چی بپوشیم؟ ۰۱b846f635c084ac0c7860d561acb933

پست شده در ۲۳ مهر ۱۳۹۴ | توسط منصوره مصطفی‌زاده

0

راه‌راه‌ها را چطوری بپوشیم که شکل قوطی نشویم؟

راه‌راه‌ها همیشه جذابند. بعضی‌ها با راه‌راه خیلی باکلاس و خوش‌تیپ می‌شوند و بعضی‌ها با پوشیدن همان راه‌راه‌ها چاق و بدهیکل. رمز قضیه چیست؟

 

۱۹۵۵d48b51b0bcdc2539cc32df08c470

راه‌راه‌ها یکی از وردهای جادویی مُد هستند (در مورد بقیه‌شان هم بعدا حرف می‌زنیم!). طراحان لباس با راه‌راه‌ها ناگهان یک نفر را کاملا عوض می‌کنند. این ورد جادویی چند تا اصل ساده دارد که اگر به خاطر بسپارید، بقیه‌اش سخت نیست.

 

اصل اول: راه‌راه‌ها طول و عرض را عوض می‌کنند.

این را اغلب آدم‌ها می‌دانند؛ اما موقع خریدن یک پیراهن راه‌راه کمتر کسی به آن توجه می‌کند: راه‌راه‌ها در راستای خط‌هایشان طول را زیاد نشان می‌دهند. یعنی راه‌راه افقی پهن و کوتاه و راه‌راه عمودی باریک و بلند به نظر می‌رسد.

fig3

به این تصویر دقت کنید که چطور راه‌راه‌های افقی بدن را باریک و بلند و راه‌راه‌های افقی آن را حجیم جلوه داده‌اند.

 

اصل دوم: هرچه خط‌های راه‌راه درشت‌تر، تاثیرش بیشتر

درواقع پیراهنی با راه‌راه‌های باریک تاثیر خیلی اندکی دارد، اما دامنی که دو تا خط پهن افقی دارد، به شدت عرض را زیاد می‌کند.

 

img_what_to_wear_with_stripes_642_orig

 

اصل سوم: فاصله خط‌ها از هم تعیین کننده میزان توجه است

این تصویر را ببینید. سمت چپی هیچ توجهی را به هیچ بخشی جلب نمی‌کند، اما سمت راستی دقیقا توجه را به سمت مرکز مربع جلب می‌کند. بنابراین می‌شود با تغییر پهنای خط‌های راه‌راه حواس را از جایی پرت کرد و به جای دیگری جلب کرد.

striped-cylinders

 

 

خب حالا که اصول اولیه را یاد گرفتید، باید از آن‌ها این طوری استفاده کنید:

قدم اول: از خطای دید کمک بگیرید.

شانه‌های کم‌عرضی دارید؟ پس باید جوری لباس بپوشید که روی شانه‌هایتان راه‌راه‌های افقی باشد. باسن پهنی دارید؟ پس لباس‌تان را جوری بدوزید که روی باسن راه‌راه‌های عمودی پهنی باشد. شکم‌تان بیرون زده؟ از راه‌های اریب کمک بگیرید تا کمرتان را باریک‌تر نشان بدهد.

الان شما هستید و بدن‌تان. سعی کنید به خاطر بسپارید که کجایتان باید پهن و کوتاه و کجا بلند و باریک به نظر بیاید. اگر پاهای کوتاهی دارید، اصلا برای پایین‌تنه سراغ راه‌راه‌های افقی نروید. حتی اگر یک دامن راه‌راه افقی را در حراج ۹۰درصد پیدا کردید، نخرید.

 

قدم دوم: ترکیب کنید.

پوشیدن یک لباس راه‌راه با خط‌های یکسان از بالا تا پایین شما را شبیه زندانی‌های اردوگاه‌های کار اجباری می‌کند! پس هرگز سراغ چنین انتخابی نروید. از یکی از این ترکیب‌ها استفاده کنید:

  • ترکیب راه‌راه با پارچه ساده (به رنگ خط‌ها یا زمینه)
  • ترکیب راه‌راه‌های افقی و عمودی

Vintage-Striped-Colorblocked-Bodycon-Dress-Business-Casual-Wear-to-Work-Party-Tunic-Sheath-Dress-plus-size

 

  • ترکیب راه‌راه‌هایی با پهناهای مختلف

۷۱۹a56d0b141fec931f0bf09114a4f37

 

  • ترکیب زوایای مختلفی از راه‌راه

 

قدم سوم: راه‌راه را به جزئیات راه بدهید

انتخاب یک پیراهن مردانه راه‌راه یا یک تی‌شرت راه‌راه انتخاب معمولی و ساده‌ای است. شاید بهتر باشد راه‌راه را به جزئیات پوشش‌تان اضافه کنید. مثلا جوراب‌های راه‌راه زیر دامن بسیار جذابند. (راه‌راه‌های افقی دخترانه‌اند و مناسب پاهای باریک. راه‌راه‌های عمودی زنانه‌ترند و پاها را باریک‌تر نشان می‌دهند.) شال یا شال‌گردن راه‌راه هم انتخاب بسیار خوبی است. کیف و کفش راه‌راه هم اگر با هم ست شوند، عالی است.

۴۸۸df895abc7d01ccf1a48ddabf5c55b ۹fa77ff59709c81d8f90cce7e01c2e52 de3f4cebaec926b388a9fe854f1fe30b

 

قدم چهارم: سراغ راه‌راه‌های منحنی بروید.

اینجا درباره این که راه‌راه‌ها چطور می‌توانند اندام صاف را به اندام ساعت شنی تبدیل کنند، حرف زده‌ایم. ضمنا راه‌راه‌های منحنی حس حرکت و پویایی را در لباس ایجاد می‌کنند که موجب می‌شوند لباس بیشتر و زیباتر به چشم بیاید.
سعی کنید وردهای جادویی مربوط به راه‌راه‌ها را خوب یاد بگیرید چون واقعا جادو می‌کنند!

ایول!
11

Tags: , , , , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!Back to Top ↑