چی بخریم؟ ghatarcover

پست شده در ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ | توسط سيد‌ احمد واحدی

6

بلیط قطار مشهد چی بخریم؟

چهارشنبه ۴ شهریور سالروز میلاد حضرت امام رضا(ع)، امام دوست‌داشتنی ما ایرانی‌هاست. اگر شما هم مثل خیلی‌ها دوست دارید در این روز به مشهد بروید و تولد امام را از نزدیک به ایشان تبریک بگویید، اول از همه باید وسیله رفتنتان را انتخاب کنید.

برای کسانی که در تهران و شهرهای دیگر دور از مشهد زندگی می‌کنند سفر زمینی به مشهد تقریبا خسته‌کننده و طولانی است. برای خیلی خانواده‌ها هم که سفر با هواپیما به خاطر گرانی بلیطش به صرفه نیست. در این شرایط سفر با قطار هم تنوع قیمتی مناسبی دارد و هم برای خیلی‌ها نوستالژیک است. پس اگر می‌خواهید با باقی میهمانان جشن تولد بزرگ هم‌قطار شوید، پیشنهادهای امروز چی را بخوانید:

اگر می خواهید ارزان سفر کنید: قیمت بلیط قطار تهران مشهد ( به عنوان معیار) از ۲۲ هزار تومان (برای هر مسیر) شروع می‌شود. با این حال از حداقل کیفیت که بگذریم، قطار شش تخته درجه دو رجا پیشنهاد خوبی برای شماست. قیمت بلیط این قطار ۳۸۵۰۰ تومان است.

اگر می‌خواهید کمی بیشتر خرج کنید: در رنج قیمتی بالاتر هم تنوع قطار‌هایی که به مشهد می‌روند زیاد است اما قطار چهار تخته درجه یک مارال نسبت به قیمت ۵۶ هزار تومانی‌اش قطار مناسبی است.

اگر می‌خواهید سریع‌تر برسید: بهترین قطار برای کسانی که می‌خواهند سریع‌تر به مشهد بروند قطار تندروی پردیس است. بلیط این قطار که طبق زمانبندی شرکت رجا مسیر دوازده ساعته بین تهران و مشهد را هفت و نیم ساعته طی می‌کند، ۷۲ هزار تومان قیمت دارد.

اگر می خواهید لوکس سفر کنید: قطارهای خوب و جدید و تمیز هم خداراشکر در مسیر تهران مشهد کم نیستند. قطار VIP غزال با قیمت ۸۶۵۵۰ تومان و قطار پلور با قیمت ۸۴ هزار تومان شاخ ترین‌شان هستند. این قطار‌ها توی کوپه‌شان تلویزیون مداربسته داخلی دارند و اوضاع ظاهری کوپه‌ها و پذیرایی‌شان رو به راه است. البته در میان این رده قطا‌رها، قطار چهار تخته درجه یک سیمرغ با کیفیت مناسب و قیمت ۷۰ هزار تومانی‌اش پیشنهاد خوبی است.

اگر خیلی با کلاس هستید: برای از ما بهتران‌ها فقط و فقط یک پیشنهاد وجود دارد: قطار ویژه مجلل زندگی. اسمش هم کلی کلاس دارد. این قطار جدید ۵ ستاره خطوط ریلی ایران بیشتر به‌ درد افراد مایه‌داری می‌خورد که به خاطر ترس از ارتفاع و مشکلات دیگرشان نمی‌خواهند سوار هواپیما بشوند. رستوران شیک با منوی متنوع، مانیتورهای ۱۸ اینچ داخل کوپه، WIFI داخلی، کتابخانه و فروشگاه‌های سیار هدایا تنها چند مورد از آپشن‌های عجیب و غریب این قطار ۱۵۰ هزار تومانی هستند.

 

چطور بخریم؟

حالا اگر انتخاب کرده‌اید که می‌خواهید چه قطاری سوار شوید، غیر از روش خرید حضوری، چند روش دیگر برای خرید بلیط دارید. اول اینکه به صفحه برنامه حرکت قطارها در سایت راه آهن جمهوری اسلامی ایران بروید و انتخاب کنید که بلیط کدام قطار را می‌خواهید. اگر انتخابتان جزو قطارهای شرکت رجا بود به اینجا و اگر متعلق به شرکت‌های دیگر بود به این آدرس بروید و پس از ثبت نام در سامانه خرید بلیط روز و تاریخ حرکتتان را مشخص و بلیطتان را بخرید. اگر هم می‌خواهید با تلفن همراهتان بلیط بخرید، به اینجا بروید و اپلیکیشن اندروید یا آی او اس خرید بلیط را دانلود کنید.

سفر به سلامت و التماس دعا. راستی اگر رفتنی شدید تجربه قطاری که انتخاب کردید را برایمان بنویسید.

ایول!
69

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


درباره نویسنده

سيد‌ احمد واحدی

«خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.» لابد این جمله را از زبان خیلی‌ها شنیدید. احتمالا حال خود شما هم با خرید‌کردن خوب می‌شود. خب، اینجا قرار است پاتوق کسانی باشد که خرید‌کردن را دوست دارند و علاوه بر رفع نیازشان از آن لذت می‌برند. من به کمک پیشنهادها و نظرات شما بهترین تجربه‌های خرید را با دوستان "چی" درمیان می‌گذارم؛ تجربه‌هایی که قول می‌دهم بهترین‌ها باشند و تجربه‌شان سرحالتان کند. راستی، من سید‌احمد واحدی هستم. روزنامه نگارم و زیاد خرید می‌کنم چون خرید‌کردن حالم را خوب می‌کند.Back to Top ↑