چی بپوشیم؟ Battling-belly-fat2-1500x1000

پست شده در ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ | توسط منصوره مصطفی‌زاده

0

چی بپوشم که شکمم دیده نشه؟ قسمت دوم: آقایان

درست است که کلا مردها کمتر به هیکل و اندام‌شان توجه می‌کنند، اما آن بقچه بزرگ پیش روی‌تان نیاز به توجه چندانی برای دیده شدن ندارد! بلکه همیشه نیم متر جلوتر از خودتان در حال تبرج است! شما هم که خسته و گشنه، نه حال ورزش کردن دارید، نه توانایی رژیم گرفتن. پس اقلا یک جوری لباس بپوشید که کمتر توی ذوق بزند.

 

جنس لباس را درست انتخاب کنید

پارچه‌های چسبان و براق اصلا مناسب شما نیستند. پس دور تریکو، ساتن و این جور پارچه‌ها را خط بکشید.

Shirt-Men-Long-sleeve-shirt-2-Button-slim-satin-medium-stripe-Seaport-Blue-Black

با یک چنین پارچه براقی شکم‌تان عین چراغ فلاشر می‌زند!

 

پیراهن؛ نه چسبان، نه گشاد

درست است که سایز شما لباس سخت پیدا می‌شود، اما دلیل نمی‌شود فقط سرشانه‌ها را چک کنید و بعد دکمه‌های لباس‌تان در آستانه کنده شدن باشند. از آن طرف پیراهن مردانه را از سایز بزرگ‌تر هم نگیرید که شکم‌تان تویش جا شود و سرشانه‌هایتان تا آرنج‌تان پایین برود. به جایش بروید سراغ پیراهن‌هایی که در بدنه برش ندارند و نسبتا کلوش هستند. باید کمی بگردید تا چنین دوخت‌هایی پیدا کنید. اگر شکم‌تان آن قدر بزرگ است که هیچ جوره توی پیراهن‌های موجود جا نمی‌شود، بروید سراغ خیاط مردانه‌دوز.

o-BELLY-FAT-facebook-1024x682

 

دولایه بپوشید

حالا که هوا هم دارد از گرمی درمی‌آید، بروید سراغ لباس‌های دولایه. یک تی‌شرت یا پیراهن ساده در زیر بپوشید و رویش یک جلیقه یا ژاکت یا کت خنک بپوشید. دکمه‌هایش را هم نبندید. بگذارید از یقه دو تا خط عمودی روی بالاتنه‌تان بیفتد و گردی شکم را بپوشاند. کت/جلیقه/ژاکت را بلند بگیرید که تا زیر شکم بیاید.

p97252

 

کت سه دکمه بپوشید

کت‌های سه‌دکمه با ایجاد یک خط عمودی از سینه تا زیر شکم آن را می‌پوشانند. اگر کت دو دکمه انتخاب می‌کنید، حواس‌تان باشد که یقه‌اش قبل از شروع شکم تمام شود و لبه‌های عمودی کشیده‌ای داشته باشد.

۱۱۶۳_۳۶۸۲۳_mc_0164

 

شلوار فاق بلند راسته بپوشید

کمر شلوارتان باید طوری باشد که روی پهن‌ترین نقطه شکم‌تان بسته شود. اگر شکم از کمر جلوتر بزند، خیلی چاق‌تر به نظر می‌آیید. طبیعتا در چنین حالتی، شلوارتان نباید هیچ پلیسه‌ای داشته باشد، چون کمر از همه جایتان پهن‌تر است.

pot-belly-dressing

در این تصویر هم کمر شلوار زیر شکم است و هم شلوار پیلی دارد. نتیجه‌اش می‌شود بیرون زدن یک شکم گنده!

 

اپل بگذارید

شوخی نمی‌کنیم! اگر شانه‌های افتاده هم دارید، حتما کت و پالتو را طوری انتخاب کنید که اپل داشته باشد و شانه‌هایش صاف بایستد. وگرنه گردتر به نظر می‌رسید.

 

ساده یا راه‌راه عمودی

اصلا سراغ چهارخانه‌ها به خصوص آن‌هایی که عمودی و افقی هستند، نروید. پیراهن و شلوارهایی با راه راه‌های عمودی بهترین انتخاب برای شما هستند.

men-s-classic-slim-fit-vertical-striped-shirts

اگر فقط شکم‌تان بیرون زده و دست‌هایتان چاق نیست، نمونه‌هایی مثل این که آستین‌ها و یقه از پارچه ساده هستند و بدنه راه‌راه، انتخاب بهتری است. این طوری توجه کمتری به شکم‌تان جلب می‌شود.

 

کت با درز کناری بگیرید

کت‌هایی که از کنار درز دارند، خیلی بهتر روی تن شما می‌ایستند تا کت‌هایی که یک درز در پشت دارند.

Burberry-London-mens-pocket-front-military-jacket-2

ایول!
8

Tags: , , , , , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!Back to Top ↑