چی ببینیم؟ mast-downton-s4-series-icon-hires

پست شده در ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ | توسط بهزاد یوسفی

1

داون تون ابی (Downton Abbey ) سریال خوبی هست یا نه؟

حوصله تان از سریال های اکشن سر رفته؟ حوصله پلیس بازی ندارید؟ فانتزی باز نیستید؟ سریال های تلویزیون خودمان راضی تان نمی کند؟ دنبال یک سریال پاستوریزه می گردید که بشود دورهمی دید؟ اگر دنبال یک سریال حال خوب کن و آرام و خانوادگی می گردید پیشنهاد ما Downton Abbey است.

چرا باید این سریال را ببینیم؟
۱- رنک IMDB این سریال ۸/۸ است.  اگر فیلم باز باشید می دانید که این رنک برای یک سریال عدد بسیار خوبی به حساب می آید. نکته جالب توجه این است که داون تون در شرایطی توانسته چنین امتیازی بگیرد که تقریبا تمام جذابیت های امروزی سریال سازی را کنار گذاشته. نه خیلی اکشن است، نه خیلی ستاره دارد، نه تویش آدم ها ناگهانی می میرند، نه جلوه های ویژه شگفت انگیزی دارد… همه چیز در اوج آرامش و سادگی است و این در ترافیک سریال های بزن بکش امروزی غنیمت بزرگی است.

۲- داون تون با تقریب نسبتا خوبی یک سریال پاستوریزه خانوادگی است. به این معنی که با کمی دقت می شود آن را دورهمی و با خیال راحت دید. ۳- داستان قهرمان های زیادی دارد که مطمئنا از آن ها خوشتان خواهد آمد و اینطوری نیست که با حذف یکی از آن ها توی ذوقتان بخورد. ۴- سریال یک فضای بسیار چشم نواز دارد. اتفاقات در یک کاخ بزرگ اتفاق می افتند که طراحی فوق العاده ای دارد. مجموعه ای از دکوراسیون اشرافی، رنگ های جیغ و باغ های بزرگ. همین ها ناخوداگاه حال آدم را خوب می کند.

۵- اگر اعصابتان از بی نظمی و شلوغی دنیای اطراف به هم ریخته، دیدن یک قسمت از داون تون قبل از خواب به شدت توصیه می شود. شما وقتی این سریال را نگاه می کنید به شدت از این که همه چیز طبق سیستم پیش می رود و برای هر کاری برنامه مشخصی وجود دارد، آرامش می گیرید.

۶- برای آن هایی که دارند سعی می کند با کمک سریال دیدن زبانشان را خوب کنند، داون تون گزینه بسیار خوبی است چون تمام دیالوگ ها کاملا قابل فهم و با لهجه بسیار خوب بریتیش هستند.

شبیه چه سریالی است؟
با دیدن داون تون به شدت یاد قصه های جزیره می افتید. اگر قصه های جزیره یک نسخه تحت داس یک سریال انگلیسی طور بود، داون تون ویندوز ۱۰ چنین فضایی است. همان قدر شخصیت دوست داشتنی دارد و همان قدر آرام و حال خوب کن است.

چند تا سیزن دارد؟
تا حالا ۵ سیزن داون تون پخش شده و سریال قرار است ادامه داشته باشد. البته هنوز تاریخ مشخصی برای پخش فصل ششم اعلام نشده.  بجز فصل اول که ۷ قسمت تقریبا یک ساعته است، فصل های بعدی ۸ قسمتی هستند. البته فصل ۲ تا ۵ یک قسمت آخر نهایی دارند که وژه کریسمس ساخته شده و ۱ ساعت و نیمه است.

خلاصه داستان چیست؟
ماجراها همه در یک خانواده اشرافی انگلیسی که اوایل قرن نوزدهم در حومه لندن زندگی می کنند اتفاق می افتد. چالش ها مربوط است به تقابل این فضای اشرافی و زندگی مدرنی که بخصوص بعد از جنگ جهانی اول در انگلستان مد می شود. طبیعتا در چنین سریالی تم کلی زندگی انگلیسی، بدوبیراه گفتن به روس ها و عثمانی ها و حتی ایرلندی ها، احترام گذاشتن اغراق شده به سیستم پادشاهی و اینجور چیزها به چشم می خورد و البته یک جاهایی این قدر گل درشت و اغراق شده است که روی اعصاب می رود. به هر حال نباید فراموش کنید که دارید یک سریال انگلیسی می بینید.

از کجا دانلود کنیم؟

برای دانلود با برنامه‌های تورنتی از لینک زیر استفاده کنید:

http://kat.cr/usearch/downton%20abbey%20complete/

برای دانلود مستقیم هم به لینک زیر بروید:

http://ashowtime74.org/downton-abbey/

ایول!
5

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

بهزاد یوسفی

براساس آمار و ارقامی که سایت chartsbin ارائه داده سالیانه حدود 6300 فیلم بلند تولید می‌شود. البته این برای بدنه اصلی سینمای کشورهاست. یعنی حساب فیلم‌های مستقل، فیلم‌های کوتاه و فیلم‌های بدون شناسنامه‌ای که تولید می‌شوند به کنار. به این عدد جادویی حالا سریال و تئاتر و بقیه محصولات تصویری هم اضافه کنید تا متوجه شوید با چه پدیده عجیبی روبرو هستید و چه حق انتخاب گسترده‌ای دارید. من بهزاد یوسفی به کمک حسین رحمانی و علی سیف‌الهی اینجاییم تا وقت‌تان کمتر پی سرچ و جستجوهای زیاد تلف شود و وقتی نیاز دارید خودتان را با یک چیز تصویری سرگرم کنید مانند یک پیشخدمت خوب خوراک مورد نیازتان را پیش روی‌تان قرار دهیم.Back to Top ↑