چی بشنویم؟ چی

پست شده در ۵ اسفند ۱۳۹۴ | توسط محمد اشعری

1

توی گوش سالمم زمزمه کن…

گاهی موسیقی تیتراژهای تلویزیونی از آن الماس‌هایی است که در دل مُشتی خاک پنهان شده و باید مدت‌ها بعد، سراغش رفت و شنیدنش و دوباره کشفش کرد! امروز -در حال و هوای انتخابات و شنیدن انواع و اقسام وعده و وعیدها و حرف و شعارها- تیتراژ تله‌تئاتر سریالی «توی گوش سالمم زمزمه کن» شنیدن دارد. تیتراژ ساده ولی خوش‌ایده‌ای که سعی می‌کند با صدای انسانی فضاهای خالی قطعه را پر کند و تجربه‌ای نو باشد در بین همه تیتراژها. ایده‌ای که بعدها حمید صدری در آن به استادی رسید! ترانه کار هم تجربه‌ای موفق و هماهنگی است با محتوای سریال. مهران زاهدی هم که بدجور زلف‌های نداشته‌اش به زلف صدری گره خورده، به خوبی از پس اجرای تند بیت‌ها برمی‌آید.

در نسخه تلویزیونی، فضای خالی را تکنوازی ویولن پر کرده ولی هیچ نسخه با کیفیتی از آن موجود نیست. این قطعه‌ای که می‌شنوید، قبل از افزودن ویولن است و البته با کیفیت‌ترین در کل فضای مجازی! هرچند این قطعه خیلی کوتاه است ولی حتما مجاب می‌شوید و چندباره گوش می‌کنید.

 

به درد چه وقت‌هایی می‌خورد؟

وقتی… دلخورم
وقتی… دروغ می‌شنوم
وقتی… می‌خواهم حالم خوب شود

 

سازندگان قطعه زمزمه کن چه کسانی هستند؟

  • خواننده: مهران زاهدی
  • آهنگساز: حمیدرضا صدری
  • ترانه: افشین یداللهی
  • زمان: یک دقیقه و ۲۸ ثانیه
  • سریال توی گوش سالمم زمزمه کن / ۱۳۸۵

دانلود توی گوش سالمم زمزمه کن مهران زاهدی

 

متن ترانه:

حرفاتو اول یه‌کم مزمزه کن / بعد تو گوش سالمم زمزمه کن
زبونت یه چیز میگه اما، دلت چیز دیگه / خیلی ساده‌س تو همونی که دلت داره می‌گه

وقتی آدم به دورنگی و ریا راضی می‌شه / دنیا انگار پاتوقه، پشت‌هم‌اندازی می‌شه
می‌بینی از خودت و دوروبرت خسته شدی / اما به دروغایی که گفتی، وابسته شدی

عمرو تو خواب زرنگی صرف نکن / مث کبک سرتو زیر برف نکن
حرفاتو اول یه‌کم مزمزه کن / بعد تو گوش سالمم زمزمه کن

 

اگر به صدای مهران زاهدی علاقه‌مند شدید؟

متولد ۱۳۶۱ است و قزوینی‌الاصل. از نوجوانی دنبال خوانندگی بود تا صدا و استعدادش را حمیدرضا صدری کشف کرد. صدری در آن روزها یکی از آهنگسازان پرکار تلویزیون بود و بهترین میانبر برای رسیدن به آنتن. تیتراژ برنامه + من آغاز این راه بود و بازخوانی عالیِ ترانه قدیمی «به سوی تو» اثر مانای کوروس سرهنگ‌زاده در سریال «اولین شب آرامش» یکی از محبوب‌ترین تیتراژهای تلویزیون ما.

تیتراژ سریال‌های چهارخونه، عید امسال، یک وجب خاک، اشک‌ها ولبخند‌ها و… از نتیجه‌های خوب همکاری صدری و زاهدی است.

 

 

ایول!
5

Tags: , , ,


درباره نویسنده

محمد اشعری

| «چی گوش کنم که با حالم هماهنگ باشه؟» حتما شما هم -وقتی وسط گرفتاری‌های روزانه- با این سوال مواجه می‌شوید، سایت‌های شلوغ موسیقایی یا پِلی‌لیست‌تان را بالا و پایین می‌کنید تا بلکه موسیقی‌ای پیدا شود و دلتان را ببرد. کار من اینجا این است که برای یافتن «موسیقی‌های هماهنگ با حال» به شما کمک کنم؛ «وقتی... چه‌جوری‌ام، چی گوش کنم؟» محمد اشعری هستم، روزنامه‌نگار و بیشتر از آن، یک عشقِ موسیقی که در «چی» شنیدنی‌های لذتناکم را با شما به اشتراک می‌گذارم.Back to Top ↑