چی بخونیم؟

پست شده در ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ | توسط اشکان خسروپور

1

همه مجلات کودک‌سرگرم کن برای نوروز

سرگرم کردن بچه‌ها کار حضرت فیل است! یعنی راستش را بخواهید در نگاه اول کار زیاد سختی به نظر نمی‌رسد. تبلت جماعت کار آدمیزاد را کلی راحت کرده، یک فیلم می‌گذارید بچه ببیند یا یک بازی را اجرا می‌کنید و خیالتان تخت می‌شود. اما درست سرگرم کردن بچه‌ها یک کمی سخت است.

اگر در سفر چند ساعته‌ی نوروزی می‌خواهید فرزندنتان را ساکت کنید و شارژ تبلت‌تان تمام شده، چیزهای خواندنی دستش بدهید. چه خواندنی‌هایی؟ ما یک سری پیشنهاد جمع و جور برایتان داریم؛ یک سری خواندنی سریع تو راهی.

مجله نبات، برای کودکان Small و Medium

 

 

ماهنامه نبات یک مجله‌ی بانمک برای بچه‌هاست که در طول مدت انتشارش کلی مشتری پر و پاقرص پیدا کرده. نبات دو سری مشتری دارد، یکی بچه‌هایی که خواندن و نوشتن نمی‌دانند و به شدت کوچولو هستند. دوم بچه‌هایی که سواددار شده‌اند و خودشان از پس خواندن نوشته‌های یک مجله‌ی پر از عکس و کارتون برمی‌آیند. بچه‌های کوچولوتر یا Small ماهنامه «نبات کوچولو» می‌خوانند و بزرگترهایی که کلاس سوم به بالا باشند،یا بچه‌های سایز Medium ماهنامه‌ی «نبات» را.

مجله نبات غیر از داستان‌ها و کارتون‌هایی که دارد، یک بخش مربوط به داستان‌های ضرب‌المثل‌ها هم دارد که این مجله را از بقیه حسابی جدا کرده است. دنبال لالایی‌های خاص برای بچه‌های نیم‌وجبی‌تان هستید؟ نبات کوچولو گزینه‌ی محشر و جالبی است. بخش‌های علمی، داستانی و… هم از آن چیزهایی است که در نبات حسابی می‌توانید درباره‌شان مطلب پیدا کنید و کودکتان را چند ساعتی سرگرم کنید. نوشته‌های مجله‌های نبات و نبات کوچولو ساده هستند و فهمیدن‌شان برای بچه اصلا سخت نیست.
نبات یک نرم‌افزار هم دارد که اگر روی دستگاه هوشمندتان نصب کنید و روی صفحات مجله بگیرید، برایتان داستان و نوشته‌های هر صفحه را به صورت صوتی اجرا می‌کند. کار بانمکی است. حتما امتحانش کنید. ماهنامه نبات ۷ هزار تومان قیمت خورده.

 

 

همشهری بچه‌ ها بخوانید

 

 

همشهری بچه‌ ها یکی از مجلات گروه همشهری است. همشهری بچه‌ها را آدم بزرگ‌ها می‌نویسند اما زبان‌شان تا حدی بچه‌گانه است. بخش اصلی و کاربردی مجله همشهری بچه‌ها برای بچه‌های شما، بخش «کاردستی» است. در بخش کاردستی‌ها با ساده‌ترین وسایل یک سری ابتکارهای بامزه و خاص شده تا فرزندتان کلی سرگرم باشد. همشهری بچه‌ها را برای بچه‌های شش هفت ساله نمی‌شود خرید اما بچه‌های ده دوازده ساله احتمالا بیشتر از دیدن و خواندن مجله لذت ببرند. همشهری بچه‌ها یک مزیت خیلی خوب دارد، آن هم این‌که نسبت به اتفاقات و سوژه‌های روز واکنش می‌دهد. مثلا اگر زمانی برنامه عمو پورنگ گل کرده باشد، با داریوش فرضیایی یک مصاحبه‌ی کودک پسند کار می‌کند یا مثلا برنامه‌ی خندوانه‌ی رامبد جوان را از دید بچه‌ها گزارش می‌کند. همشهری بچه‌ها ۶ هزار تومان قیمت خورده.

 

قلک، مجله کارتونی

 

 

 

ماهنامه قلک یک مجله‌ی جمع و جور خودمانی و خردسال‌پسند است. قلک به درد بچه‌های ۳ تا ۶ ساله می‌خورد، یعنی کسانی که هنوز سواد خواندن و نوشتن ندارند. برای همین قلک برای آخر شب‌ها بیشتر به کارتان می‌آید، وقتی که بچه‌ی شکلات خورده، از زور هیجان دیدن این همه شکلات و آجیل خواب به چشم‌هایش نمی‌آید. قلک یک ماهنامه اقتصادی ویژه‌ی کودکان است که به آنها یاد می‌دهد، چطور از آب کره بگیرند. قلک یک ابتکار بامزه هم به خرج داده تا فرزند تبلت به دستت‌تان بتواند با خواندن قلک سرگرم شود، چطوری؟ قلک یک برنامه‌ی خاص طراحی کرده که می‌توانید روی دستگاه هوشمندتان (تبلت یا تلفن همراه ) نصب کنید. بعد از اجرای برنامه، وقتی دوربین دستگاه‌تان را به سمت یکی از صفحات کتاب بگیرید، داستان برای فرزندتان خوانده می‌شود. ماهنامه قلک یک سری کارت هدیه هم دارد تا بتوانید آن را به دوستان‌تان یا در اصل، به فرزندان دوستان‌تان هدیه دهید. برای خریدن این قلک کاغذی باید ۵ هزار تومان پول بدهید.

ایول!
11

Tags: ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑