چه مدل مویی به من میاد؟ قسمت دوم: آقایان

الان یک سالی می‌شود که سر می‌جنبانی، یکی را با مدل موی آناناسی می‌بینی. همین‌هایی که دور تا دور سرشان را مدل آلمانی زده‌اند و بالا را تا می‌شود هوا کرده‌اند. خیلی از این آناناس‌های متحرک کسانی هستند که صورت کشیده بیضی دارند و این طوری به جای آناناس شبیه موز می‌شوند! اما چون این مدل مد شده، خودشان را همین شکلی می‌کنند. اگر دوست دارید آن جوری که مد برای شما تعیین می‌کند بشوید، حرجی بر شما نیست! اما اگر موز و آناناس و کیوی برایتان فرق دارند و می‌خواهید واقعا «خوش‌قیافه» باشید، چیزی را که به صورت خودتان می‌آید، انتخاب کنید.

اگر درست نمی‌دانید فرم صورت‌تان چه شکلی است، اینجا قسمت قبلی را بخوانید. توضیحاتی در مورد انواع فرم صورت و ویژگی‌هایشان هست که به‌تان کمک می‌کند بفهمید فرم صورت‌تان چیست.

 

صورت بیضی

تنوع مدل مو برای این صورت‌ها از همه بیشتر است، چون صورت در شکل نرمال و متعادلش قرار دارد. درواقع هیچ مدل مویی صورت شما را بی‌ریخت نمی‌کند، اما خب می‌توانید با انتخاب بهترین مدل‌ها خوش‌قیافه‌تر هم بشوید.

mh1

موی بلند که از پیشانی و اطراف به عقب شانه شده

موی کوتاه که به سمت یک طرف شانه شده

فرینج (کوتاه نامرتب با چتری)

آندرکات (همان مدل آناناسی خودمان. دور با ماشین تراشیده و بالا بلند)

 

صورت مربعی

صورت پهن و زاویه‌دار شما به کمی زاویه و ارتفاع نیاز دارد. مدل‌های مردانه‌ی تنگ (از دو طرف کوتاه) به شما می‌آید.

mh2

آندرکات

موی کوتاه با فرق کنار که به سمت عقب شانه شده باشد

خیلی کوتاه (مثل کیوی!)

خروسی

 

صورت کشیده

برای این مدل صورت شما باید کمی از مو را روی پیشانی‌تان بیاورید که درازی صورت را بپوشاند. بالای سر را خیلی بلند نکنید و دو طرف را هم خیلی کوتاه.

mh3

یک طرفه

خیلی کوتاه (کیوی)

فرینج (کوتاه نامرتب با چتری)

 

صورت گرد

صورت تپل شما به کمی کشیدگی احتیاج دارد. پس مدل مویی انتخاب کنید که در بالا حجم بیشتری داشته باشد. موهایتان را اصلا روی پیشانی‌تان نیاورید که لازمش دارید.

mh4

آندرکات

خروسی

فُکُلی (همان مدل دهه شصت، بدون پشت مو!)

کوتاه نامرتب سیخ‌سیخ

 

صورت الماسی

برای این مدل مو اصولا موهای بلندتر بهترند. با مدل‌های سیخ سیخ و موهای نامرتب خرد شده می‌توانید حجم موهایتان را زیاد کنید. مواظب باشید اطراف را خیلی کوتاه نکنید.

mh6

موی بلند که از پیشانی و اطراف به عقب شانه شده

فُکُلی (همان مدل دهه شصت، بدون پشت مو!)

خروسی

فرینج (کوتاه نامرتب) فرق کنار

 

صورت قلبی

موهای کوتاه به شما نمی‌آید. بروید سراغ موهای پرحجم‌تر.

mh7

موی بلند که از پیشانی و اطراف به عقب شانه شده

بلند با فرق کنار

آندرکات

فرینج بلند (نامرتب خرد شده)

 

 

برای دانستن این که چه مدل مویی به صورت خانم‌ها می‌آید، اینجا را بخوانید.

ایول!
15

Tags: , , , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!6 دیدگاه برای مطلب «چه مدل مویی به من میاد؟ قسمت دوم: آقایان»

 1. فاطمه :

  سلام. همه اینها در مورد مو صافهاست. کمی در مورد فر فریا هم تحقیق کنید بی زحمت!!

  • منصوره مصطفی‌زاده منصوره مصطفی‌زاده :

   اتفاقا فرینج به اونها که موی حالت دار دارن بیشتر میاد. منتها وز وزی مساله اش جداست… ایشالا جدا هم می ریم!

 2. Kia :

  یه سایت عالی که تا بتونم بین دوستان واستون تبلیغ می کنم

 3. حمید :

  سلام حالتون چطوره
  من صورت گرد با پیشانی بلند وموهای پرپشت ومجعد موی بلند رو دوست ندارم چون مجعده بیریخت میشم کوتاه که میکنم بینی و صورتم بزرگ دیده میشه راهی وجود داره که بتونم موی به اندازه ۷-۸ سانت داشته باشم ولی فر نخوره و به هم نپیچه

 4. ارنست :

  سلام، من صورت کشیده و لاغر دارم و موهای بالا و بغل سرم تقریبا بلنده (یعنی تقریبا دو-سه ماه دیگه میتونم ببندمشون) اما تا الان که الانه از بلند گذاشتن موهام دست برنداشتم چون من بخاطر مشکلات پوستی و شوره و خلاصه از بچگیم موهامه مدام میزدم اما یه مدته تقریبا ۶ماه که یکم بهتر شدم و منم بعد از اون موقع اقدام به بلند گذاشتن موهام کردم، خیلیا بم میگن بت نمیات یا برو کوتاه کن اما من که قرار نیست بخاطر اونا زندگی کنم خو خلاصه تصمیم با خودتونه!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top ↑