چی ببینیم؟ حاشیه های سریال شهرزاد

پست شده در ۲۳ مهر ۱۳۹۴ | توسط علی سیف الهی

2

سریال «شهرزاد» را از دست ندهید

«شهرزاد» عناوین بزرگی را یدک می‌کشد؛ گران‌ترین ملودرام تلویزیونی و بزرگترین و پرهزینه‌ترین مجموعه تاریخ سینما و تلویزیون ایران در بخش خصوصی. اولین سریال حسن فتحی در شبکه نمایش خانگی و اولین سریالی که ترانه علیدوستی در آن بازی می‌کند. ترکیب فتحی، علیدوستی و شهاب حسینی «شهرزاد» را به سریالی دیدنی تبدیل کرده‌اند. به مجموعه‌ای که نباید دیدن آن را از دست بدهید. در اسنجا همه اطلاعات و همه حاشیه های سریال شهرزاد را برایتان ردیف کرده ایم.

ps-06

  • داستان سریال «شهرزاد» چیست؟

داستانی عاشقانه که در دل اتفاقات تاریخی روایت می‌شود. داستان مجموعه‌ «شهرزاد» در سال ۱۳۳۲ شروع می‌شود و تلفیقی از تاریخ، عاشقانه‌ها و رقابت بر سر قدرت در این دهه را به نمایش می‌گذارد. برای ساخت این مجموعه که یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌هایی است که در چند سال گذشته در بخش خصوصی تولید شده است، بیش از ۱۰۰ لوکیشن بازسازی و به شکل دهه‌ ۳۰ طراحی شده است. داستان این سریال را حسن فتحی با همراهی نغمه ثمینی نوشته است.

  • چه بازیگرانی در «شهرزاد» بازی می‌کنند؟

در «شهرزاد» سه نسل از ستاره‌های شناخته‌شده‌ تئاتر، سینما و تلویزیون در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. علی نصیریان، ترانه علیدوستی، شهاب حسینی و مصطفی زمانی نقش‌های اصلی این سریال را بازی می‌کنند. نصیریان و حسینی پیش از این با مجموعه‌های «میوه‌ ممنوعه» و «مدار صفردرجه» در کنار فتحی قرار گرفته بودند اما ترانه علیدوستی اولین بار است که در یک سریال بازی می‌کند. محمود پاک‌نیت، مهدی سلطانی، سهیلا رضوی، فریبا متخصص، پری‌ناز ایزدیار، نسیم ادبی، لیندا کیانی، رامین ناصرنصیر، امیرحسین رستمی، هومن برق‌نورد، غزل شاکری و گلاره عباسی از دیگر بازیگران سریال هستند.

و اما حاشیه های سریال شهرزاد

سیدمحمدهادی رضوی، داماد محمد شریعتمداری که معاون اجرایی رییس‌جمهور روحانی است. او برای تولید این سریال حدود ۱۲ میلیاردی هزینه کرده است. سیدمحمدهادی رضوی مدیرعاملی یک گروه اقتصادی به نام «فاطمی» را برعهده دارد. این گروه چند مجموعه از جمله شرکت صنایع آینده‌سازان فاطمی نوین، سیستم‌های رسانه‌ای فاطمی، ماشین‌های اداری فاطمی و کارخانجات فاطمی را اداره می‌کنند. گروه فاطمی برای فعالیت‌های فرهنگی خود هم یک باکس ویژه در نظر گرفته‌اند و «شهرزاد» نیز در همین باکس به عنوان کارکرد فرهنگی این گروه تعریف شده است. رضوی درباره سرمایه‌گذاری در پروژه «شهرزاد» می‌گوید: «سریال شهرزاد بزرگترین و پرهزینه‌ترین مجموعه تاریخ سینما و تلویزیون ایران در بخش خصوصی است با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال. این نکته را به رییس سازمان سینمایی هم عرض کردم که قطعا این میزان سرمایه‌گذاری که من و آقای امامی انجام دادیم جدا از اینکه تلاش خواهیم کرد مجموعه‌ای در جهت بالا بردن سطح کیفی در مدیوم شبکه خانگی ارائه دهیم، باعث می‌شود اطمینان از دست‌رفته سرمایه‌گذاران در این بخش نیز جلب شود که منجر به تولید آثاری فاخر و باکیفیت توسط دوستان دیگر نیز شود.»

IMG16161745

  • چه کسی تیتراژ سریال «شهرزاد» را خوانده است؟

علیرضا قربانی. او این تیتراژ را با آهنگسازی فردین خلعتبری خوانده است. قبل از شروع توزیع سریال هم کلیپ‌هایی با صدای محسن چاووشی ساخته شده است که تا به حال دو تای آنها منتشر شده و بعدی‌ها هم به مرور منتشر خواهند شد.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-09-10 16:58:41Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

  • تیتراژ سریال «شهرزاد» را اینجا گوش کنید:
  • متن تیتراژ سریال «شهرزاد» را اینجا بخوانید:

دوباره زنده شدم

بعد از این همه مردن

به خانه آمده‌ام

بعد از این همه تردید

دوباره پنجره‌ام

بعد از این همه دیوار

به اعتماد چشم تو

به اعتماد چشم تو

بعد از این همه تردید

چقدر هرچه بخواهم بجویم و تو نباشی

چقدر عطر تنت را ببویم و تو نباشی

نفس نمی‌کشم

که بی تو در تو بمیرم

به آتشم بکش

که جان تازه بگیرم

ببین نه زود و دیرم

تو بال شعله من باش

که خاک بستر من نیست

به عشق تن بده

مرا به من بده

به من در عمق نگاهت که ناکجای جهان است

وطن بده

نفس نمی‌کشم

که بی تو در تو بمیرم

به آتشم بکش

که جان تازه بگیرم

ببین نه زود و دیرم

دوباره زنده شدم

دوباره زنده شدم

 

  • تیزر سریال «شهرزاد» با صدای محسن چاووشی را اینجا ببینید:

اگر دوست دارید بیشتر درباره حاشیه های سریال شهرزاد بدانید، می توانید مطلب لوکیشن های سریال را هم در سایت چی ببینید.

ایول!
17

Tags: , , , , , ,


درباره نویسنده

علی سیف الهی

من قرار است لابه‌لای فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی، برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی و نمایش‌های تئاتر سرک بکشم و بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها و بدترین‌های آنها را برای شما انتخاب کنم. قرار است پیشنهاد بدهم کدام فیلم و سریال و برنامه و نمایش را از دست ندهید و بهتر است قید کدام یکی از آنها را بزنید.Back to Top ↑