چی بخونیم؟ هیتلر بازگشته است

پست شده در ۴ بهمن ۱۳۹۴ | توسط اشکان خسروپور

0

طنز تلخ خواندنی: او بازگشته است!

فکرش را بکنید یکی مثل هیتلر با آن سبیل و اخم عجیب، با آن روحیه‌ی جنگ‌طلبانه‌ی خفن،‌ با همان لباس نظامی اتوکشیده یک‌هو سر از خاک بیرون بکشد و درست جایی در وسط برلین، در نزدیکی‌های دفتر نخست‌وزیری رایش و پناهگاه پیشوای آلمان از خواب بیدار شود. کتاب «او بازگشته است»‌ داستان طنزی است که هیتلر را در ۱۲۲ سالگی او روایت کرده است، منتهی با این پیش‌فرض که، خود «پیشوا» از خواب بیدار می‌شود و این نگاه‌ها را روایت می‌کند. با این‌که شرایط آلمان بعد از جنگ جهانی دوم به شدت عوض شده اما هیتلر می‌تواند خودش را با تمام این شرایط وفق داده و حتی در یک برنامه‌ی تلویزیونی دیدگاه‌هایش را منتشر کند.

چرا باید «او بازگشته است» را خواند؟

کتاب در عین حال که درباره‌ی بخش‌هایی از تاریخ «نازیسم»، نشریه‌های آن زمان، سازمان‌های وابسته به هیتلر و افسران ارشد ارتش او به شما اطلاعات می‌دهد، می‌تواند به عنوان یک کتاب خوب سرگرم‌تان کند.
اگر به تاریخ و  آدم‌کشی‌های هیتلری علاقه‌ای ندارید، باز هم نخواندن این کتاب کار درستی نیست. «او بازگشته است»، از همان خط اول پر از تصاویر دقیق است و مثل این می‌ماند که، دارید یک کتاب تصویری را می‌خوانید.
نثر کتاب خیلی روان و تمیز است،‌اتفاقی که در مورد ترجمه‌های کتاب‌های خارجی کمیاب است.

«او بازگشته است» را از کجا بخریم؟

کتاب «او بازگشته‌ است» را تیمور ورمش نوشته و مهشید میرمعزی آن را ترجمه کرده است. این کتاب که در آلمان یک میلیون نسخه فروخته را انتشارات نگاه در تهران منتشر کرده است. این کتاب خواندنی را می‌توانید از فروشگاه اینترنتی انتشارات نگاه سفارش دهید. اگر اهل کار کردن با نرم‌افزارهای کتاب‌خوان هستید یا دلتان می‌خواهد ترجمه‌های دیگری از این کتاب را بخرید، سری به آمازون بزنید.

 

یک نکته‌ی حال خوب کن!

صادقانه بگویم، خیلی از ما عادت داریم کپی‌رایت و حق مولف‌ها را دور بزنیم اما نمونه‌هایی هم هستند که، با هماهنگی کامل با ناشر اصلی‌شان و خریدن رسمی حق کپی‌رایت در ایران چاپ می‌شوند. کتاب «او بازگشته است»، یک میلیون نسخه در آلمان فروش رفته و جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های مجله‌ی اشپیگل بوده است. با این حساب، ناشر ایرانی می‌توانست روی فروش این اثر تا حد زیادی حساب باز کند و خیلی راحت پول بازار را توی جیبش فرو کند. اما به جای این‌کار، انتشارات «نگاه» حق رسمی ترجمه‌ی فارسی این اثر را از ناشر رسمی آلمانی خریده است. این اتفاق بزرگی است که باعث می‌شود با دست گرفتن کتاب «او بازگشته است»، یک‌جور حس خوبی داشته باشیم.

 

نکته: دکمه‌ی ایول در زیر این نوشته، همان لایک خارجی است. اگر از این نوشته لذت می‌برید، لطفا حتما ایول را بفشارید!

 

ایول!
51

Tags: , , , , , , , , , , ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑