دیگه چی؟ چطور شیک کادو کنیم

پست شده در ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | توسط لیدا هادی

10

چطور شیک کادو کنیم؟

تهیه هدیه برای عزیزترین‌ها یک طرف داستان مناسبت‌های خاص است و نشان دادن وقت و حوصله‌ای که برای خرید و اهدای آن هم گذاشته‌اید طرف دیگرش. هیچ‌چیزی بهتر از این نیست که عزیزتان به میزان حوصله و وقتی‌که برای هدیه گذاشته‌اید پی ببرد. پس سوای خرید هدیه در این روزهای خوب خوشحالی و عشق ورزیدن بهتر است به شیک و متفاوت کادو کردن هم فکر کنید. به یک روش خاص و منحصربه‌فرد که نهایت عشقتان را برساند!

 

نوار رشته ای یا کاموا به کار ببرید

برای داشتن یک کادوی خاص می‌توانید هم از کاغذ رنگی استفاده کنید. کاغذ رنگی‌ها را با هر طیف رنگی که دوست دارید به‌صورت رشته‌های باریک درآورید. هدیه‌تان را با کاغذی ساده اول کادو کنید و بعد برای روی آن از رشته‌ها استفاده کنید. اول رشته‌هایی که همرنگ هستند را به‌صورت موازی با هم به هدیه بچسبانید و بعد کاغذهای دیگر را در جهت مخالف از لابه‌لای رشته‌های قبلی رد کنید. با هر شکل و طرحی که فکر می‌کنید مناسب‌تر است.

چطور شیک کادو کنیم

 

چطور کادو کنیم

 

ایده قسمت بالا را می‌توانید با نخ‌های کاموا هم روی کادویی‌تان انجام بدهید. درست مانند تاروپود یک فرش. اول تارها را درست کنید و بعد پودها را از لابه‌لای آن رد کنید و پشت کادو یا بچسبانید یا گره بزنید.

weave-yarnhow

 

weave-all

 

خودتان کتاب ها را جلد کنید

کتاب‌ها بهترین هدیه برای هر مناسبی هستند. به‌خصوص وقتی قرار است به کسی نهایت علاقه‌تان را نشان بدهید حتماً کتاب هدیه کنید. آن هم نه یکی که دو سه تا. این‌جور موقع ها می‌توانید با کاغذ رنگی‌های قرمز یا صورتی برای هرکدام از کتاب‌ها یک جلد درست کنید و بعد با یک نوار رنگی یا سفید همه‌شان را مانند یک مجموعه به هم وصل کنید. روی این بند کاغذی می‌توانید جمله‌ای که حرف دلتان  هم هست بنویسید.

چطور کادو کنیم

 

با قلب ها شیک کادو کنید

با کاغذ کادویی یا کاغذ رنگی‌های ساده هدیه‌تان را بپوشانید. بعد با کاغذ قرمزرنگ به تعداد دلخواه قلب‌های کاغذی درست و با دقت آنها را از وسط سوراخ کنید. روبانی رنگی یا نواری ظریف‌تر تهیه کنید، قلب‌ها را از آن بگذرانید و نوار را دور کادو بپیچید.

valentines-day-heart-garland-gift-wrap

 

از عشق تان مهر بسازید

کافی است فقط یک مداد با سر پاک کن تهیه کنید. درست مانند مدادهایی که دوران بچگی توی دست‌وبال همه‌مان بود. با کاتر یا چاقوی نوک‌تیز توی پاک کن سر مداد یک قلب دربیاورید. تصویر قلب روی پاک کن را واضح دربیاورید و آن را توی رنگ سفید گواش بزنید. حالا شما یک مهر قلب دارید که می‌توانید روی هر کاغذ کادوی ساده‌ای کلی طرح قلب بزنید.

چطور کادو کنیم h2 h1

 

پاکت های ساده هم کارسازند

اگر هدیه‌ای که تهیه‌کرده‌اید کوچک است یا  شکل هندسی مشخصی ندارد می‌توانید از پاکت‌های کاغذی کمک بگیرید. سر  پاکت کاغذی را تا بزنید و بچسبانید.  بعد از توی یک کاغذ رنگی قرمز یک قلب سرخ بیرون بیاورید و با نخ‌های رنگی ساده یا هر نواری که دوست دارید قلب را به کادو وصل کنید. ایده‌ای ساده اما شیک!

چطور کادو کنیم

 

کاغذ کاهی را دریابید

استفاده از کاغذهای کادویی کاهی یا کاغذهای براق الگو مدت‌هاست برای کادو کردن هدیه‌ها باب شده. این کاغذها در عین سادگی ظاهری روستیک و شیک به هدیه‌تان می‌دهند. البته می‌توان سادگی بیش‌ازاندازه این کاغذها را با روبان‌های ساده یا چسباندن یک استیکر یا قلب کاغذی جبران کرد. در هر حال این کاغذها هنوز انتخاب روز هستند.

چطور شیک کادو کنیم

 

با رنگ و حروف بازی کنید

یک کاغذ کادوی خاص برای روز خاص زندگی‌تان می‌خواهید؟ یک چیزی که کمتر کسی تا امروز دیده باشد؟ یک برگ کاغذ سفید بردارید و با رنگ گواش قرمز یا صورتی روی آن به ترتیب عبارت‌های X و O بکشید. حالا با همان کاغذ هدیه‌تان را بسته‌بندی کنید و با نوارهای رنگی دورش را تزیین کنید. خاص و پرمعنا و البته شیک!

چطور کادو کنیم

 

قلب بالدار هدیه بدهید

 

دست به کار شوید و خودتان خاص‌ترین کاغذ کادو را تهیه کنید. روی کاغذهای کادویی کاهی به تعداد دلخواه قلب‌هایی به اندازه‌های یکسان بکشید. این کار را  با مداد کنید تا بتوانید بعد آن را به‌راحتی پاک‌کنید. با کاتر فقط یک نیمه از قلب را دوربر کنید. بعد یک کاغذ رنگی قرمز انتخاب کنید و به‌اندازه قلب‌هایی که کشیده‌اید از آن مستطیل‌های کوچک رنگی دربیاورید. این مستطیل‌ها را به پشت کار کاغذ رنگی کاهی و درست پشت جایی که قلب‌ها را بریده‌اید بچسبانید. حالا کار را برگردانید. یک کاغذ کادوی خاص دارید با قلب‌هایی بالدار!

چطور کادو کنیم

 

تایپ کنید وشیک باشید

اگر به  دنبال یک کار خاص هستید می‌توانید از چند برگه سفید و معجزه تایپ در نرم‌افزار ورد استفاده کنید. یک صفحه کامل استاندارد را از حروفی که به نظرتان در کنار هم می‌توانند معنای خاصی داشته باشند پر کنید و پرینت بگیرید. با همان کاغذها هدیه‌تان را کادو کنید. بعد با یک ماژیک مارکر یا روی حروف مورد علاقه‌تان را نشان کنید یا دورش را خط بکشید. مهم این است که طرف متوجه قضیه شود!

چطور کادو کنیم

 

ایول!
30

Tags: , , ,


درباره نویسنده

لیدا هادی

آن ور آبی ها یک مثل معروف دارند که حتما شما هم شنیده اید: "Knowledge is power" (دانش قدرت است! ) می‌گویند فرانسیس بیکن فیلسوف به این جمله اعتقاد زیادی داشت و روز و شب این جمله ورد زبانش بود. باید بگویم من هم دلبسته این عبارت هستم. همین است که هم مطالب خواص مواد غذایی را دنبال می کنم ( از یک مهندس صنایع غذایی چه توقعی دارید؟!) و هم روش های چیدمان خانه را . هم از روانشناسی خوشم می آید و هم از اخبار روز. پایش بیفتد درباره فوتبال هم می نویسم ! پس اگر در هر گوشه از چی سراغی از من دیدید تعجب نکنید. من فقط عاشق بیشتر خواندنم و تقسیم دانسته‌هایم با شما!Back to Top ↑