چی بخونیم؟ عیدی سال 95, کتاب عیدی

پست شده در ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ | توسط اشکان خسروپور

1

کتاب چی عیدی بدهیم؟

عیدی دادن به بچه‌های کم سن و سال جای خودش، آدم بزرگ‌ها هم گاهی دلشان عیدی می‌خواهد دیگر. اگر رییس یک شرکت باشید، باید به آدم بزرگ‌ها هم عیدی بدهید. بزرگترهای فامیل هم که کلا کارشان عیدی دادن است.

در این پست به شما پیشنهاد چند کادویی مختلف برای نوروز را داده‌ایم که اگر خواستید کتاب، مجله یا یک چیز خواندنی کادو بدهید، دستتان باز باشد.

 

به بچه‌های دهه‌ی شصت چی بدهیم؟

یک چیز نوستالژیک و خاص حال بچه‌های این دوره را حسابی خوب می‌کند. داستان‌های کمیک استریپ تن تن یکی از بهترین داستان‌های جهان است که بچه‌ها – و صد البته آدم بزرگها – در هر سن و سالی می‌توانند از خواندن آن لذت ببرند. مجموعه سه جلدی «قصه‌های من و بابام» هم داستان‌های مصور یک پدر برای پسرش است. «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» کتاب دیگری است که داستان ضرب‌المثل‌های فارسی را به زبان ساده روایت کرده است. داستان‌های بابالنگ‌دراز یا سری داستان‌های ژول ورن در کنار کدو قلقله زن و… حسابی معجزه می‌کند.

 

کتاب عیدی برای بچه‌های این دوره زمانه چی؟

آن زمانی که فقط چند تا کتاب و انتشاراتی کتاب کودک داشتند، گذشته. این روزها انتخاب کتاب کودک برای همه کار دشواری است. ما قبلا در همین سایت به شما پیشنهاد کرده‌ایم که چه کتاب‌هایی به بچه‌ها عیدی بدهید.

به کسانی که می‌خواهند مسافرت بروند، چی عیدی بدهیم؟

آدم توی راه سفر به دو چیز نیاز اساسی دارد، یکی خوردنی است و دیگری، گوش کردنی. حالا فرض کنید دوست خوب شما دلش بخواهد به جای گوش کردن به صدای خوانندگان دو طرف آب، یک چیز متفاوت گوش بدهد. به چنین کسی می‌توانید کتاب صوتی هدیه بدهید، هدیه‌ای که در بعضی موارد می‌تواند آن را در اتوبوس، هواپیما یا حتی وسط جاده هم گوش کند. اگر درباره کیفیت فیلم‌ اتوبوس‌های بین شهری و بعضی ایرلاین‌ها پرس‌وجو کرده باشید، متوجه می‌شوید که هدیه دادن کتاب صوتی فقط یک کار خوب نیست که حتی ثواب هم دارد.

ما قبلا در چی برایتان نوشته‌ایم که، چه کتاب صوتی عیدی بدهیم.

اگر کارفرما هستیم، به کارمندان کتاب چی عیدی بدهیم؟

کارفرماها از نظر عیدی‌دادن به دو دسته تقسیم می‌شوند: یک دسته که پول و سکه عیدی می‌دهند و دسته‌ی دوم که سررسید و سالنما پیشکش می‌کنند. ما پیشنهادمان این است که به جای سررسید، به کارمندانتان کتاب عیدی بدهید. ما در دو پست مختلف در بخش «چی‌ بخونیم؟» به شما پیشنهاد داده‌ایم که چه کتابی را به کارمندانتان عیدی بدهید.

در این بخش برایتان توضیح داده‌ایم که کتاب عیدی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

در بخش دوم هم چند کتاب را برای قشرهای مختلف کارمندان، یک جا جمع کرده‌ایم.

توضیح واضحات: البته واضح و مبرهن است که پول و سکه می‌تواند از کتاب بهتر باشد.

 

کتاب عیدی برای کسانی که اهل دنیای الکترونیک هستند

اگر دوستتان اهل گوش دادن به کتاب صوتی نیست و دلش با خواندن کلمات قنج می‌رود، به او کتاب عیدی بدهید. برای این‌که یک کار جدید کرده باشید و در ضمن، کاری کنید که دوستتان همیشه به یاد شما باشد، می‌توانید به او کتاب الکترونیکی عیدی بدهید. خوبی این‌جور کتاب‌ها در آن است که دوستتان می‌توانند کتاب پیشکشی شما را همیشه همراه داشته باشند.

در این پست به شما چند کتاب الکترونیکی خوب برای عیدی پیشنهاد داده‌ایم.

یک پیشنهاد جدید: مجله و ویژه‌نامه عیدی بدهید

در این شب عیدی ویژه‌نامه‌های نوروزی کلی توی بورس هستند. خیلی‌هایشان مطلب‌های خواندنی و خوبی‌ هم دارند. مجله‌های دیگری هم هستند که ممکن است ویژه‌نامه داشته یا نداشته باشند. در این پست به شما ویژه‌نامه‌های خوب نوروز ۹۵ را پیشنهاد داده‌ایم. اگر تصمیم دارید ویژه‌نامه‌ی نوروزی عیدی بدهید، خواندن این پست را اصلا از دست ندهید. اگر پست ویژه‌نامه‌های نوروزی برایتان کافی نبود، پیشنهاد بعدی ما را ببینید. ما در پست اول و پست دوم سایت به شما پیشنهاد داده‌ایم که مجله چی کادو بدهیم؟

 

نکته: ما هم مثل هر آدم دیگری سلیقه‌ای داریم که بنابر آن به شما پیشنهاداتی می‌دهیم. روند نوشتن پیشنهاد در «چی» یک سلیقه است و این با نوشتن یک گزارش کامل مطبوعاتی کمی تفاوت دارد. اگر شما هم پیشنهاد خاص یا خوبی دارید، می‌توانید برایمان کامنت بگذارید و بنویسید. مچکریم! J

ایول!
5

Tags: , ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑