چی بخریم؟ آجيل تواضع نخريد, آجيل خوب از كجا بخريم؟, چي بخريم,

پست شده در ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ | توسط سيد‌ احمد واحدی

10

ضد پیشنهاد آجیل تواضع نخرید + قیمت آجیل خوب

اگرچه خریدن و خوردن آجیل مختص روز و ماه و مناسبت خاصی نیست اما رسوم و آیین نوروز ایرانی باعث شده که آجیل یکی از اجزای جدا نشدنی پذیرایی ایرانی در دید و بازدید عید باشد. بعد از دغدغه بالا رفتن روز به روز و عجیب و غریب قیمت خشکبار، ‌دغدغه اصلی در خرید آجیل کیفیت و تازگی آن است. اگر تنها آجیل فروشی خوبی که می‌شناختید تواضع بوده بعد از خواندن این مطلب و شناخت گزینه‌های بهتر شاید دیگر آجیل تواضع نخرید و پولتان را به کیفیت بیشتر بدهید تا اسم و رسم فروشگاه.

 

آجیل تواضع نخرید

چرا آجیل تواضع نخریم؟ خب چند دلیل دارد. اولین دلیلش این است که این استاد تواضع اسم درکرده و به همین خاطر قیمت‌هایش بعضی وقت‌ها الکی بالاست. دلیل دوم ضد پیشنهاد ما کیفیت معمولی و حتی پایین محصولاتش در خرید‌های عمده است. دلیل سوم هم برخورد نسبتا بد کارگران فروشگاه‌های تواضع است که انگار مشتری مداری دیگر خیلی برایشان مهم نیست چون همیشه خود به خود مشتری دارند. شما برای خرید بهترین آجیل با قیمتی کمتر از قیمت آجیل تواضع گزینه‌های بهتری دارید که می‌توانید برای یک بار امتحانشان کنید تا مشتری ثابتشان شوید.

 

آجیل خوب از کجا بخریم؟

مغازه‌های آجیل فروشی از آن مغازه‌هایی هستند که توی هر محله‌ای چندتایشان پیدا می‌شود. خیلی‌ها فروشگاه‌های محلی را می‌شناسند که پس از چند بار خرید مشتری ثابتشان شده‌اند و به کیفیت محصولاتشان مطمئن هستند. خیلی‌ها هم برای خرید آجیل عید سوار ماشین می‌شوند و به آن طرف شهر می‌روند تا بهترین آجیل ممکن را جلوی مهمان‌هایشان بگذارند. ما چند تا از این آجیل فروشی‌های خوب تهران را بهتان معرفی می‌کنیم.

 

مرکز شهر؛ کیهان

کیهان یکی از قدیمی‌ترین آجیل فروشی‌های تهران است که صف‌های طولانی مشتریانش از نیمه اسفند به بعد تا چند ده متری داخل خیابان حقوقی ادامه دارد.

آدرس: خیابان شریعتی، تقاطع حقوقی

بدانید: چند وقتی است چند مغازه آجیل فروشی دیگر در اطراف کیهان باز شده‌اند تا شاید از سرریز مشتری‌های کیهان سودی ببرند. اشتباه نکنید.

 

شرق؛ امیر حسین

امیر حسین به آجیل‌های داغ و تازه‌اش مشهور است.

آدرس: بزرگراه رسالت بین چهارراه مجیدیه و ۱۶متری اول

بدانید: خشکبار امیرحسین از مشتریانی که توی این ایام برای خرید آجیل توی صف می‌ایستند با آجیل داغ پذیرایی می‌کند. این یعنی بیرون مغازه هم هوای شما را دارند.

 

غرب؛ ماه بانو

ماه بانو یکی از شیرینی فروشی‌های معروف غرب تهران است که آجیل‌هایش بیشتر معروفش کرده.

آدرس: بلوار مرزداران بعد از خیابان لاله

بدانید: آجیل‌های ماه بانو همیشه تازه و مرغوب است.

 

شمال غرب؛ اصل تبریز

خشکبار اصل تبریز یک آجیل فروشی بسیار ممتاز و البته نسبتا گران است.

آدرس: سعادت آباد، بلوار دریا

بدانید: آجیل‌های اصل تبریز به قدری تمیز هستند که انگار همه را یکی یکی شسته‌اند. خشکبار این فروشگاه خیلی به درد آدم‌های حساس می‌خورد.

 

جنوب: گیاهی

مغازه حاج ناصر گیاهی در بازار تهران را خیلی از قدیمی‌ها می‌شناسند.

آدرس: خیابان پانزده خرداد، بازار آهنگر‌ها

بدانید: حاج ناصر گیاهی بسیار منصف است و برای هر قدرت خریدی آجیل با کیفیت دارد.

 

قیمت آجیل خوب چقدر است؟

خدا را شکر آجیل و خشکبار هم مثل خیلی چیزهای دیگر قیمت درست و درمانی ندارد و هر کس بسته به پولی که می‌تواند از مشتری بگیرد قیمتی برایش می‌گذارد. با این حال شما می‌توانید آجیل خوب و با کیفیت را در فروشگاه‌های منصف با قیمت‌های زیر بخرید. هرکدام از این قیمت‌ها در مغازه‌هایی که اسم در کرده‌اند حداقل ۵هزارتومان بیشتر است.

پسته: بین ۶۸ تا ۷۲ هزار تومان

بادام درختی: بین ۶۸ تا ۷۲ هزار تومان

بادام هندی: بین ۶۸ تا ۷۲ هزار تومان

فندق: بین ۷۳ تا ۷۸ هزار تومان

تخمه کدو ریز: بین ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان

تخمه کدو درشت: بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان

تخمه جابونی: بین ۲۶ تا ۳۰ هزار تومان

 

این‌ها پیشنهاد‌های ما بود. شما هم اگر پیشنهادی دارید که به درد خوانندگان چی می‌خورد در نظر‌ها بنویسید.

 

ایول!
31

Tags: , , ,


درباره نویسنده

سيد‌ احمد واحدی

«خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.» لابد این جمله را از زبان خیلی‌ها شنیدید. احتمالا حال خود شما هم با خرید‌کردن خوب می‌شود. خب، اینجا قرار است پاتوق کسانی باشد که خرید‌کردن را دوست دارند و علاوه بر رفع نیازشان از آن لذت می‌برند. من به کمک پیشنهادها و نظرات شما بهترین تجربه‌های خرید را با دوستان "چی" درمیان می‌گذارم؛ تجربه‌هایی که قول می‌دهم بهترین‌ها باشند و تجربه‌شان سرحالتان کند. راستی، من سید‌احمد واحدی هستم. روزنامه نگارم و زیاد خرید می‌کنم چون خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.Back to Top ↑