چی بازی کنیم؟

پست شده در ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ | توسط مهران وطن‌دوست

3

یه توپ دارم قلقیه، چوبی و سخت و کاهیه

Ballance عنوانی است که تنها با حجم ۸۰ مگابایت، می‌تواند روی رایانه‌ی شخصی و تلفن هوشمندتان بنشیند و مدتی سرگرمتان کند. اگر از کشتار و پریدن و دویدن و یک دو‌جین شامورتی‌بازی‌های رایج بازی‌های رایانه‌ای خسته‌ شده‌اید و در پی آرامش و سکوت هستید، Ballance می‌تواند برای مدت نه‌چندان کوتاهی بالانستان کند.

قایقی شکسته بر روی ماه

Ballance چندین سال پیش توسط استودیو‌ی آتاری برای رایانه‌های شخصی منتشر شد و به قدری خوب بود که حدودا سال پیش آن را از انبار بیرون و آوردند و پس از تکاندن گرد و خاکش، نسخه‌ی ریمستر شده‌اش را برای تلفن‌های هوشمند روانه‌ی بازار کردند. در این بازی با یک توپ همراه می‌شوید که باید در مراحل پیچ‌درپیچی که پیش رویتان قرار می‌گیرد، همراهیش کنید. مراحلی سورئالیستی که گویی در خارج از جو زمین هستند و  تنها دشمنتان جاذبه زمین است. شما نیز باید پیرو قوانین نیوتن باشید و از ادغام دانش و مهارتتان برای حفظ تعادل این توپ و پیشروی در مسیر استفاده کنید. این بازی از ۱۲ مرحله به نسبت طولانی تشکیل شده است و هدف از هر مرحله رساندن توپ به خط پایانی است. البته باید یادآوری کنم که شما با یک توپ منحصربه‌فرد روبه‌ هستید که می‌تواند به سه جنس کاغذی، چوبی و سنگی تغییر شکل دهد.

 

توانایی حل مسئله به کارتان می‌آید

همانطور که گفته شد، این توپ غلطان، می‌تواند به سه شکل متفاوت تغییر کند. هر کدام از این اشکال، با توجه به شاخصه‌هایی که به فراخور ماهیتشان دارند، در قسمت‌های مختلف و به خصوص حل معما‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. مثلا توپ سنگی به‌خاطر وزن زیاد و سختی فراوانش، تعادل بیشتری دارد و می‌تواند در سراشیبی‌ها و مسیر‌های لغزنده، کنترل راحت‌تری داشته باشد. همچنین بخاطر قدرت زیادش می‌تواند در نابود‌سازی برخی موانع و جابجا کردن اشیا سنگین کاربرد داشته باشد. یا توپ کاغذی به خاطر وزن بسیار کمش، می‌تواند به جاذبه غلبه کند و گاهی اوقات از بسیاری راه‌های غیرقابل عبور، بگذرد. اما به خاطر کم بودن وزنش، سرعت زیادی دارد و کنترلش بسیار سخت است. معما‌های مختلفی در طول مسیر سد راهتان می‌شوند که برای حلشان متصول شدن به قدرت‌های توپتان کافی نیست و باید از توانایی حل مسئله نیز بهره ببرید. چون این معماها شبیه به نوعی مکانیزم هستند که با کمی صرف وقت و سر و کله زدن، حتما از پسشان بر خواهید آمد.

دورافتاده

اتمسفری که  Ballance در آن جریان دارد، مملو از آرامش و تهی از هر موجود زنده‌ است. مکانی سحرآمیز و جالب در بلندای آسمان، محلی است که توپتان را در آن می‌غلطانید و به سمت انتهایی که اهمیتی خاصی برایتان ندارد پیش‌ می‌روید. هدفتان از تجربه‌ی Ballance فقط باید تجربه کردنش باشد و لذت بردن از گیم‌پلی خوبش. این ۱۲ مرحله گرچه خیلی بلند و سخت نیستند، اما آن‌قدر خوب هست که مشغولتان کند.

برای دانلود نسخه PC و Android بازی می‌توانید به همین پایین مراجعه کنید

دانلود برای PC

دانلود برای Android

 

تریلر Ballance برای PC

 

تریلر Ballance برای Android , IOS

سازنده: Cyparade

ناشر: Atari

سبک: Puzzle-Adventure

پلتفرم: PC, Android, IOS

تاریخ انتشار: ۲۰۰۴

ایول!
16


درباره نویسنده

مهران وطن‌دوستBack to Top ↑