چی بپوشیم؟ khandanande_bartar_DownloadTime.ir

پست شده در ۱۸ مهر ۱۳۹۴ | توسط منصوره مصطفی‌زاده

1

خنداننده‌های برتر خندوانه چی پوشیده بودند؟

مسابقه خنداننده برتر خندوانه حالا در حد جام جهانی مهم و سرنوشت‌ساز شده! چهار نفر در مسابقه نیمه نهایی شرکت کرده بودند و حالا دو نفرشان باید خودشان را برای مرحله نهایی آماده کنند. این چهار نفر در جام جهانی خنده‌دارشان چی پوشیده بودند؟ حالا آن دو نفر نهایی بهتر است برای مرحله آخر چی بپوشند؟

 

توضیح واضحات این که ما فقط داریم «انتخاب لباس» کمدین‌ها را نقد می‌کنیم. این را که هر کدام چقدر «متناسب» لباس پوشیده بودند. کاری هم به افتخارات و سوابق و نتیجه مسابقه و محبوبیت‌شان نداریم. معلوم است دیگر.

 

علی مسعودی

همان قدر که اجراهایش متفاوت و متنوع بودند، لباس پوشیدنش هم عجیب و متنوع بود. علی مسعودی که در مرحله اول با یک لباس عادی ظاهر شده بود، در مرحله دوم با پوشیدن زیرشلواری همه قواعد لباس پوشیدن را به خنده گرفت. در مرحله سوم با اضافه کردن پیراهن خواب براق جگری روی همان زیرشلواری باز هم ماجرا را ادامه داد و با این روند انگار خدا رحم کرده که به مرحله بعد راه پیدا نکرد!

در مورد انتخاب زیرشلواری و پیراهن خواب هیچ نظری نمی‌شود داد، چون بخشی از بازی او بوده‌اند. با این حال علی مسعودی در هر سه اجرا، پیراهن‌های راه‌راه عمودی را انتخاب کرده بود. این از دقت نظر او خبر می‌دهد که می‌داند وقتی اضافه وزن دارد، هیچ چیز بهتر از راه‌راه‌های عمودی او را لاغرتر نشان نمی‌دهد. ضمنا پیراهن‌ها همگی فیت بدن او بوده‌اند و اندام او را بهتر از آن چه که هست نشان می‌‌دهند.

msh

 

جواد رضویان

جواد رضویان یک تم رنگ را در هر سه مرحله حفظ کرده. تم آبی-خاکستری که اتفاقا با رنگ موهایش هم تناسب خوبی دارد. با این حساب می‌شود گفت خودش (یا لااقل همسرش!) به این که چه چیزی می‌پوشد واقعا فکر کرده. در هر مرحله هم کمی به جدیت و رسمیت لباسش اضافه کرده. پیراهنی که در مرحله اول روی لباسش انداخته بود، در مرحله دوم داخل شلوار کرده و کمربند بسته. در مرحله سوم هم با اضافه کردن کت اسپرت قضیه را کاملا جدی گرفته. این روند، کاملا معقول به نظر می‌رسد. شلوار و کت کتان ضمن این که به قدر کافی اسپرت هستند، رسمیت خوبی هم دارند و مناسب فصل پاییز هم انتخاب شده‌اند. در مجموع به نظر می‌رسد او یک انتخاب کاملا ساده و متناسب داشته.

rz

 

امیرمهدی ژوله

به نظر می‌آید امیرمهدی ژوله با گرفتاری نوزاد تازه متولد وقت زیادی برای «انتخاب» لباس نداشته. او در همه مراحل مسابقه از ابتدا تا مرحله سوم همان یک مدل لباس را پوشیده: شلوار کتان و پیراهن نخی کوتاه فیت بدن. چه این عادت او باشد، و چه به خاطر راحتی روی صحنه این کار را کرده باشد، او را بیشتر شبیه نویسنده‌هایی می‌کند که هرگز روی صحنه نرفته‌اند! و البته چون این واقعیت خود اوست، عجیب نیست.

واقعیت این است که انتخاب ژوله چندان مناسب نیست. اول این که زیادی «معمولی» است و برای کسی که می‌خواهد کار غیرمعمولی (خنداندن دیگران) بکند، متناسب نیست. دوم این که ژوله لاغر و بلند است. با چنین اندامی پوشیدن پیراهن کوتاه آدم را شبیه بابالنگ‌دراز می‌کند که هرچند مثل ژوله محبوب بود، اما اسکار خوش‌اندامی را دریافت نمی‌کرد! نکته سوم هم انتخاب رنگ لباس است. ژوله با انتخاب شلوار روشن و پیراهن تیره (در مرحله دوم) بدجوری این تعادل را از بین برده. در حالی که انتخاب برعکس برایش خیلی مناسب‌تر بود. اما پیراهن آخرین مرحله به خاطر زمینه خاکستری و تناسب با رنگ موهایش انتخاب مناسبی بود.

دفعه بعد چی بپوشد؟

راستش ژوله نباید تغییر بزرگی در وضع پوشش خودش بدهد. ژوله برخلاف اغلب رقیبانش که هر بار با یک ژانگولر جدید سعی در به دست آوردن آرا داشتند، یک روند عادی اما خنده‌دار را برای خنداندن انتخاب کرده. بنابراین یک تغییر خیلی بزرگ در مرحله آخر ممکن است بیشتر از آن که سورپرایز باشد، ضدحال شود!

پیشنهاد «چی بپوشیم؟» به ژوله یک پیراهن نسبتا بلند و روشن با ترکیب‌هایی از خاکستری و شلوار تیره است.

j

 

مهران غفوریان

با وجودی که تنها بازیگری بود که قبل از اجرا لباسش را عوض می‌کرد، اما اغلب انتخاب‌هایش به شدت نامناسب بوده‌اند. شاید غفوریان چاقی را جزو بامزگی می‌دانسته (که بعضی‌ها می‌گویند هست!) که در انتخاب لباس، جوری عمل کرده که حتی از آن چه که هست هم چاق‌تر به نظر بیاید. در هر دو مرحله اول و دوم غفوریان پیراهن‌های گشادی با چهارخانه‌های عمودی و افقی پوشیده بود که حتی آدم‌های لاغر را هم شکل یک قوطی بزرگ نمایش می‌دهند! در مرحله سوم، او یک پیراهن آبی خیس(!) پوشیده بود که هرچند ساده بود، اما می‌توانست با انتخاب رنگ تیره‌تر، کمی لاغرتر به نظر بیاید.

دفعه بعد چی بپوشد؟

پیراهنی که انقدر برایش بزرگ نباشد! اقلا سرشانه‌هایش سر جای خودشان باشند، و اگر شکمش در پیراهن سایز کوچک‌تر جا نمی‌شود، سراغ پیراهن‌های مناسب چاق‌ها برود که برش‌های کلوش دارند و روی شکم جای بیشتری دارند. این طوری اقلا شانه‌هایش افتاده به نظر نمی‌رسند. ضمنا بهتر است پیراهن تیره بلند بپوشد و دنباله آن را به جای انداختن روی شلوار، داخل شلوار بکند. چهارخانه‌های اریب هم می‌تواند جلوی دیده شدن شکمش را بگیرد. شلوار با راه‌راه‌های عمودی هم می‌تواند کمی قدش را بلندتر و اندامش را متناسب‌تر نشان بدهد.

GH

 

ایول!
4

Tags: , , , , , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!Back to Top ↑