چی بازی کنیم؟

پست شده در ۸ اسفند ۱۳۹۴ | توسط مهران وطن‌دوست

0

هملت، به روایتی متفاوت

شهرت و عظمت نام و آثار ویلیام شکسپیر، به گوش هر تنابنده‌ای آشناست. این شاعر، نویسنده، درام‌نویس و طنزنویس انگلیسی بیش از همه شاعران کلاسیک انگلستان، از شهرت و اعتبار جهانی برخوردار است. نمایشنامه هملت از همان‌ زمانی که به دست شکسپیر نوشته شد، به عنوان یکی از مطرح‌ترین آثار نمایشی جهان، بار‌ها بار‌ها روی صحنه‌ی تئاتر و بعدها با پیشرفت تکنولوژی، بر پرده‌ی سینما به نمایش در‌آمد. اما همیشه جای خالی این تراژدی بزرگ، در دنیای بازی‌های رایانه‌ای حس می‌شد. تا این‌که در سال ۲۰۱۰، یک استودیو‌ی نقلی و خوش‌ذوق دست‌به‌کار شد و یک بازی رایانه‌ای، در هجو این اثر فاخر پدید‌ آورد. بازی Hamlet، روایت متفاوت از هملت است.

املتِ هملت

دانشمندی نابغه، دستگاهی اختراع می‌کند که به واسطه آن می‌تواند در بعد چهارم جابجا شود. اما از بد روزگار، سر از قرن پانزدهم در آورده و مستقیم روی هملت بیچاره فرود می‌آید. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که هملت، شاهزاده‌ی داستان، با شنیدن خبر مرگ پدر و تاج‌گذاری عموی خبیثش، یعنی کلادیوس، خونش به جوش آمده و آماده‌ی رقم زدن اتفاقات داستان می‌شود؛ اما بر اثر این سقوط ناگهانی، هملت تبدیل به املت شده و جانش را از دست می‌دهد. حال این دانشمند دست‌وپاچلفتی، بخاطر حس عذاب وجدانش، تصمیم می‌گیرد تا علاوه بر جبران اشتباهاتش، داستان هملت را دگرگون سازد.

 

برای کسانی که خارج از چهارچوب می‌اندیشند

هملت در ژانر Adventure و سبک Point&Click طبقه‌بندی می‌شود. روند بازی بسیار کوتاه است و شاید در عرض یکی دو ساعت به اتمام برسد. اما به دلیل وجود معما‌ها و پازل‌های متنوع و دشوار آن، ممکن است تجربه‌ی هملت کمی طولانی‌تر شود. نکته‌ی مهمی که درباره این معما‌ها وجود دارد این است که برای حل کردنشان باید بتوانید متفاوت فکر کنید. شاید این پازل‌ها ظاهری کلاسیک داشته باشند، اما برای پیشروی باید ذهنتان را کاملا باز گذاشته و از کلیشه‌ها فرار کنید. البته سیستمی برای کمک در بازی وجود دارد که در موارد خیلی دشوار، می‌توانید به آن رجوع کنید. اما خیلی روی کمکش نمی‌توان حساب کرد، زیرا جوابی که در اختیارتان می‌گذارد دست کمی از معما ندارد.

بازی Hamlet ، ساده اما جذاب

این بازی اگرچه ظاهرا ساده به‌نظر می‌رسد، اما به واسطه‌ی معما‌های کمرشکنش، چالش بزرگی محسوب می‌شود. جدای از آن، خط داستانی کمدی‌اش و اتفاقاتی که در بازی رخ می‌دهد، هملت را به یکی از بهترین بازی‌های ژانر Adventure تبدیل کرده است که هر شخصی، با هر سطح مهارتی که در بازی‌های رایانه‌ای دارد، می‌تواند از آن لذت ببرد.

برای دانلود نسخه PC و Android بازی Hamlet می‌توانید به همین پایین مراجعه کنید

دانلود برای PC

دانلود برای Android:

App (باحجم ۱۸MB)

Data (باحجم ۹۴MB)

سازنده: Alwar Entertainment

ناشر: Mif2000

سبک: Adventure-Point&Click

پلتفرم: PC, Android, IOS

تاریخ انتشار: ۲۰۱۰ April ۰۸

امتیاز در آی‌.‌جی‌.اِن: ۷ از ۱۰

ایول!
10


درباره نویسنده

مهران وطن‌دوستBack to Top ↑