چی بپوشیم؟ who-am-i

پست شده در ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ | توسط منصوره مصطفی‌زاده

5

من الان چی جوری‌ام؟! – قسمت دوم

 

در قسمت قبلی مهم‌ترین معیارهای اندامی را دوره کردیم. این معیارها به کلیات قد و هیکل ما مربوطند. اما چیزهای دیگری هم هستند که معلوم می‌کنند ما چه جور هیکلی داریم و در نتیجه چی باید بپوشیم.

شانه‌ها

انداز زیبا, تناسب اندام, شانه

شانه‌هایتان صاف هستند یا فروافتاده؟ بین ۳ تا ۸ سانتی‌متر اختلاف بین ابتدای شانه(کنار گردن) تا انتهای آن خوب است، اما کمتر یا بیشتر از آن را باید یک کاری کرد که زیاد به چشم نیاید.

یکی از شانه‌ها از آن یکی پایین‌تر نیست؟ (معمولا کسانی که کیف و وسایل‌شان را همیشه با یک دست می‌گیرند، این طوری می‌شوند)

وقتی لباس تن‌تان می‌کنید شانه‌ها مثل زاویه قائمه هستند، یا انحنای نرمی دارند؟ (برای خانم‌ها انحنای نرم زیباتر است و برای آقایان زاویه‌دار بودن)

 

دست‌ها

انداز زیبا, تناسب اندام, دست ها

دست‌هایتان بلند هستند یا کوتاه؟ مچ دست و انگشت‌هایتان چاقند یا باریک و کشیده؟ بازوهایتان ورزشکاری و عضلانی هستند یا شل و ول و آویزان؟ چاقی بازوها با چاقی ساعد متناسب است یا خیلی چاق‌تر است؟ آرنج‌تان تمیز و لطیف است یا چغر؟

 

پاها

انداز زیبا, تناسب اندام, پاها

پاهایتان کشیده است یا خپل؟ از بالا باریک است یا چاق است و کم کم باریک میشود؟ اگر چاق است، کجایش چاق است؟ فقط ران‌ها چاقند و ساق‌ها معمولی هستند؟ یا همه پا چاق است؟ مچ پایتان باریک است، یا چاق؟ عضلات پشت ساق پایتان بیرون زده یا باریک است؟ زانویتان چه زاویه‌ای با پا دارد؟ زانوی خانم‌ها کمی به سمت داخل انحنا دارد و زانوی آقایان صاف است. دست‌های خانم‌ها هم همین انحنا به سمت داخل را در آرنج دارد.

 

نسبت‌های عرضی برای اندام زیبا

انداز زیبا, تناسب اندام, نسبتهای عرضی

حتی اگر همه این چیزها را درباره استخوان‌بندی و شکل کلی اندام بدانید، باز یک چیزی باقی می‌ماند: نسبت‌های عرضی. این یکی چیزی در اندام است که ممکن است به راحتی تغییر کند. درواقع شما اگر مچ پای چاقی دارید یا دست‌های بلندی، کاری نمی‌توانید برای تغییرش بکنید. اما این نسبت‌ها را می‌شود با ورزش یا تغذیه تغییر داد. بنابراین این یکی را لازم است هر چند وقت یک بار چک کنید. به خصوص اگر این اواخر برنامه خاصی برای تغییر داشته‌اید یا هیچ برنامه‌ای برای خورد و خوراک‌تان نداشته‌اید!

این همان چیزی است که شکل اندام شما را مشخص می‌کند. هیچ کدام به تنهایی مهم نیستند؛ بلکه نسبتی که بین دور سینه، دور کمر و دور باسن برقرار است، معلوم می‌کند که شکل کلی اندام شما چه شکلی است. این قاعده‌های برای خانم‌ها و آقایان متفاوت است. هرکدام را ببینید.

 

برآمدگی‌ها

انداز زیبا, تناسب اندام, برآمدگی ها

این یکی هم مهم است. اگر شکم‌تان جزو برآمدگی‌ها محسوب نشود، بقیه را می‌توانید با ورزش برآمده‌تر یا فرورفته‌تر بکنید. قاعده زیبایی در فرهنگ‌های مختلف و زمان‌های مختلف متفاوت است. بنابراین نمی‌شود قطعی گفت که این برآمدگی‌ها چطور باید باشند که زیبا به نظر بیایند.

ایول!
11

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!Back to Top ↑