دیگه چی؟ چگونه با ویندوز (و بدون گوشی هوشمند) با تلگرام کار کنیم؟

پست شده در ۸ بهمن ۱۳۹۴ | توسط حسین رحمانی

9

چگونه با ویندوز (و بدون گوشی هوشمند) با تلگرام کار کنیم؟

چگونه بدون گوشی هوشمند با تلگرام کار کنیم؟ محبوبیت تلگرام هر روز بیشتر می‌شود و بسیاری از کاربران به دلایل مختلف ترجیح می‌دهند روی لپ‌تاپ یا کامپیوترشان به تلگرام دسترسی داشته باشند. حتی ممکن است کسانی بخواهند بدون نصب اپ تلگرام روی گوشی هوشمند، حساب کاربری تلگرام بسازند و با آن کار کنند. امروز در بخش «دیگه چی؟» می‌خواهیم امکانات رسمی تلگرام برای استفاده از این پیام‌رسان در ویندوز را معرفی کنیم.

تلگرام تحت وب‎

ساده‌ترین و سریع‌ترین روش برای دسترسی به تلگرام با لپ‌تاپ و کامپیوتر، استفاده از سرویس تحت وب این اپ پیام‌رسان است. برای دسترسی به سرویس وب، کافی است از طریق مرورگرتان (فایرفاکس، گوگل کروم یا هر مرورگر دیگری که در کامپیوترتان از آن استفاده می‌کنید)، لینک زیر را باز کنید:

https://web.telegram.org

 

با باز کردن لینک بالا، با صفحه‌ای مانند صفحه‌ی زیر روبه‌رو می‌شوید.

تلگرام بدون گوشی

 

در این مرحله شماره‌ی موبایل‌تان را (همراه با کد ایران در بخش code، که همان ۹۸+  است) وارد کنید و روی گزینه‌ی Next کلیک کنید. (دقت کنید که بعد از ۹۸+، شماره‌ی موبایل‌تان را بدون صفر وارد کنید.)

کمی صبر کنید تا تلگرام کد فعال‌سازی را برای گوشی‌تان پیامک کند. توجّه داشته باشید که در این مرحله نیازی نیست گوشی‌تان هوشمند باشد و حتی اگر گوشی ساده‌ی عهد بوقی هم داشته باشید، بعد از چند ثانیه کد فعال‌سازی را به صورت پیامک دریافت خواهید کرد. بعد از دریافت کد فعال سازی، آن را در قسمت مربوطه وارد کنید و کلید اینتر را بزنید.

نصب تلگرام روی ویندوز بدون نصب روی گوشی هوشمند

 

به همین سادگی وارد رابط کاربری تحت وب تلگرام خواهید شد.

تلگرام تحت وب

 

رابط کاربری تحت وب تلگرام، تقریباً تمام قابلیت‌های اصلی این پیام‌رسان را دارد و از طریق آن می‌توانید به همه‌ی گفت‌وگوهای قبلی با تمام دوستان‌تان هم دسترسی داشته باشید. نوشته‌ها، عکس‌ها و ویدئوهای کانال‌های مختلف را هم می‌توانید ببینید.

تلگرام تحت وب

 

استفاده از نسخه‌ی وب تلگرام، مزیت‌های خاص خودش را هم دارد. صفحه‌نمایش بزرگ‌تر، امکان مدیریت بهتر فایل‌های دانلود شده و تایپ سریع‌تر و دقیق‌تر (هنگام گفت‌وگو با دوستان یا در یک گروه تلگرامی) مهم‌ترین فایده‌هایی است که می‌توانید از طریق همین صفحه‌ی وب ساده به دست بیاورید.

 

نصب تلگرام روی ویندوز به صورت برنامه مستقل

ممکن است ترجیح بدهید تلگرام را به صورت یک نرم‌افزار مستقل روی ویندوز (مک یا لینوکس‌تان) داشته باشید. برای این کار کافی است به صفحه‌ی دانلود نرم‌افزار تلگرام برای دسک‌تاپ (ویندوز، مک و لینوکس) بروید و روی نسخه‌ی مورد نظرتان کلیک کنید.

اگر هم حوصله‌ی باز کردن صفحه‌ی اضافی را ندارید، می‌توانید از همین‌جا نرم‌افزار ویندوزی تلگرام را دانلود کنید.

بعد از دریافت این نرم‌افزار، مانند یک نرم‌افزار معمولی نصبش کنید و آن را اجرا نمایید. مراحل فعال‌سازی و ورود به حساب کاربری تلگرام هم درست مانند نسخه‌ی تحت وب است که در بالا به صورت تصویری شرح دادیم.

ایول!
28

Tags: , , ,


درباره نویسنده

حسین رحمانیBack to Top ↑