چی بپوشیم؟ لباس ها را در چمدان جا بدهیم؟

پست شده در ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | توسط منصوره مصطفی‌زاده

0

چطور این همه لباس را در چمدان جا بدهیم؟

خیلی‌ها دارند چمدان‌ها را از بالای کمد و زیر تخت بیرون می‌آورند و آماده سفر نوروزی می‌شوند. حالا با این همه خرید عید و لباس‌های نو، چطوری می‌خواهیم چمدان ببندیم؟ نه می‌شود از خیر لباس‌های نو و خرت و پرت‌های لازم گذشت، نه صندوق ماشین یا مبلغ جریمه اضافه‌بار اجازه بردن چمدان بیشتر را می‌دهد. پس مجبوریم یک طوری با همین‌ها سر کنیم. حالا چطور این همه لباس را در چمدان جا بدهیم؟

 

قدم اول: فهرست کنید

یک بار برای همیشه یک فهرست بلند بالا از همه چیزهایی که باید در سفر همراه‌تان ببرید، بنویسید. این فهرست را دست بالا بگیرید. یعنی هم کاپشن برای زمستان را بنویسید، هم ضدآفتاب برای تابستان را. حتی به تشک و بالش هم فکر کنید. بعدا در هر سفر می‌توانید بنا به جایی که می‌روید و فصل و چیزهای دیگر، لازم‌ها را انتخاب کنید و اضافه‌ها را کنار بگذارید. وقتی فهرست لازم این سفر را نوشتید، همه را جمع کنید و یک جا (وسط پذیرایی یا روی تخت) بچینید.

 

قدم دوم: یک سوم را حذف کنید

حذف؟! یک سوم؟! بله! همیشه می‌شود یک سوم از چیزهایی را که فکر می‌کنیم لازم داریم، حذف کرد! معمولا بخش زیادی از لوازم آرایشی، کفش‌ها و صندل‌ها، لباس‌های رسمی و وسایل تفریحی را می‌شود کنار گذاشت. سنگدل باشید! به جای دل سوزاندن برای «اون تی‌شرت قرمزه که دوستش دارم» برای دست و کمرتان دل بسوزانید!

 

قدم سوم: تا کنید، لوله کنید، ببندید

این را که چطور لباس ها را تا کنیم که چروک و خراب نشوند و ضمنا کمترین جای ممکن را هم بگیرند اینجا نوشتیم. فعلا بستن چمدان را تمام کنیم!

 

قدم چهارم: بچپانید

این فیلم به شما یاد می‌دهد به چه ترتیبی وسایل را در چمدان جا بدهید.

 

 

 

 

ایول!
11

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!Back to Top ↑