چی بخونیم؟

پست شده در ۱۸ دی ۱۳۹۴ | توسط اشکان خسروپور

4

کتاب بازی‌کردنی چی!؟

بعضی کتاب‌ّ‌ها هستند که مثل یک بازی کاغذی و سرگرم‌کننده می‌مانند. این کتاب‌ها قلمبه سلمبه نیستند. قرار نیست کلی اطلاعات ریز و درشت را به مغز آدم فرو کنند. فقط به درد سرگرم شدن و پیدا کردن یک حال خوب می‌خورند. بعضی کتاب‌ها یک جور ماجراجویی هستند، هم برای خواننده،‌هم برای نویسنده.
اگر کودک یا نوجوانی دارید که مدام سرش توی کامپیوتر است، این بازی‌های کوچک کتابی احتمالا سرگرمی خوبی برایش خواهد بود. خدا را چه دیدید؟ شاید بعد از مجموعه کتاب«مسیر داستان را انتخاب کنید»،‌‌به دنیای خواندنی‌ها علاقه‌مند شد و با یار مهربان آشتی کرد!

کتاب‌هایی با مسیر انتخابی چی هستند؟
این‌جور کتاب‌ها یک‌سری ترجمه از یک‌سری داستان شگفت‌انگیز و تخیلی خارجی هستند که به فارسی ترجمه شده‌اند. فرقی که این کتاب‌ها با بقیه دارند‌ در این است که،‌ می‌توانید مسیر داستان را به انتخاب خودتان تغییر دهید و در هر لحظه‌ای با تصمیم‌تان سرنوشت قهرمانان کتاب را به بازی بگیرید. اگر دلتان می‌خواهد دیو به دلبر برسد،‌این‌کار را بکنید. اگر هم نه،‌می‌توانید آنها را تا ابد از هم دور نگه‌دارید!

کتاب‌هایی با مسیر انتخابی به درد چه کسانی/وقت‌هایی می‌خورد؟
این کتاب‌ها قرار نیست اطلاعات خاصی به شما بدهند. یک جور سرگرمی هستند. این کتاب برای نوجوان‌ها یا کودکانی که با کتاب میانه‌ای ندارند، بیشتر می‌خورد چون کلمات و عبارت‌هایش ساده هستند. یک جور بازیگوشی نهفته هم داخلش دارد،‌ درست مثل یک بازی کامپیوتری کاغذی!
اگر آدم‌بزرگ‌ هستنید، این کتاب به درد وقت‌هایی می‌خورد که دلتان برای یک‌جور سرگرمی متفاوت تنگ شده است. مثلا شاید به فکرتان رسید که تمام پایان‌بندی‌های متفاوت کتاب را امتحان کنید!

کتاب را از کجا بخریم؟
کتاب‌هایی با مسیر انتخابی یک مجموعه‌ی ۳۰ تایی از کتاب‌هایی حدودا ۲۰۰ صفحه‌ای هستند. این کتاب‌های جیبی را انتشارات دیباچه چاپ کرده است و هر جلدش هم ۶ هزار تومان قیمت خورده است.

ایول!
9

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑