دیگه چی؟

پست شده در ۹ دی ۱۳۹۴ | توسط مهدی ملکی‌فر

1

چه‌جوری فرشته آرزو باشیم؟

همیشه عادت داریم که این چیزها را فقط در «خارج» ببینیم. اینکه یک آدم خیّری پیدا بشود و برود لباس بتمن به تن کند و آرزوی یک کودک سرطانی را برآورده کند.

حالا یک استارت‌آپ که بچه‌های شریفی به راه انداخته‌اند، تصمیم دارد آرزو‌های کودکان مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج را ساماندهی کند. آنها با این ایده کارشان را آغاز کردند و بعد از چند ماه مشاوره با روانشناسان و روانپزشکان و سایر متخصص‌های مربوط، ایده‌شان را عملی کردند. از آنجایی که کودک ذاتا حساس است و کودک بیمار، حساس‌تر، این گروه سعی کرده تا با رعایت تمام ظرافت‌های کودکانه، از هر نوع آسیب جانبی پیشگیری کند.

«وروجکا» نامی است که برای خودشان انتخاب کرده‌اند و از همان وروجکِ آقایِ نجار الهام گرفته‌اند. حتما سایتشان را ببینید. آرزوهای کودکان سرطانی ما آنقدرها هم فضایی نیست و نیازی نیست که بتمن و سوپرمن باشید: کتاب، بخاری، بازدید از کارخانه خودروسازی، وسایل نقاشی و… اگر یاعلی بگویید، نهایتا یک روز وقتتان را می گیرد.

وروکجکا یک بنیادِ غیرانتفاعی مستقل است و فرشته‌های آرزو، هیچ هزینه‌ای مازاد بر خودِ آرزو پرداخت نمی‌کنند.

ایول!
23

Tags: , , , , , ,


درباره نویسنده

مهدی ملکی‌فر

من عکاس و تصویربردار مجموعه چی هستم. این عکسهایی که ازرستورانها و خوراکیها و چیزهای دیگر میبینید، بیشترشان را من میگیرم. گاهی خودم هم ازتجربه‌هایم برایتان می‌نویسم. خصوصا اگرخوردنی باشد. راستی فیلم‌های آموزشی چی را هم کارگردانی می‌کنم. دراصل مهندسم و مشغول تحصیل در رشته مدیریت کسب وکار. اما کار مهمم این‌هاییست که گفتم!Back to Top ↑