چی بپوشیم؟ چی بپوشم بهم بیاد؟

پست شده در ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ | توسط منصوره مصطفی‌زاده

3

با پاهای چاق چی بپوشم؟

 

شاید شما اصلا چاق نباشید، اما پاهای چاقی دارید که فرم هیکل‌تان را خراب می‌کنند. با این پاها چه بپوشیم؟

 

مطلب من چی جوری‌ام؟ را یادتان هست؟ در آن دو مطلب ما فقط خودمان را بررسی کردیم. یعنی ایستادیم جلوی آینه و فهمیدیم چه شکلی هستیم. حالا کم‌کم یاد می‌گیریم که برای هر شکلی که هستیم، چی بپوشیم و چی نپوشیم! این دفعه می‌رویم سراغ آن‌هایی که پاهای چاقی دارند. منظور من پاها از زانو به پایین است. یعنی زانو، ساق و از همه ضایع‌تر مچ پای چاق.

 

چی بپوشم بهم بیاد؟

کفش تخت؟ اصلا! با پوشیدن یک کفش قایقی یا عروسکی، پاهایتان عین پای فیل می‌شود! پس بروید سراغ پاشنه‌بلندها. در پاشنه‌بلندها هم سراغ کفش‌هایی که لژ یا پاشنه خیلی قطوری دارند، نروید. البته سوزنی‌ها هم در تضاد با پاهای قطورتان، مسخره به نظر می‌رسند. پس سراغ کفشی بروید که یک پاشنه معقول (نه سوزنی و نه خیلی حجیم) داشته باشد. این مدلها برای شما مناسبند.

enhanced-28476-1424301099-20

 

مچ پایتان را نبندید

کفش‌هایی که بند روی مچ دارند، یا پابند برای مچ پا اصلا مناسب شما نیست. با این کار شما پیوستگی ساق تا پایین پا را از بین می‌برید و دو تکه چاق درست می‌کنید. پس کفش‌های بند‌دار روی مچ؛ ممنوع!

zkissy2

 

لبه‌های پا را بپوشانید

کفشی انتخاب کنید که لبه‌هایش بلند باشد. کفش‌هایی که مثل این تصویر کناره‌های پا را نمی‌پوشانند، پا را چاق‌تر نشان می‌دهند.

flat-shoes

 

شلوار بپوشید

کلا شلوار برای شما بهتر از دامن است. به خصوص اگر دامن تا زانو باشد، دقیقا همان بخش چاق از پایتان را به نمایش گذاشته‌اید، که چندان جذاب نیست! یک دامن خیلی کوتاه (بالای زانو) یا کمی بلند (تا وسط ساق) بهتر است. هرچند باز هم شلوار از این‌ها بهتر است.

 

جذب نپوشید

ساپورت و جین‌های چسبان را بی‌خیال شوید. اجازه ندهید انحناهای قلمبه پاهایتان در معرض دید عموم قرار بگیرد!

photo_2016-02-06_15-18-08

 

راسته بپوشید

شلوار، هرچه راسته‌تر، بهتر! اگر ران‌های پایتان چاق نیست و فقط ساقش چاق است، شاید نتوانید راسته بپوشید. در این صورت جین چکمه‌ای یا پاچه‌گشاد برای شما مناسب‌تر است. انواع جین را قبلا توضیح داده‌ایم.

۰۱۱۳_۳۴۸۸_۴۸۹_of

 

اندازه بپوشید

نه شلوار برمودا، نه شلواری که روی ساق پا چین بخورد، هیچ کدام برای شما مناسب نیست. شلواری بپوشید که قدش کاملا اندازه روی پایتان باشد.

 

A بپوشید

پیراهن یا مانتوهایی را بپوشید که از کمر (یا زیر سینه) به صورت مثلثی گشاد می‌شوند. این طوری پاهایتان باریک‌تر به نظر می‌رسند. دامن را هم همین طور انتخاب کنید.

۱۱۱

به بالاتنه توجه کنید

تا جایی که می‌توانید لباس مهمانی‌تان را طوری انتخاب کنید که بالاتنه‌اش جذابیت بیشتری داشته باشد. اگر دست‌های باریک و زیبایی دارید، سینه یا شانه‌های خوبی دارید، کمر باریکی دارید، گردن کشیده‌ای دارید یا خلاصه هر چیزی که می‌شود روی جذابیت آن در بالاتنه کار کرد، بهش توجه کنید. زرق و برق و دوخت‌های رنگی و سنگ و چیزهای دیگر را بگذارید برای بالاتنه و قسمت پاها را در تیررس نگاه قرار ندهید.

pearshapeyellow

ایول!
18

Tags: , , , , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!Back to Top ↑