چی بخونیم؟ کانال تلگرام

پست شده در ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ | توسط اشکان خسروپور

16

جذاب ترین کانال های تلگرام

کانال‌های تلگرام این‌روزها کلی پرطرفدار و یک دنیا مهم شده‌اند، آن‌قدر مهم که حتی برای تبلیغات انتخاباتی هم از آن استفاده کردند و جواب هم داد. کانال‌های تلگرام در عرض همین چند ماه تبدیل به رسانه‌های غول و عجیبی شده‌اند؛ هم اطلاعات می‌دهند، هم خبررسانی می‌کنند و از طرفی وسیله‌ی پول در آوردن عده‌ای هم شده‌اند. بیست میلیون نفر از ایرانی‌ها عضو تلگرام هستند و لابد همه‌ی آنها یا بیشترشان عضو یک یا چند تا از کانال‌ های تلگرامی باشند.

ما قبلا در بخش چی‌ بخونیم؟ برایتان لیستی از کانال ‌های پرطرفدار تلگرامی را معرفی کرده بودیم.

این‌جا برایتان گلچینی از کانال‌ های به درد بخور تلگرام را جمع کرده‌ایم. کانال‌هایی که ما برایتان معرفی می‌کنیم، این ویژگی‌ها را دارند:

  • کانال‌هایی که مطلب خواندنی دارند و کمتر عکس‌محور هستند.
  • کانال‌ هایی که مطالب غیراخلاقی ندارند.
  • کانال ‌هایی که یا تبادل لینک و تبلیغات ندارند یا اگر هم دارند، آن‌قدر نیست که توی ذوق بزند.
  • پیام‌ها یا حتی تبلیغات غیراخلاقی ندارند.

کانال‌های منتخب و خوش دست به انتخاب چی؟

نام کانال: کانال چی؟

لینک کانال: https://telegram.me/cheeechannel

توضیح درباره‌ی کانال: همین سایت چی که می‌بینید یک کانال دارد. می‌دانم که قبلا معرفی‌اش کرده‌ام ولی موضوع این‌جاست که، مطالب کانال چی فقط آن چیزهایی نیست که در سایت می‌خوانید. «خبرچی» و «+چی» بخش‌های تازه‌ای هستند که فقط در کانال تلگرام چی می‌توانید آن را پیدا کنید.

نام کانال: شهر کتاب

لینک کانال: https://telegram.me/shahr_ketab

توضیح درباره‌ی کانال: اینجا یک شهر پر از کتاب‌های خواندنی است. کتاب‌هایی که بعضی‌هایشان – آنهایی که کپی‌رایت ندارند – برای دانلود گذاشته شده‌اند. کانال تلگرام شهر کتاب هر چند ساعت یک‌بار پست می‌گذارد تا اعصاب چشم‌تان خرد نشود!

نام کانال: قصه شب – پگاه

لینک کانال: https://telegram.me/pegahrazavi

توضیح درباره‌ی کانال:  کانال تلگرام « قصه‌ی شب – پگاه » پر از قصه‌های صوتی مختلف برای بچه‌هاست. قصه‌هایی که می‌شود آنها را برای بچه دانلود کرد و در گوش او چسباند – البته نه آن‌قدری که به پرده‌ی گوشش آسیب بزند! – و لحظاتی آسوده به کارهای خانه و وظایف عقب‌مانده رسید! با این کانال هم حال شما خوب می‌شود، هم احوال فرزندتان.

نام کانال: توییتر فارسی
لینک کانال: https://telegram.me/OfficialPersianTwitter
توضیح درباره‌ی کانال: شبکه‌ی اجتماعی توییتر با همه‌ی قابلیت‌های خوب بالقوه‌اش – درست یا نادرست – فیلتر شده است. این کانال تلگرام کارش این است که نوشته‌های بامزه یا خوب را از توییتر می‌گیرد و در اختیار اعضایش می‌گذارد. جوک‌های سیاسی بانمک و بی‌خطر، جمله‌های کوتاه حال خوب کن اما نه چندان فلسفی و… بخش‌هایی از پست‌هایی هستند که در کانال تلگرام توییتر فارسی دیده می‌شود.

نام کانال: Footfun_Iran

لینک کانال: https://telegram.me/footfun_iran

توضیح درباره‌ی کانال: کانال تلگرامی «فوت‌فان-ایران »، درباره‌ی همه‌چیز فوتبال مطلب دارد. همه‌چیز فقط شامل اخبار نمی‌شود. راستش را بخواهید اینجا زیاد بوی درگیری و دعوای فوتبالی نمی‌دهد. یک‌سری خبر درباره‌ی فوتبال و شوخی با دنیای فوتبالیست‌ها را که بگذارید کنار هم، اسمش می‌شود کانال فوت‌فان_ایران.

نام کانال: دیرین دیرین

لینک کانال: https://telegram.me/dirindirin

توضیح درباره‌ی کانال: بعد از این‌که انیمیشن‌های « دیرین دیرین » راه افتاد و گل کرد، کانال‌های تقلبی زیادی ساخته شدند که دیرین دیرین می‌کردند اما این‌جا تنها کانالی است که واقعا مال بچه‌های دیرین دیرین است. (در دو خط مطلب چقدر دیرین دیرین نوشتم!) J

نام کانال: کافه مجله

لینک کانال: https://telegram.me/cafemagazine

توضیح درباره‌ی کانال: کانال کافه مجله یک جای جمع و جور است که هر چند وقت یک‌بار مجله‌های خوب از نگاه خودش را معرفی می‌کند. خلاصه‌ی بعضی از مصاحبه‌ها را می توانید در کافه مجله بخوانید./

 

ایول!
25

Tags: ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑