چی بخریم؟ خرید اینترنتی بلیط نوروزی

پست شده در ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ | توسط سيد‌ احمد واحدی

13

خرید اینترنتی بلیط‌ های نوروزی

نوروز فصل سفر است و خیلی از افراد برای گردش و استراحت به جاده می‌زنند و حال و هوایی عوض می‌کنند. خیلی‌ها اتومبیل شخصی‌شان را بهترین وسیله برای سفر می‌دانند و خیلی‌های دیگر بسته به مقصد و توانایی مالی‌شان اتوبوس، قطار یا هواپیما را برای رسیدن به مقصد انتخاب می‌کنند. چند روزی است که پیش فروش بلیط‌های نوروزی آغاز شده و اگر می‌خواهید از قافله عقب نمانید باید زودتر دست به کار شوید. اول از همه راهنمای خرید بلیط نوروزی را بخوانید.

 

بلیط اتوبوس برای نوروز از کجا بخریم؟

خیلی از شرکت‌های معتبر حمل و نقل جاده‌ای سایت‌هایی دارند که اطلاعات کلیه مسیر‌ها در آن‌ها درج می‌شود. با ورود به قسمت فروش اینترنتی بلیط در این سایت‌ها می‌توانید با مشخص‌کردن مقصد، تعداد مسافران و تاریخ سفر، بلیطتان را رزرو و خریداری کنید. شرکت سیر و سفر، شرکت رویال سفر ایرانیان و شرکت همسفر سه شرکتی هستند که بهترین سرویس‌های سفر را به مسافران ارائه می‌کنند. به علاوه این‌ها شما می‌توانید با رفتن به دو سامانه پایانه و سفر ۷۲۴ هم بلیط تاریخ و مقصد مورد نظرتان را به صورت اینترنتی بخرید.

 

خرید اینترنتی بلیط‌ نوروزی قطار

سفر با قطار مخصوصا در مسیر‌های طولانی و به صورت دسته‌جمعی لذت بسیاری دارد. خیلی‌ها سعی می‌کنند برای سفر عیدشان با این وسیله به مقصد برسند. خرید بلیط قطار هم به صورت اینترنتی امکان پذیر و حتی راحت تر از خرید حضوری است. سایت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و سایت رجا بلیط تمامی مقاصد ریلی را به صورت اینترنتی می‌فروشند. به علاوه سایت سفیر هم بلیط شرکت‌های ریلی دیگر را عرضه می‌کند.

 

خرید اینترنتی بلیط‌ های نوروزی هواپیما

هواپیما حالا دیگر با آزاد شدن نرخش یک جورهایی وسیله اعیانی سفر محسوب می‌شود. با این حال خیلی‌ها به خاطر سرعت و راحتی این وسیله را به وسایل دیگر رسیدن به مقصد ترجیح می‌دهند. اگر هواپیما سوارید می‌توانید به سایت اینترنتی شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، ماهان، زاگرس، کاسپین، معراج،‌کیش ایر و آسمان بروید و بلیطتان را به صورت آن‌لاین رزرو و خریداری کنید. اگر دنبال پرواز چارتری هستید هم می‌توانید به سایت‌های چارتر، چارتر۱۱۸،‌ سفر ایران و چارتر۷۲۴ بروید و بلیطتان را بخرید. سایت‌های لست ‌سکند و لحظه‌ آخر هم خوراک کسانی است که چمدانشان را بسته و منتظر پروازند. در این سایت‌ها هم بلیط و تور لحظه آخری با کمترین قیمت‌ها پیدا می‌شود.

 

نکات کنکوری خرید بلیط:

  • موقع خرید بلیط اتوبوس مشخصات کامل و نوع اتوبوسی که بلیطش را می‌خرید و محل حرکت را بدانید تا یک هو به جای ترمینال شرق از ترمینال جنوب سر در نیاورید.
  • قبل از خرید بلیط قطار به راهنمای خرید بلیط قطار سایت چی هم سری بزنید و با شناخت کامل از خصوصیات هرکدام از قطارها بلیطتان را بخرید.
  • ترمینال پروازهای داخلی بسته به شرکتشان متفاوت است. آمارش را در بیاورید تا یک دفعه یک ساعت قبل از پرواز توی محوطه بزرگ فرودگاه مهرآباد چمدان به دست سرگردان نشوید.
  • برای گرفتن کارت پرواز و ورود به قطار کارت ملی یا شناسنامه همراهتان باشد.
  • قبل از رزرو بلیط در سایت‌های چارتری همه حواستان را جمع کنید. اشتباه در انتخاب مسیر و تاریخ یعنی سوختن کل پولتان.
  • در سایت‌های چارتری بی‌خیال گزینه‌هایی که تور ارائه می‌کنند بشوید. برای خرید تور راه‌ها و سایت‌های بهتری هست.

 

سفر خوش.

 

 

ایول!
7

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

سيد‌ احمد واحدی

«خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.» لابد این جمله را از زبان خیلی‌ها شنیدید. احتمالا حال خود شما هم با خرید‌کردن خوب می‌شود. خب، اینجا قرار است پاتوق کسانی باشد که خرید‌کردن را دوست دارند و علاوه بر رفع نیازشان از آن لذت می‌برند. من به کمک پیشنهادها و نظرات شما بهترین تجربه‌های خرید را با دوستان "چی" درمیان می‌گذارم؛ تجربه‌هایی که قول می‌دهم بهترین‌ها باشند و تجربه‌شان سرحالتان کند. راستی، من سید‌احمد واحدی هستم. روزنامه نگارم و زیاد خرید می‌کنم چون خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.Back to Top ↑