چی بپوشیم؟ 76-600x900

پست شده در ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ | توسط منصوره مصطفی‌زاده

6

لباس گل گلی را چطوری بپوشیم که شبیه خل و چل ها نشویم؟

یک مانتوی ساده مشکی برای دانشگاه، یک پیراهن مشکی برای عروسی، یک دامن مشکی برای مهمانی دورهمی و یک شلوار مشکی برای ست کردن با همه مانتوها، انتخاب دم دستی و راحتی است. اما یک چیزی ته دل آدم را قلقلک می‌دهد که در این هوای بهاری لباس‌های گل‌گلی را دریابیم! گل‌گلی‌ها در تمام طول تاریخ یکی از انتخاب‌های مهم دنیای مد بوده‌اند. سلبریتی‌ها کلی عکس جذاب با دامن‌ها و پیراهن‌های گل‌گلی دارند، اما معلوم نیست چرا عکس‌های آن‌ها این قدر شیک و جذابند، ولی ما وقتی همان دامن را می‌پوشیم، عین آدم‌های از پشت کوه آمده می‌شویم! اگر دل‌تان پر می‌کشد برای لباس‌های گل‌گلی، اما دل‌تان نمی‌خواهد بر و بچز شما را سوژه روزشان کنند، این چند نکته را جدی بگیرید.

  • فقط یک تکه از مجموعه لباس‌هایتان را گل‌گلی انتخاب کنید. اگر مانتویتان گل‌گلی است، روسری و شلوار یا دامن‌تان را طرح‌دار انتخاب نکنید. دیگر خیلی که اصرار داشته باشید، طرحی که می‌تواند کنار گل‌گلی قرار بگیرد، یک راه راه مات از دو رنگ با اختلاف کم است. اگر بیشتر اصرار کنید، می‌شود با یک روسری با گل‌های درشت، مانتو یا دامنی با گل‌های خیلی ریز پوشید. اگر باز هم اصرار بیشتری داشته باشید، می‌توانید سرتاپایتان را گل‌گلی کنید و شبیه ساکنین قبایل افریقایی شوید!
  • گل‌گلی را از رنگ‌های زنده و شاد انتخاب کنید. در غیر این صورت اصل وجودی خوشحال بودن لباس‌های گل‌گلی را زیر سوال برده‌اید. اما لباس‌های دیگر را از رنگ‌های مات و ترجیحا خنثی انتخاب کنید. مثلا یک دامن سفید با گل‌های قرمز و برگ‌های سبز را با یک مانتوی سفید ساده و روسری سبز ساده ست کنید.
  • لباس‌های دیگرتان را از رنگ‌هایی انتخاب کنید که در طرح گل‌گلی وجود دارند. اگر مانتو زمینه آبی دارد و گل‌های زرد و شکوفه‌های نارنجی، از رنگ‌های آبی و زرد و نارنجی برای انتخاب دامن/شلوار، روسری، کمربند، کیف و کفش‌تان استفاده کنید. رنگ‌های غالب (مثلا آبی زمینه) را زیاد استفاده نکنید. بروید سراغ آن رنگی که در حد چند لکه کوچک در گل‌گلی‌ها به چشم می‌خورد.
  • اگر پوست‌تان روشن است، می‌توانید گل‌گلی‌ها را برای شال و روسری هم انتخاب کنید. اما اگر سبزه و برنزه هستید، دور صورت‌تان را شلوغ نکنید. به جایش بروید سراغ دامن‌های گل‌گلی.
  • دور خنزر پنزر و آویزان کردنی‌ها را یک خط پررنگ بکشید. گل‌گلی‌ها به قدر کافی شلوغ هستند. آویزان کردن کلی النگو و گوشواره و گردن‌بند شما را شبیه فالگیرها می‌کند! کیف و کفش را هم تا حد امکان دخترانه و سبک انتخاب کنید. کیف مشکی رسمی اصلا به چنین تیپی نمی‌آید.
  • آرایش غلیظ نکنید. چند کیلو کرم‌پودر به صورت‌تان نزنید و چشم‌هایتان را هم پر از سایه و ریمل نکنید، چون شبیه دستفروش‌های دوره‌گرد می‌شوید! یک روژ به رنگ گل‌های لباس و گونه‌هایی به رنگ شکوفه‌هایش کافی است. سعی کنید با لباس بهاری‌تان هماهنگ باشید. شفاف و ساده و جوان!

یک برند با لباس‌های گل‌گلی

76-600x900حالا اگر تحت تاثیر توصیه‌های گل‌گلانه(!)قرار گرفته‌اید و می‌خواهید بروید توی کارش، بهتر است اولین قدم را با احتیاط بردارید. دست از تلاش برای طراحی مد بردارید و بروید سراغ برندهای معتبری که یک طراح مد واقعی برای طراحی لباس‌هایشان دارند. برند «پوش‌ما» یکی از معروف‌های ژانر گل‌گلی است. به خصوص که مجموعه جدید بهار و تابستانش هم دقیقا طراحی ترکیبی از گل‌گلی و ساده است. Pooshemaa را چه در اینستاگرام و چه در وب که سرچ کنید، به منبعش می‌رسید. مانتوها و سارافن‌ها نخی هستند و از پارچه‌های ترک. حدود قیمت مانتوها هم ۲۵۰هزار تومان درمی‌آید. برای خرید بالای ۳۰۰هزار تومان هم ارسال رایگان است. اگر مانتو را از پوش‌ما خریدید، بعد برای ست کردن روسری و شلوار هم از عکس‌های خودش کمک بگیرید.


ایول!
21

Tags: , , , , ,


درباره نویسنده

منصوره مصطفی‌زاده

لباس‌ها برایم مهم هستند. خط دوخت‌شان را می‌بینم. رنگ‌هایشان را حس می‌کنم. پارچه‌هایشان را از دور لمس می‌کنم. به آدم‌ها و لباس‌هایشان نگاه می‌کنم و می‌بینم اغلب اوقات آن چیزی نیستند که دوست داشته‌اند باشند. سعی‌شان را کرده‌اند؛ اما نه خودشان را می‌شناسند، نه لباس‌هایشان را. من دوست دارم این را یاد بگیریم: دیدن واقعیت خودمان را، شناختن جادوی لباس‌ها را، و انتخاب این که با چه جادویی می‌توانیم سیندرلای زندگی‌مان باشیم!Back to Top ↑