چی بخریم؟ chatr

پست شده در ۱۵ آذر ۱۳۹۴ | توسط سيد‌ احمد واحدی

1

سرپناه‌‌های رنگی رنگی

الان که من دارم این مطلب را می‌نویسم اولین برف پاییزی تهران دارد شهر را سفید‌پوش می‌کند و این یعنی زمستان کمی زودتر از موعد رسیده‌است. خب پاییز و باران‌هایش و قدم‌زدن‌های خوش‌خوشکی‌اش دیگر آخر راه است. تا حالا اگر دلتان خوش بود به باران غافلگیر‌کننده پاییز، از این به بعد باید برف و سوز و سرما را انتظار بکشید.

اگرچه راه رفتن زیر باران و برف خیلی شاعرانه است اما اگر مجبور باشید زمان زیادی را در خیابان سپری کنید و در عین حال دچار سرماخوردگی نشوید باید بی‌خیال شاعرانگی و پروانگی بشوید و چتر‌بازی کنید! منظور من از چتر‌بازی همراه داشتن و استفاده از چتر در مواقع بارانی و برفی است.

چتر‌ها کلا انواع و اقسام عجیب و غریبی ندارند. مهم‌ترین انواع آن‌ها چتر‌های ساده، چترهای تاشو و چترهای تلسکوپی است. چترهای ساده در حالت بسته هم انگار بازند و عین عصا در دستانتان قرار می‌گیرند. چترهای تلسکوپی هم با یک دکمه باز و با کشیدن برعکس به سمت خودتان بسته می‌شوند. چترهای تاشو هم که خوراک خانم‌های چادری و یا بچه‌دار و یا آدم‌هایی که حوصله چتر دست گرفتن ندارند، است. این چتر‌ها به راحتی تا می‌شوند و توی کیف قرار می‌گیرند تا در مواقع خشکی! بار اضافه نباشند.

 

چند نکته درباره چتربازی

  • سعی کنید جنس چتری که می‌خرید از پلی‌استر باشد. پلی‌استر هم سبک‌تر است و هم زودتر خشک می‌شود.
  • چتری بگیرید که کاور داشته باشد. کاور هم باعث مرتب بودن چتر می‌شود و هم در مواقعی که مجبورید چترتان را خیس ببندید و توی کیفتان بگذارید از خیس شدن زندگی‌تان جلوگیری می‌کند.
  • موقع خرید چتر حواستان به فلزی بودن دسته و اتصالات آن باشد. اتصالات پلاستیکی زودتر می‌شکنند.
  • بعد از هر بار استفاده از چتر، آن را به صورت باز روی زمین بگذارید تا کاملا خشک شود. خیس جمع کردن و نگه داشتن چتر عمرش را کوتاه می‌کند.
  • برای بچه‌ها چتر‌های کوچک بچه‌گانه هست.
  • موقع پیاده‌روی با چتر حواستان به چشم و چال ملت باشد.
  • نکته آخر هم اینکه دوران چتر‌های سیاه سر‌آمده. چترهای رنگی رنگی بخرید تا شهرمان خوشرنگ بشود.

شما می‌توانید هر نوع و مدل چتری را که می‌خواهید از مغازه‌های سطح شهر و بعضی از دستفروش‌ها بخرید. اگر هم الان باران و برف دارد شهر را خیس می‌کند و نمی‌خواهید بدون چتر بروید بیرون می‌توانید چتر دلخواه‌تان را از با تخفیف از دیجی‌کالا بخرید.

راستی عکس بالا و این چند عکس پایین مربوط به پروژه مسقف‌سازی کوچه مهرناز در میدان انقلاب تهران است که توسط سازمان زیباسازی شهر تهران انجام شده. ببینید چقدر حال آدم را خوب می‌کند.

 

این ایول پایین را هم یک کلیکی بکنید بد نیست.

 

 

ایول!
44

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,


درباره نویسنده

سيد‌ احمد واحدی

«خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.» لابد این جمله را از زبان خیلی‌ها شنیدید. احتمالا حال خود شما هم با خرید‌کردن خوب می‌شود. خب، اینجا قرار است پاتوق کسانی باشد که خرید‌کردن را دوست دارند و علاوه بر رفع نیازشان از آن لذت می‌برند. من به کمک پیشنهادها و نظرات شما بهترین تجربه‌های خرید را با دوستان "چی" درمیان می‌گذارم؛ تجربه‌هایی که قول می‌دهم بهترین‌ها باشند و تجربه‌شان سرحالتان کند. راستی، من سید‌احمد واحدی هستم. روزنامه نگارم و زیاد خرید می‌کنم چون خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.Back to Top ↑