چی بخونیم؟

پست شده در ۶ دی ۱۳۹۴ | توسط اشکان خسروپور

0

خاطره‌های خبرنگار اروپایی؛ ده روز با داعش

یک روزنامه‌نگار غربی با چشم‌های زاغ و موهای بور را در نظر بگیرید که لباس جنگی به تن کرده تا با پسر و دوستش به قلب سیاه‌پوشان داعش برود. او غیر از شرح ده روز زندگی در مقر داعشی‌ها، با چند نفر از اعضای داعش پیاده روی می‌کند و با آنها قدم می‌زند تا تفکر داعشی را از زیر زبان‌شان بیرون بکشد. این مرد کارکشته‌ی آلمانیدر آلمان و بقیه‌ی نقاط اروپا سراغ خانواده‌ کسانی رفته که به داعش پیوسته‌اند تا بپرسد، چرا باید کسی به یک گروه عظیم تروریستی ملحق شود؟

ده روز با داعش را چه کسی نوشته؟

کتاب را «یورگن تودنهوفر»، یک روزنامه‌نگار آلمانی نوشته است. او که در طول اقامتش در مرز عراق و سوریه، سعی کرده به بعضی نقشه‌های مردان سیاه‌پوش دست پیدا کند، حتی نظریه‌هایی در این باره مطرح کرده و می‌گوید که، «داعش قرار است بعد بنیان‌گذاری امپراتوری دینی، یک بازی هسته‌ای در منطقه راه بیندازد.»

«تودنهوفر» از آن آدم‌هایی است که سرشان برای جنگ و حضور در مناطق جنگی درد می‌کند. روزنامه‌نگار ۷۵ ساله درباره جنگ عراق و افغانستان هم فعالیت‌هایی داشته‌است. او در سال ۲۰۱۴ برای اولین‌بار به مرز عراق و سوریه سفر کرد. او اولین روزنامه‌نگار غربی بود که توانسته به قلب مناطق تحت نفوذ داعش رفته و به سلامت برگردد.

 

ده روز با داعش را از کجا بخریم؟

کتاب «ده روز با داعش» را انتشارات کوله‌پشتی چاپ کرده است. این کتاب ۳۳۵ صفحه‌ای ۲۰ هزار تومان قیمت خورده است. این کتاب را علی عبداللهی و زهرا معین‌الدینی ترجمه کرده‌اند.

بخش‌هایی از کتاب ده روز با داعش را بشنوید:

 

 

یک خبر خوب!

کتاب «ده‌ روز با داعش، از درون دولت اسلامی» با خرید حق انتشار (کپی‌رایت) در ایران چاپ و پخش می‌شود. این جمله یعنی، دست‌اندرکاران چاپ و نشر این کتاب، برای مولف اثر احترام قائل شده و با پرداخت هزینه‌ای مشخص، امکان چاپ اثر را به دست آورده‌اند. این چند جمله را نوشتیم تا با در این خط آخری، با هم آرزو کنیم کاش حق کپی‌رایت همه، همیشه رعایت شود.

یک نکته: دکمه «ایول» که پایین این مطلب می بینید، حکم همان لایک خارجی را دارد. اگر از این مطلب خوشتان آمده، یک ایول هم بگویید راه دوری نمی رود. چه بسا ذوق مرگ شویم!

ایول!
36

Tags: , , , , , , ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑