چی بخونیم؟

پست شده در ۸ آذر ۱۳۹۴ | توسط اشکان خسروپور

0

سرنخِ حوادث و کاسبی را دستتان بگیرید!

مجله «همشهری سرنخ» قبل‌ترها درباره حوادث گزارش داشت اما این روزها سراغ کسب و کار هم رفته است، سراغ راه‌های ساده و دم دستی برای پول در آوردن. شاهد مثالش هم سوژه‌های مصاحبه‌ها و گزارش‌هایش است. سرنخ به جز بخش حوادثی که مثل سالهای قبل همچنان برقرار مانده، این بخش جدید کسب و کار را هم اضافه کرده است. اگر می‌خواهید سرنخ حوادث و روش‌های جدید کسب و کار ساده اما خوش‌درآمد (نه لزوما پردرآمد) را در دست بگیرید، این مجله برای شماست.

 

همشهری سرنخ چه مجله ای است؟

مجله سرنخ یکی از مجلات زیرمجموعه موسسه همشهری است که در عین حال، لقب «تنها هفته‌نامه حوادث» ایران را هم یدک می‌کشد. سرنخ درباره تمام حوادث جالب و عجیبی که در ایران یا خارج از کشور رخ می‌دهد، گزارش و مصاحبه تهیه می‌کند.

اگر درباره قاتلان زنجیره‌ای یا آدم‌های عجیب و غریب دنیا – مثلا رکوردهای عجیب گینس – اطلاعاتی می‌خواهید، سرنخ یک منبع فارسی‌زبان و خوب به حساب می‌آید. خبر خوب این‌که، هرچند وقت یکبار مصاحبه‌ای اختصاصی هم از این افراد در مجله سرنخ چاپ می‌شود.

مجله حوادث  و ویژه نامه کارآفرینی ؟

حالا چند وقتی است که مجله سرنخ یک بخش ویژه‌ی کارآفرینی چاپ می‌کند. مدتی این طرح به صورت آزمایشی اجرا می‌شد اما الان حالت جدی‌تری به خودش گرفته است. بخش حوادثی سرنخ هنوز ماندگار است و قرار نیست تغییری در آن رخ دهد. در واقع کارآفرینی یا این‌طور که روی جلد سرنخ نوشته، «کسب و کار» یک بخش مستقل است.

چرا «کسب و کار» سرنخ را بخوانیم؟

خیلی از مجلات کسب و کار روی تفکر مثبت تکیه دارند و بیشتر مطالبشان، نسخه رونوشت مطالب خارجی است. تفاوت «کسب و کار» سرنخ با مجلات دیگر این است که بیشتر روی نمونه‌های موفق واقعی در کشور خودمان تکیه دارند. روزنامه‌نگاران این مجله سراغ کسانی رفته‌اند که در همین کشور خودمان توانسته‌اند با امکانات کم و ساده، درآمدزایی کنند. گفت‌وگو با ایرانیان موفق در این زمینه هم بخش دیگری از بخش ویژه و شانزده صفحه‌ای سرنخ است.

 

همشهری سرنخ را از کجا بخریم؟

همشهری سرنخ هر دو هفته یک‌بار روی دکه‌های روزنامه‌فروشی می‌آید. در تمام ایران هم پخش می‌شود اما اگر اهل خرید اینترنتی هستید، به فروشگاه مجازی همشهری سر بزنید. خبر خوب این‌که نسخه الکترونیکی ارزان‌تر از نسخه چاپی است .

 

ایول!
2

Tags: , , , , , , ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑