چی بچینیم؟

پست شده در ۱۰ دی ۱۳۹۴ | توسط لیدا هادی

2

ساخت دکوری با لوله مسی

حالا زمانه سادگی است. خانه‌ها ساده شده‌اند و لوازمشان ساده‌تر. طوری که استفاده از دم دستی‌ترین ابزار  جای سازه‌های پیچیده قدیمی را گرفته اند. در خانه‌های مدرن امروزی دیگر خبری از لوازم بزرگ و مجلل نیست بلکه هر چه هست با ساده‌ترین ابزار‌ها ساخته شده است. اگر شما هم خواهان خانه‌ای مدرن و البته ساده هستید بد نیست مس‌ها را به خانه بیاورید. به خصوص حالا که قرار است رنگ مسی هم باب روز شود. لوله‌های مسی برای ساخت لوازم خانه را فراموش نکنید.

 

  • لوله‌های مسی را دو به دو به اندازه‌های یکسان ببرید و با آن‌ها قاب‌هایی در شکلهای مختلف درست کنید. لازم نیست این قاب‌ها همیشه چهار گوش باشند. با کمی ایده می‌توان قاب‌های ۵ ضلعی یا بیشتر هم داشت.

Copper-Frames

  • این روز‌ها اکسسوری عجیب و غریب در خانه‌ها باب شده است. این وسط لوله‌های مسی می‌تواند دکوری‌های کوچک بامزه و به قولی آرت طور! برایتان درست کنند. مانند اینجا شمعی که حسابی  میزان آرت فضای خانه را بالا می‌برد.

Cool-Copper-Candlestick

  • خوبی لوله‌های مسی این است که می‌توان آن‌ها را به هر شکل و قیافه‌ای درآورد. اگر فضای خانه‌تان قهوه‌ای و گرم است می‌توانید به فکر یک جا روزنامه‌ای مسی هم برایش باشید. می‌له‌ها را مانند پایه به هم وصل کنید و برای بدنه اصلی جا روزنامه‌ای از هر رنگ پارچه‌ای که خواستید استفاده کنید.

Copper-Magazine-Rack

  • اصلا کاری ندارد. فقط کافی است یک بار با دقت به این تصویر نگاه کنید. یک لوله مسی ساده که به زیر کابینت کنار سینک ظرفشویی نصب شده است. به همین سادگی. چاره‌اش فقط ۴ تا پیچ مهره است و یک دریل خوب و همت کدبانوی خانه!

Copper-Pipe-Paper-Towel-Holder

  • لوله‌های مسی گزینه مناسبی برای رد کردن سیم‌های برق هستند. اصلا در هر فضایی اگر خواستید سیم‌ها در کنار دیوار پیدا نباشند از این لوله‌های مسی باریک استفاده کنید. یک استفاده مناسب از آن هم ساخت یک چراغ مطالعه است. فقط کافی است یک پایه برای رد کردن سیم‌ها و سر پا نگه داشتن لوله‌ها دم دست داشته باشید.

Copper-Lamp

  • باسلیقه‌ترین خانم‌های خانه هم گاهی از ریخت و پاش زیور آلات در کشو‌ها حوصله‌شان سر می‌رود. با لوله‌های مسی می‌توان یک پایه نگهدارنده لوازم تزیینی برای عناصر همیشه مرتب خانه درست کرد.

Copper-Pipe-Jewelry-Display

 

  • دلتان یک کار عجب توی فضای حمام و دستشویی می‌خواهد. دست به کار لوله‌های مسی شودی. دو تا بست مسی بگیرید و لوله‌ها را مانند تصویر زیر به هم ربط بدهید و بعد به کمک بست‌ها به دیوار نصب کنید. دستمال توالت‌ها یا حتی حوله‌های خانه به این شکل سر و سامان زیباتری دارند. زیبا‌تر و به روز‌تر!

Copper-Pipe-Toilet-Paper-Holder

  • برای داشتن این ساعت مسی کافی است وقتی به ابزارفروشی محل می‌روید علاوه بر سیم‌های مسی چند تایی هم سه راهی مسی و زانویی بخرید. باقی کار که دیگر ساده است. یک تخته چوب و عقربه‌های ساعتی قدیمی که هنوز مشغول به کار باشند.

SONY DSC

  • اگر زیادی اهل هنر هستید و دوستدار فضای سبز از این گلدان مسی مینیاتوری غافل نشوید. زانویی و رابط‌های مسی را فراموش نکنید و البته شیر آبی که باید از خالی شدن آب داخل لوله‌ها جلوگیری کند. این گلدان هم از‌‌ همان لوازم عحیب و غریبی است که این روز‌ها طالب زیاد پیدا کرده.

Copper-PVC-Wall-Planter

  • ساختن لوسترهای مسی اصلا کار سختی نیست. فقط کافی است کمی از سیم کشی و این حرف‌ها سر رشته داشته باشد و کار با مس‌ها برایتان سخت نباشد. باقی‌اش کار چسب آهن است و کمی حوصله. برای اینکه مس‌ها برای چسبیدن در کنار هم حداقل به ۴ ساعت زمان نیاز دارند. این نکته را در باره همه ساختنی‌های دیگر هم به خودتان یادآوری کنید. ۴ ساعت به مس‌ها زمان بدهید!

Copper-Pipe-Icosahedron-Light-Fixture

ایول!
5

Tags: , ,


درباره نویسنده

لیدا هادی

آن ور آبی ها یک مثل معروف دارند که حتما شما هم شنیده اید: "Knowledge is power" (دانش قدرت است! ) می‌گویند فرانسیس بیکن فیلسوف به این جمله اعتقاد زیادی داشت و روز و شب این جمله ورد زبانش بود. باید بگویم من هم دلبسته این عبارت هستم. همین است که هم مطالب خواص مواد غذایی را دنبال می کنم ( از یک مهندس صنایع غذایی چه توقعی دارید؟!) و هم روش های چیدمان خانه را . هم از روانشناسی خوشم می آید و هم از اخبار روز. پایش بیفتد درباره فوتبال هم می نویسم ! پس اگر در هر گوشه از چی سراغی از من دیدید تعجب نکنید. من فقط عاشق بیشتر خواندنم و تقسیم دانسته‌هایم با شما!Back to Top ↑