنها را برای شما انتخاب کنم. قرار است پیشنهاد بدهم کدام فیلم و سریال و برنامه و نمایش را از دست ندهید و بهتر است قید کدام یکی از آنها را بزنید.Back to Top ↑