چی بخریم؟ tolidate eslami 06

پست شده در ۲۷ مهر ۱۳۹۴ | توسط روزبه ایرانی

0

محصولات سبک زندگی عاشورایی

از لباس سیاه گرفته تا لیوان آب خوری ویژه مراسم عزاداری، از شال عزا گرفته تا برچسب مناسبتی خودرو و از دستبند گرفته تا تابلوی تزیینی. همه این‌ها محصولاتی هستند که چند سالی‌است تحت عنوان محصولات سبک زندگی ایرانی و اسلامی تولید و فروخته می‌شوند. یکی از اولین موسساتی که وظیفه این کار را به عهده گرفت موسسه محیا وابسته به هیات قرآنی احیا بود. این موسسه که محصولاتش تنوع و جذابیت بالایی داشت متاسفانه مدتی است در حال خانه تکانی است تا به زودی به میدان باز‌گردد.

از محیا که بگذریم موسسات دیگری هم هستند که محصولات اسلامی می‌فروشند. شاید در یک نگاه به فروشگاه‌های پاساژ مهستان میدان انقلاب تهران بشود خیلی از این چیزها را پیدا کرد. پاساژ مهستان با اینکه یکی از قدیمی‌ترین مراکز عرضه محصولات مذهبی است اما شاید محصولاتش به علت بازاری بودن به سلیقه بسیاری از جوانان شیک‌پوش امروز نخورد.

فروشگاه زندگی بهشتی در مجموعه یادمان شهدای هفتم تیر در بهارستان وظیفه اصلی‌اش تولید و توزیع و فروش محصولات سبک زندگی اسلامی است. در این فروشگاه از پیراهن و شال مشکی گرفته تا کتاب و ادعیه و مانتو و چادر به فروش می‌رسد. این فروشگاه در میدان بهارستان، نرسیده به سرچشمه، کوچه صیرفی پور، بن بست سعدی، پلاک شش قرار دارد.

فروشگاه‌های دیگری هم در تهران روی فروش محصولات سبک زندگی دینی و عاشورایی متمرکز هستند. یکی از این فروشگاه‌ها فروشگاه ترنجستان بهشت واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد است. این فروشگاه بزرگ علاوه بر فروش محصولات فرهنگی و مذهبی یک طبقه جداگانه به فروش محصولات حجاب تحت عنوان حیا اختصاص داده‌است.

بعد از فروشگاه‌ها که تعدادشان کم هم نیست، به موسسات و سایت‌های تولید و فروش این محصولات می‌رسیم؛ مجتمع هنری سلام بیشتر در زمینه تولید هدایای اسلامی کار می‌کند. مرکز تامین و توزیع محصولات فرهنگی اسلامی ماهد هم علاوه بر تولید هدایا به تولید پوشاک ویژه مناسبتی و عزاداری می‌پردازد. دانشجویان و دانش‌آموختگان هنر هم در آتلیه سه در چهار وابسته به هیات محبین اهل بیت(هیات هنر) کارهای حرفه‌ای و جذابی در این زمینه انجام می‌دهند که در سایت موکب عرضه می‌شود. در موکب علاوه بر لباس عزا کتیبه و پرچم و محصولات ویژه پیاده‌روی اربعین هم تولید می‌شود. فروشگاه مجازی محصولات فرهنگی فرهنگ اول هم که دامنه تولیدات گسترده‌تری دارد و کیف و لوازم‌التحریر ایرانی هم تولید می‌کند جزو فعالان این حوزه است. محافظ موبایل و گارد ژله‌ای موبایل با طرح‌های ویژه محرم از جمله تولیدات این مرکز است.

علاوه بر همه این‌ها که چند نمونه از مراکز عرضه کالاهای اسلامی ایرانی و عاشورایی هستند سایت‌ها و صفحه‌های اینستاگرام زیادی در این زمینه کار می‌کنند. خیلی از سایت‌های فروش کالا هم در این مدت تی‌شرت‌ها و شال‌های ویژه عزاداری با طرح‌های مختلف ارائه می‌کنند. طرح‌هایی که متاسفانه بعضی‌هایشان علاوه بر طراحی ضعیف و غیر هنری، دیگر خیلی کارکرد عزاداری ندارد و یک جورهایی از قالب لباس مشکی عزا بیرون می‌آید (پاراگراف آخر این مطلب را بخوانید). اگر قصد خرید چنین محصولاتی را دارید با یک جستجوی ساده در گوگل کلی سایت برایتان نمایش داده می‌شود.

راستی فروشگاه اینترنتی بامیلو هم به مناسبت محرم مجموعه‌ای از لباس‌های مشکی زنانه و مردانه را تا ۶۰درصد تخفیف عرضه کرده‌است.

بعضی از این تولیدات را در گالری زیر ببینید:

 

 

 

 

ایول!
3

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


درباره نویسندهBack to Top ↑