چی بخریم؟

پست شده در ۲۴ آبان ۱۳۹۴ | توسط سيد‌ احمد واحدی

12

خرید اینترنتی کتاب

حالا دیگر همه ما فارغ از اینکه وقت رفتن به بازارهای مختلف را داریم یا نه کم‌کم داریم به خرید اینترنتی عادت و اعتماد می‌کنیم. در میان همه چیزهایی که به صورت اینترنتی می‌شود خرید، کتاب جای کمی را اشغال کرده‌است. خب از آنجایی که همه چیزمان باید به هم‌دیگر بیاید تا زمانی که سرانه مطالعه‌مان اینقدر خجالت‌آور است این مساله اشغال جای کم کتاب در همه صحنه‌ها همچنان پابرجاست. بی‌خیال! امروز و به مناسبت هفته کتاب می‌خواهم با معرفی چند سایت فروش و معرفی کتاب قلقلکتان بدهم تا کتاب بخرید و البته بخوانید.

الان دیگر خیلی از کتاب‌فروشی‌ها و انتشاراتی‌های معتبر برای خودشان سایت فروش کتاب راه انداخته‌اند. در کنار این‌ها سایت‌هایی هم هستند که به صورت تخصصی به فروش کتاب می‌پردازند. خیلی از این سایت‌ها فقط فروشنده‌اند و خیلی‌ها یک کمی هم معرفی و تحلیل برای خریدار گذاشته‌اند. سایت‌های زیر چندتا از سایت‌های خوب و فعال فروش اینترنتی کتاب هستند:

 

شهر کتاب آنلاین: همان‌طور که از نامش پیداست متعلق به موسسه بزرگ شهر کتاب است و همه کتبی که توی فروشگاه‌های شهر کتاب فروخته می‌شود را عرضه می‌کند. این یعنی تقریبا ۸۰ درصد کتاب‌های منتشر شده کشور. جشن امضای اینترنتی کتاب توسط نویسنده، آوای شهر کتاب و چند اتفاق دیگر از نوآوری‌های این سایت است. دسته‌بندی پرفروش‌ترین کتاب‌ها، محبوب‌ترین کتاب‌ها و تازه‌ترین کتاب‌های شهر کتاب آنلاین یک آمار دقیق از وضعیت کتاب‌های روز بازار را به مخاطبان می‌دهد.

 

پاتوق کتاب فردا: این سایت یک مرجع پر و پیمان و همه‌فن‌حریف است که در کنار کتاب، محصولات فرهنگی هم می‌فروشد. گشت و گذار در این سایت با توجه به موضوعات مختلف کاری‌اش زمان زیادی می‌برد. در این سایت به‌جز کتاب لوازم التحریر، موزیک، فیلم مستند، بازی و سرگرمی و نشریه هم فروخته می‌شود. پاتوق کتاب فردا به مناسبت هفته کتاب به مشتریانش در هزینه پست تخفیف می‌دهد. یکی از قسمت‌های کاربردی و به درد بخور سایت دسته‌بندی مولفان است؛ خودتان بروید و کشفش کنید.

 

دیجی‌کالا: دیجی کالا حالا دیگر تنها سایت فروش لوازم دیجیتال نیست. فروش کتاب در دیجی‌کالا از سال گذشته آغاز شد و حالا تعداد عناوین کتاب و مجله موجود در این سایت از ۹۰۰۰عنوان فرا‌تر رفته. هدف دیجی‌کالا به گفته خودش تبدیل شدن به بزرگ‌ترین فروشگاه مجازی کتاب و مجلات است. این سایت دسته‌بندی‌های مختلفی دارد که پیدا کردن بهترین کتاب‌ها را برای مخاطبان آسان می‌کند.

 

جیره کتاب: حکایت این سایت با سایت‌های بالا مقداری متفاوت است. روش این سایت این است که هرکسی مبلغی را به عنوان آبونمان به این سایت می‌دهد و این سایت در هر ماه بسته به علاقه شخص برایش یک کتاب به عنوان جیره می‌فرستد. کلا کار باحالی است. نه؟ در این سایت در باره کتاب‌های مختلف نقدها و تحلیل‌های زیادی نیز ارائه می‌شود که انتخاب کتاب‌ها را آسان می‌کند.

 

شبکه کتابخوانان حرفه‌ای ایران: همان‌طور که از نامش پیداست یک چیزی توی مایه‌های فروم‌های اینترنتی است با این تفاوت که فارسی است و فقط درباره کتاب است. این سایت در واقع یک انجمن اینترنتی است که کاربران مختلف در آن کتاب‌ها را نقد می‌کنند و به آن‌ها امتیاز می‌دهند. به این سایت بروید و بعد از عضو شدن آمار کتاب مورد علاقه‌تان را در بیاورید و بعد بخریدش.

 

از خریدتان لذت ببرید و کتاب بخوانید و خوش باشید.

 

 

ایول!
12

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


درباره نویسنده

سيد‌ احمد واحدی

«خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.» لابد این جمله را از زبان خیلی‌ها شنیدید. احتمالا حال خود شما هم با خرید‌کردن خوب می‌شود. خب، اینجا قرار است پاتوق کسانی باشد که خرید‌کردن را دوست دارند و علاوه بر رفع نیازشان از آن لذت می‌برند. من به کمک پیشنهادها و نظرات شما بهترین تجربه‌های خرید را با دوستان "چی" درمیان می‌گذارم؛ تجربه‌هایی که قول می‌دهم بهترین‌ها باشند و تجربه‌شان سرحالتان کند. راستی، من سید‌احمد واحدی هستم. روزنامه نگارم و زیاد خرید می‌کنم چون خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.Back to Top ↑