چی بپوشیم؟ ۶۷۰px-Dress-as-a-Petite-Woman-Step-2

پست شده در ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ | توسط منصوره مصطفی‌زاده

3

ما ریزه میز‌ه‌ها چی بپوشیم؟

شاید به نظر بیاید خوش‌تیپ بودن با قد بلند و شانه‌های عریض و پاهای کشیده زلف گره زده باشد. اما کسانی هستند که این گره را (حالا با دست یا دندان) باز کرده‌اند. ریزه‌میزه‌هایی که قدشان به زور به ۱۶۰ می‌رسد، اما جزو خوش‌تیپ‌ها و جذاب‌های دنیای مد به حساب می‌آیند. وقتش است بقیه ما ریزه میزه‌ها هم روش باز کردن این گره را یاد بگیریم.

 

بعضی ازاین ریزه‌میزه‌ها جوری لباس می‌پوشند که نه تنها قد کوتاه‌شان به چشم نیاید، بلکه خیلی هم جذاب به نظر بیایند. با رعایت کردن چند قانون می‌شود این جور لباس پوشیدن را یاد گرفت.

۱۱

ریزه میزه یا اندام ریز دقیقا یعنی چه؟

این خیلی مهم است که اندام ریز را با کوتوله بودن یکی ندانیم. کسانی که قد کوتاهی دارند، اما استخوان بندی درشت، جزو دسته ریزاندام‌ها قرار نمی‌گیرند. ریزه میزه‌ها، همه چیزشان مینیاتوری است. مچ دست‌شان باریک است، شانه‌های کم عرضی دارند، قدشان کوتاه است، اما تناسب اندام‌شان رعایت شده و اندازه دست‌ها و پاهایشان با بدن‌شان متناسب است. معمولا ریزاندام‌ها استعداد چندانی برای چاقی هم ندارند و لاغر هستند. سه هدف کلی در لباس پوشیدن برای ریزه میزه‌ها وجود دارد:

– بلندتر به نظر برسیم

– اندام‌ها متناسب باشند

– صاف نباشیم

 

قانون یک سوم را رعایت کنید.

با لباس‌هایتان خودتان را تکه تکه نکنید! قانون یک سوم/دو سوم این است که جوری لباس بپوشید که قدتان فقط در یک نقطه با خط جدا شود و آن نقطه جایی در یک سوم قدتان باشد. مثلا کمر دامن یا شلوار جایی باشد که بالای آن یک سوم قد و پایینش دو سوم قدتان باشد. یا مانتویی بپوشید که قد مانتو به اضافه سرتان دو سوم قدتان باشد و مانتو به پایین یک سوم قدتان بشود.

۶۷۰px-Dress-as-a-Petite-Woman-Step-2

یقه هفت بپوشید

یقه‌های هفت گود (v شکل) جزو بهترین گزینه‌ها برای قدهای کوتاه است.

۶۷۰px-Dress-as-a-Petite-Woman-Step-3

ساده بپوشید.

لباس‌های رنگی رنگی و شلوغ با بافت‌ها و طرح‌های متنوع موجب می‌شوند خودتان میان آن همه طرح و رنگ گم شوید. شما به قدر کافی ریز هستید؛ بیشترش نکنید! از لباس‌هایی با ترکیب دو رنگ ساده استفاده کنید.

۶۷۰px-Dress-as-a-Petite-Woman-Step-4

جذب بپوشید.

لباس‌هایی با کلی پارچه اضافی که اندام خودتان را نشان ندهند، پهن‌تر و کوتاه‌تر نشان‌تان می‌دهند.

۶۷۰px-Dress-as-a-Petite-Woman-Step-5

راه راه‌های عمودی را دریابید.

این را دیگر همه می‌دانند؛ که خطوط عمودی قد را بلندتر و لاغرتر نشان می‌دهند. منتها شما به لاغرتر شدن نیاز ندارید (احتمالا!) پس سرتا پا راه راه عمودی نپوشید و وسطش در نواحی که می‌خواهید پهن‌تر به نظر بیایند (مثلا روی سینه و باسن) راه راه عمودی را کنار بگذارید و از پارچه ساده یا حتی راه راه افقی استفاده کنید.

۶۷۰px-Dress-as-a-Petite-Woman-Step-6

بلوزتان را زیر کمرتان بدهید.

چه شلوار پایتان است و چه دامن، بلوز را روی آن نیندازید. بلوز را داخل کمر بکنید و بعد کمی آن را از دو طرف بیرون بکشید که پف کند.

۶۷۰px-Dress-as-a-Petite-Woman-Step-7

کمربند همرنگ ببندید.

کمربند بستن برای هیکل‌های صاف خیلی خوب است، ولی چون قدتان کوتاه است، بهتر است یک کمربند دقیقا همرنگ شلوار یا دامن‌تان ببندید.

۶۷۰px-Dress-as-a-Petite-Woman-Step-8

پاشنه‌بلند بپوشید.

حالا نه همیشه، ولی اگر می‌توانید، پاشنه بلند بپوشید. ترجیح، با پاشنه‌های سوزنی است، ولی مواظب باشید به خاطر خوش‌تیپی انگشت‌ها و مچ پایتان را از دست ندهید. لازم‌شان دارید!

۶۷۰px-Dress-as-a-Petite-Woman-Step-9

فاق بلند بپوشید.

دامن و شلوارهایی انتخاب کنید که کمرشان بالا بایستند. به هیچ وجه فاق‌کوتاه نپوشید که حتی اگر قد بلند هم باشید، کوتاه به نظر می‌آیید.

۶۷۰px-Dress-as-a-Petite-Woman-Step-10

چادر ساده بپوشید.

چادرهای مدل‌دار برای شما مناسب نیستند. به خصوص چادرهایی مثل چادر قجری (کمری) که از وسط خط دارد. چادر ساده از همه چیز برایتان بهتر است. فقط به شرطی که پرهای چادر را جمع نکنید و بزنید زیر کمرتان! چادر را هم خیلی کوتاه نگیرید.

p11

روسری کوچک سر کنید.

شال و روسری خیلی بزرگ اصلا به شما نمی‌آید. اگر شال می‌بندید، پرهای شال را کوتاه بگیرید یا پشت‌تان بیندازید. بهترین مدل روسری هم برای شما مدل‌های ترکیه‌ای است. اینجا مدل‌هایش را ببینید.

p12

این ها را نپوشید!

دور این چیزها را خط بکشید:

– کیف‌های خیلی بزرگ

– راه‌راه‌های افقی سرتاسری

– لباس‌های بدون برش و مانتوهای جلوبسته

– پیراهن و تونیک‌های تا زیر باسن

– گردن‌بندهای کت و کلفت، عینک‌های خیلی بزرگ، شال‌گردن‌های بلند تا زانو، شال‌های خیلی حجیم، روسری‌های خیلی بزرگ

– شلوار برمودا، شلوار کوتاه، دامن تا روی ساق پا، دامن خیلی کوتاه

– چکمه‌هایی که تا وسط ساق پا می‌آیند

 

به فروشگاه‌های ویژه خانم‌های ریزه میزه سر بزنید

اینجا نیست، ولی در دنیا یک چیزی هست به نام petite shop که لباس‌هایی ویژه خانم‌های ریزه میزه می‌فروشد. درست است که نمی‌توانید ازشان خرید کنید، ولی می‌توانید ایده بگیرید. مدل‌های لباس این فروشگاه‌ها همه زیر ۱۶۰ هستند. اینجا یکی از معروف‌ترین‌هایش را ببینید.

 

 

 

ایول!
16

Tags: , , , , , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!Back to Top ↑