چی بخوریم؟ رستوران پسرخاله

پست شده در ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ | توسط ایمان جلیلی

26

ضد پیشنهاد: رستوران پسرخاله نروید!

اگر باقلاپلوباز باشید حتما تعریف رستوران نقش جهان هشتگرد یا‌‌ همان رستوران معروف پسرخاله را شنیده‌اید. رستورانی که به سرو باقلاپلو با گردن خفن مشهور است. این رستوران که در بلوار اصلی هشتگرد واقع شده، بعد از گسترش و بازسازی حالا تبلیغات گسترده‌ای را شروع کرده. در حدی که توی اتوبان کرج قزوین حتما بیلبوردهای متعددش را دیده‌اید. رستوران پسرخاله اینقدر مشهور است که هرجا بحث باقلاپلو با گردن داغ شود، حتما کسی توی جمع هست که تجربه یک بار خوردن این غذا را در این رستوران داشته باشد. اما واقعا رستوران پسرخاله اینقدر جای هیجان انگیزی هست که آدم به خاطرش تا هشتگرد برود؟

چرا به رستوران پسرخاله برویم؟

۱- اگر اهل گشت و گذار و ماجراجویی باشید پاسخ سوال بالا مثبت است. می‌شود گاهی سر راه شمال یا در مسیر سفر به قزوین برنامه را جوری چید که آدم ناهارش را در پسرخاله بخورد. اما اگر اینقدر آدم مستعد سفری نباشید و فقط به هوای خوردن غذا در رستوران پسرخاله شال و کلاه کنید احتمالا موقع برگشتن به خانه حالتان حسابی گرفته خواهد بود.

۲- اینجا به عنوان یک رستوران بین راهی جای بسیار تمیز و منظم است. گارسون‌ها به خوبی به شما سرویس می‌دهند، برخوردشان خوب است واقعا سعی می‌کنند یک جای مناسب برایتان پیدا کنند. غذا هم زود آماده می‌شود. با توجه به داشتن پارکینگ مشکلی برای جای پارک هم ندارید.

۳- اینجا از ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب یکسره باز است و مرتب سرویس می‌دهد.

۴- حجم غذا واقعا به نسبت یک نفر زیاد است.

چرا به رستوران پسرخاله نرویم؟

۱- دلیل اصلی کیفیت غذایی است که به هوایش این همه راه رفته‌اید؛ اگر فرض کنیم باقلاپلو با گردن رستوران پسرخاله معروف‌ترین غذای آن‌ها است و شما به هوای خوردن آن حدود ۷۰ کیلومتر (از تهران) راه طی کرده‌اید. پلو اصلا کیفیت یک رستوران درجه یک را ندارد. گردن هم که انصافا یک گردن کامل است به خوبی طعم دار نشده. سس کاملا آبکی است و مزه گوشت بیش از هر چیزی زیر دندانتان می‌رود. در واقع شما بعد از سرو غذا با یک غذای کاملا معمولی مواجه می‌شوید و از خودتان می‌پرسید: «همین؟»

IMAG0449

 

 

 

 

 

۲- قیمت! شما برای یک باقلاپلو با گردن همراه با یک ماست کوچک، یک زیتون پرورده، و یک نوشابه در رستوران پسرخاله هشتگرد باید چیزی حدود ۵۰هزار تومان پول بدهید که انصافا برای یک رستوران در هشتگرد مبلغ زیادی است.

۳- ماست و زیتون بر عکس رستوران‌های درجه یک به صورت بسته بندی سرو می‌شود. جالب اینکه یک ماست کوچک را ۲ هزار تومان با شما حساب می‌کنند.

 

 

۴- در روزهای تعطیل رستوران واقعا ازدحام دارد. البته پرسنل خیلی خوب مشتری‌ها را اسکان (!) می‌دهند اما رفت و آمدجمعیت اعصابتان را خرد می‌کند. توی صف پارکینگ هم باید بایستید.

۵- دکوراسیون بیرونی رستوران کاملا توی ذوق می‌زند. با اینکه معلوم است کلی برای طراحی و ساخت این نما‌ها هزینه کرده‌اند اما شما هیچ سنخیتی بین مرحوم کوروش کبیر، فردوسی، آن درهای ورودی شیشه‌ای و لوگوی درشت «پسرخاله» که بالای ساختمان نصب شده پیدا نمی‌کنید. ( ر.ج به عکس یک)

آدرس رستوران پسرخاله: هشتگرد، بلوار امام خمینی، روبروی بانک ملت

پس چکار کنیم؟

اگر واقعا دوست دارید رستوران پسرخاله را تجربه کنید بروید سراغ سفارش کباب. یا حداقل از توی جمع فقط یک نفرتان باقلاپلو و گردن سفارش بدهد که اگر خوشتان نیامد انگیزه کافی برای ادامه کار داشته بشید.

اگر معتاد گردن و ماهیچه هستید با همین هزینه‌ای که دارید می‌کنید رستوران‌های بسیار بهتری توی تهران هست. مثل این‌ها:

۱- رستوران اروندکنار:

باقلاپلو با ماهیچه ۴۱ هزار تومان

آدرس: خ ولیعصر، بالا‌تر از شهید بهشتی، تقریبا روبروی پارک ساعی

۲- رستوران دهباشیان:

باقلاپلو با یک گردن کامل ۵۰ هزار تومان

آدرس: خ سهروردی، پایین‌تر از تقاطع مطهری

۳- رستوران شاندیز:

ماهیچه با برنج ۴۴ هزار تومان

آدرس: جردن، بلوار صبا

 

ایول!
12

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

ایمان جلیلی

«ای بابا، حوصله مون سر رفته... کجا بریم؟» حتما شما هم وقتی با این سوال مواجه می‌شوید، گوشی به دست می‌افتید دنبال پیدا کردن رستورانی، کافه‌ای جایی که بشود تویش یک ساعتی وقت گذراند و خوشحال بود. کار من اینجا این است که درباره پیدا کردن این پاتوق‌ها به شما کمک کنم. ایمان جلیلی هستم، سردبیر سایت، روزنامه نگار و بیشتر از آن یک عشق رستوران که توی «چی» تجربیات خوشمزه‌ام را با شما به اشتراک می‌گذارم.Back to Top ↑