چی ببینیم؟

پست شده در ۱۰ دی ۱۳۹۴ | توسط علی سیف الهی

1

با «قطار ابدی» خاطره‌بازی کنید

برگردید به ۱۵-۱۶ سال قبل. به سال‌های ۷۸-۷۹٫ اسم‌هایی که در تیتراژ می‌آید خیلی آشناست؛ بیژن بیرنگ، مهران رسام، بهروز بقایی و … . اسم‌هایی که همه خاطره‌های ما از سریال‌های آن سال‌ها به آنها گره خورده. به سریال‌های شیرینی مثل «خانه سبز» و «دنیای شیرین». به سریال‌هایی که بیژن بیرنگ می‌گوید نخی که همه آنها را به هم وصل می‌کند، فقط «عشق» است؛ «این تعهد را با خودم دارم که تا آخر عمرم هر کاری بسازم، راجع به عشق است. اصلا اگر جامعه، دختر و پسر و خانواده با مفهوم عشق آشنا نشوند، فساد پیش می‌آید. فساد در بی‌عشقی پیش می‌آید. اگر جوان‌های مملکت ما معنای عشق و نزدیکی با آن را بفهمند، به راحتی تن و جسم‌شان را در اختیار هر کسی قرار نمی‌دهند که ما حالا بگوییم دچار معضلات اجتماعی شده‌ایم.» «قطار ابدی» یکی از مجموعه‌های ماندگار همین اسم‌ها در آن سال‌هاست. مجموعه‌ای که بیرنگ و رسام تهیه‌کننده‌اش بودند و بهروز بقایی و رضا عطاران کارگردان‌هایش. مجموعه‌ای که این روزها می‌توانید با تماشای دوباره آن از «آی فیلم» با خاطرات حسن کچل و نرون و رابین‌هود خاطره‌بازی کنید.

  • چه بازیگرانی در «قطار ابدی» بازی می‌کردند؟

دو جین از بازیگران اسم و رسم‌دار. مرحوم حمیده خیرآبادی، فرهاد آییش، حمید لولایی، رضا عطاران، مهرانه مهین‌ترابی، یوسف تیموری، مجید صالحی، فرهاد بشارتی، خشایار راد، نیما فلاح و سحر زکریا که خیلی‌ها به اشتباه فکر می‌کنند او را اولین بار در «پاورچین» مهران مدیری دیده‌اند.

  • «قطار ابدی» چه آیتم‌هایی داشت؟

در هر قسمت از این مجموعه، در قالب آیتم‌های یکسان، شوخی‌هایی با داستان‌های معروف انجام می‌شد.

حسن کچل

مجید صالحی نقش حسن کچل را بازی می‌کرد. مرحوم حمیده خیرآبادی مادر او بود و یوسف تیموری هم‌بازی صالحی.

شهرزاد قصه‌گو

آیتمی که خشایار راد برای پادشاه قصه می‌گفت. مرحوم نعمت‌اله گرجی هم از بازیگران این آیتم بود.

نرون

حمید لولایی با لباس‌های پادشاهان رومی در کاخ می‌چرخید و با اصول حکومت‌داری و سیاست شوخی می‌کرد.

رابین‌هود

مجید صالحی نقش رابین‌هود را بازی می‌کرد و سحر زکریا هم نقش همسرش را.

 

  • «قطار ابدی» را چطوری ببینید؟

مجموعه طنز «قطار ابدی» از روز یکشنبه (۲۹ آذرماه) روی آنتن رفته و هر روز ساعت ۱۶ از شبکه «آی ‌فیلم» پخش و در ساعت‌های ۱۲ شب و ۸ روز بعد تکرار می‌شود.

  • تیتراژ سریال «قطار ابدی» را اینجا ببینید:
ایول!
10

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

علی سیف الهی

من قرار است لابه‌لای فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی، برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی و نمایش‌های تئاتر سرک بکشم و بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها و بدترین‌های آنها را برای شما انتخاب کنم. قرار است پیشنهاد بدهم کدام فیلم و سریال و برنامه و نمایش را از دست ندهید و بهتر است قید کدام یکی از آنها را بزنید.Back to Top ↑