چی بپوشیم؟ ae12886ebffe30e6444fef65f6683a63

پست شده در ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ | توسط منصوره مصطفی‌زاده

0

اندام من چه شکلی است؟ این قسمت: آقایان

 این که یک لباس به آدم بیاید یا نه، فقط پنجاه درصدش مربوط به لباس است. برای همین است که بعضی‌ها یک تکه گونی هم که تن‌شان می‌کنند، بهشان می‌آید، اما شما کت و شلوار بردپیت را هم که قرض بگیرید، باز همان تیپ دانش‌آموزی را دارید! قضیه چیست؟ آیا آینه ما هرگز روی یک خوش‌تیپ را به خودش خواهد دید؟ به خودتان بستگی دارد.

 

۲۰dab25a4e9426524a4a46183adecdd1

اولین قدم در راه خوش‌تیپی و خوش‌لباسی این است که اندام خودتان را-همان طوری که هست، نه آن دی‌کاپریوی ذهنی‌تان!- بشناسید. بدانید که قدتان کوتاه است یا بلند. شانه‌هایتان پهن و کشیده است یا افتاده و گرد. پاهایتان بلند است یا کوتاه. شکم‌تان تخت و شش‌تکه است یا پیش‌قراوول حرکت. سینه‌هایتان ستبر است یا نحیف. به این سوال‌ها با صداقت جواب بدهید و بروید سراغ شناسایی شکل اندام خودتان. اگر هم قصد ندارید با خودتان روراست باشید، به همان منوال سابق برای دی‌کاپریوی فرضی‌تان خرید کنید و اوقات شاد و مفرحی را برای نزدیکان‌تان فراهم نمایید!

 

اندام ذوزنقه

zoozanagheh1

هیکل شما خوب است. شانه‌های پهنی دارید که از کمر و باسن عرضش بیشتر است. می‌شود گفت این اندام در بین معمولی‌ها بهترین است. با این حساب اغلب لباس‌ها به شما می‌آید و محدودیت چندانی در انتخاب لباس ندارید. درواقع با هر چیزی راحت هستید، همان را انتخاب کنید!

zoozanagheh2

 

اندام مثلث برعکس

inverted triangle1

ذوزنقه‌ای‌ها وقتی بزنند توی خط ورزش، می‌شوند مثلث برعکس. این اندام، مال پرورش اندامی‌ها و ستاره‌هاست. کمر خیلی باریک است و اغلب از همه جا عضلات بیرون زده. با این هیکل بهترین انتخاب همان تی‌شرت‌های جذب است که بدون هیچ نوشته‌ای می‌توانند این را به بیننده بفهمانند که: من خیلی خوش‌هیکلم!

inverted triangle2

 

اندام مستطیلی یا صاف

rectangle1

مثل خانم‌ها، آقایان هم اغلب در همین دسته قرار می‌گیرند. اختلاف عرض شانه با کمر و باسن زیاد نیست (تا ۲۰ سانت اختلاف هم زیاد محسوب نمی‌شود) و بدن برجستگی خاصی ندارد. از آنجا که همه دل‌شان می‌خواهد اندامی در مایه‌های ذوزنقه داشته باشند، انتخاب لباس باید طوری باشد که شانه‌ها هرچه عریض‌تر و کمر و باسن هرچه کم‌عرض‌تر به نظر بیایند.

این چیزها را بپوشید:

پیراهن‌هایی با راه‌راه‌های افقی به خصوص روی یوک سرشانه‌ها

راه‌راه یا چهارخانه‌های اریب (چهارخانه صاف؟ هرگز!)

کت‌هایی که اپل دارند

تی‌شرت‌های یقه‌گرد با یقه بسته (که عرض شانه و اندازه بالاتنه بیشتر به نظر بیاید)

بالاتنه روشن و پایین‌تنه(شلوار) تیره

rectangle2

این چیزها را نپوشید:

کت‌هایی با دو ردیف دکمه

پیراهن با راه راه عمودی

رکابی و تی‌شرت‌های بی‌آستین

شلوار و شلوارک رنگ روشن

 

اندام مثلثی

triangle1

به چند دلیل ممکن است این طوری به نظر برسید. یکی داشتن باسن خیلی پهن و بزرگ است. یکی شانه‌های خیلی کم‌عرض یا افتاده است. و یکی هم داشتن شکم و ران چاق که موجب می‌شود پایین‌تنه بزرگ‌تر از بالاتنه دیده شود. به هر حال اگر این طوری به نظر می‌آیید، باید خیلی حواس‌تان را به انتخاب لباس‌تان جمع کنید. چون باید با لباس کاری کنید که کاملا برعکس به نظر برسید.

این چیزها را بپوشید:

لباس‌های کاملا اندازه، نه تنگ، نه گشاد

کت‌هایی که یک ردیف دکمه دارند و یک یا دو دکمه بیشتر ندارند.

کت و پالتو با اپل

شلوار راسته

بالاتنه روشن و پایین‌تنه تیره

triangle2

این چیزها را نپوشید:

لباس‌هایی که روی شکم راه‌های افقی دارند

یقه‌های گرد و یقه‌اسکی

جیب در ناحیه شکم و باسن

شلوار تنگ و چسبان

 

اندام گرد

oval1

شکم‌دارها در این دسته قرار می‌گیرند. کسانی که فارغ از نسبت شانه و باسن، شکمی دارند که هر دو را پشت سر گذاشته و بیرون زده. برای این که شکم‌تان بیشتر از این توی چشم نباشد، باید کاری کنید که شانه‌هایتان بیرون بزند و توجه‌ها را به خودش جلب کند.

 

این چیزها را بپوشید:

پیراهن با راه‌راه‌های افقی و اریب

شلوارهای راسته روشن؛ نه خیلی تنگ، نه خیلی گشاد

دولایه لباس روی هم (مثلا ژاکت روی پیراهن)

کفش نوک‌تیز

oval2

این چیزها را نپوشید

راه‌راه‌های عمودی از سر تا پا

یقه اسکی و یقه شُل

شلوار روشن

کت با دو ردیف دکمه

 

 

 

برای آشنایی با انواع شکل اندام خانمها اینجا را ببینید.

 

ایول!
7

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!Back to Top ↑