چی بخریم؟ hub 02

پست شده در ۸ مهر ۱۳۹۴ | توسط سيد‌ احمد واحدی

3

هاب یو‌اس‌بی ‌چی ‌بخریم؟

این روزها دستگاه‌هایی‌که بوسیله یو‌اس‌بی ‌به کامپیوتر ممتصل می‌شوند از تعداد پورت‌های‌کامپیوترها زیادترند. این خود دلیل محکمی‌است که ما به ‌هاب یو‌اس‌بی ‌نیاز داشته باشیم.

هاب یو‌اس‌بی ‌چیست؟

هاب یک نوع رابط است و عملکردی ‌دقیقا مشابه چند راهی ‌برق دارد.‌ هاب یو‌اس‌بی ‌اتصال دستگاه‌هایی ‌مانند فلش،‌ هارد اکسترنال، اپتیکال درایو اکسترنال، موبایل،‌ موس و کیبرد و … را به تنها یکی‌از پورت‌های‌کامپیوتر یا لب‌تاپ ممکن می‌کند. این وسیله در دو نوع با قابلیت اتصال آداپتور و بدون این قابلیت موجود‌است. اتصال آداپتور به ‌هاب باعث می‌شود که دستگاه‌های‌ مختلف از برق جداگانه استفاده کنند تا فشار کمتری ‌به مادربورد کامپیوتر وارد شود. از طرفی‌ هاب‌های ‌نوع دوم کوچک‌تر‌هستند و جای ‌کمتری ‌می‌گیرند و قابل حمل‌ترند. (کلا ‌هاب‌ها انقدر بزرگ نیستند که قابل حمل نباشند. منظور کوچک بودن و بقول معروف توی‌جیب جاشدن است.) حالا با سه ‌هاب یو‌اس‌بی ‌پرفروش بازار آشنا شوید:

 

هاب یو‌اس‌بی‌۴ پورت دی‌لینک مدل DUB-H7

ابعاد این‌هاب ۲۹ × ۶۳ × ۱۰۴ میلی‌متر است و با پورت‌های ‌یو‌اس‌بی‌۱٫۱ و یو‌اس‌بی‌۲ سازگار است. قابلیت اتصال به آداپتور و یک نمایشگر LED دارد. قیمت این‌هاب دی‌لینک ۹۰هزار تومان است که به تعداد پورت‌هایش می‌ارزد.

hub 02

هاب یو‌اس‌بی‌۴ پورت دی‌لینک مدل DUB-H4

این‌هاب با ابعاد ۲۹ × ۶۳ × ۱۰۴ میلی‌متر و وزن ۳۶٫۵ گرمی‌اش با یو‌اس‌بی‌۱٫۱ و ۲ سازگار است و یک پورت یو‌اس‌بی ‌مینی‌ دارد. به این‌هاب ‌هم آداپتور متصل می‌شود. این‌هاب ۶۰هزار تومان قیمت دارد.

hub 03

هاب یو‌اس‌بی ۳ پورت ‌اکسپرو AXP805

این‌هاب به قول معروف جیبی‌است و با ابعاد ۱۹ × ۴۵ × ۴۵ میلی‌متری‌اش و سه پورت سازگار با یو‌اس‌بی‌۱٫۱ و ۲، یک جورهایی ‌به درد استفاده‌های ‌سبک می‌خورد. سری یو‌اس‌بی اصلی این هاب هم به دو جهت عمودی و افقی می‌چرخد تا مزاحمتی برای دستگاه‌های دیگر نداشته باشد. به علاوه، این ‌هاب قابلیت این را دارد که ‌همیشه توی‌کیفتان باشد تا به وقت لزوم از آن استفاده کنید. این‌هاب و‌هاب‌های ‌در این رده حدود ۲۵هزار تومان قیمت دارند.

hub 01

چند هاب یو‌اس‌بی دیگر را هم اینجا ببینید:

 

 

 

ایول!
1

Tags: , , , , , , , , , ,


درباره نویسنده

سيد‌ احمد واحدی

«خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.» لابد این جمله را از زبان خیلی‌ها شنیدید. احتمالا حال خود شما هم با خرید‌کردن خوب می‌شود. خب، اینجا قرار است پاتوق کسانی باشد که خرید‌کردن را دوست دارند و علاوه بر رفع نیازشان از آن لذت می‌برند. من به کمک پیشنهادها و نظرات شما بهترین تجربه‌های خرید را با دوستان "چی" درمیان می‌گذارم؛ تجربه‌هایی که قول می‌دهم بهترین‌ها باشند و تجربه‌شان سرحالتان کند. راستی، من سید‌احمد واحدی هستم. روزنامه نگارم و زیاد خرید می‌کنم چون خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.Back to Top ↑