چی بخونیم؟

پست شده در ۷ اسفند ۱۳۹۴ | توسط اشکان خسروپور

2

دابسمش‌های انتخاباتی و حضور مستر بین در انتخابات مجلس

انتخابات مجلس و انتخابات خبرگان رهبری سال ۹۵ همین امروز تمام  می شود. رای‌ها داخل صندوق‌های انتخاباتی انداخته شده و نامزدهایی که برای این دوره از انتخابات حضور پیدا کرده بودند، تا چند ساعت دیگر کرسی‌های مجلسین را اشغال خواهند کرد. دابسمش‌های انتخاباتی، استیکرهای نامزدها و مصاحبه‌های بانمکی در این انتخابات ۹۵ پخش شد. بخشی از آنها را با هم مرور می کنیم.

دابسمش‌های انتخاباتی نوشتنی

دابسمش یک‌جور دوبله کردن برعکس ویدیوهاست. معمولا آدم‌های معمولی روی صدای فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی یا صدای خواننده‌ها دابسمش می گذارند. حالا فرض کنید یک‌بار هم چهره‌های شناخته شده‌ی سیاسی آواز بخوانند! دابسمش‌های سیاسی شهرام شهیدی چهره‌های سیاسی را وادار به دابسمش‌سازی کرده است.

راهنمای خرید انتخاباتی

پوریا عالمی در روزنامه‌ی شرق یک راهنمای جمع و جور برای انتخابات ۹۵ نوشته است.

 

 

دابسمش‌های ۳۰+۱۶

رییس دولت اصلاحات چند روز مانده به رای‌گیری پیام ویدیویی منتشر کرده و توصیه‌هایی  درباره‌ی رای دادن مطرح کرد. تکیه‌کلام او که در شبکه‌های مجازی پخش شد، این بود: «تاکید می‌کنم به همه‌ی افراد هر دو فهرست رای دهید!» یکی از این فهرست‌ها ۱۶ عضو داشت ودیگری ۳۰ تا. باران کوثری در دابسمشی که ساخت، به جای رییس دولت اصلاحات حرف زد و مردم را به رای دادن تشویق کرد.

مستر بین هم رای داد!

photo364060601199209626

آدم‌های زیادی در انتخابات امسال رای دادند که بعضی‌هایشان شناخته‌تر بودند و سوژه‌ی دوربین خبرنگاران شدند.  مستر بین هم امسال  جزو کسانی بود که در انتخابات ۹۵ رای داد و شکار شد. او مستر بین ایرانی است، کسی که خودش را شبیه مستر بین گریم کرده و ظاهرا گاهی برنامه‌هایی هم اجرا می‌کند.

استیکرهای انتخاباتی پدیده انتخابات

مهندس سید محمد غرضی پدیده‌ی همیشگی انتخابات است. او همه‌ی کارها و حرف‌هایش با دیگران متفاوت است، روش تبلیغات انتخاباتی‌اش هم همین‌طور! مهندس غرضی امسال از استیکر به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده کرد. باور نمی‌کنید؟ اینجا را ببینید.

gharazi0

مصاحبه‌ بانمک انتخاباتی با غرضی

مهندس سید محمد غرضی‌ ، پدیده‌ی انتخاباتی امسال با روزنامه‌ی شرق مصاحبه‌ای کرد و درباره‌ی نگاه‌های انتخاباتی‌اش حرف زد. اگر حوصله کنید و این مصاحبه بانمک روزنامه‌ی شرق را بخوانید، کلی حالتان خوب می‌شود.

 

چرا انتخابات مجلس خبرگان مهم است؟

امسال به غیر از انتخابات مجلس دهم، انتخابات مجلس خبرگان هم برگزار شد. اگر دلتان می‌خواهد درباره‌ی اولین دوره‌ی مجلس خبرگان اطلاعاتی به دست بیاورید، گزارش روزنامه‌‌ی شرق را بخوانید.

 

 

ایول!
9

Tags: , ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑