چی بخریم؟ واقعیت مجازی

پست شده در ۱۲ مهر ۱۳۹۵ | توسط مهران وطن‌دوست

14

واقعیت مجازی با Google Cardboard

دنیای تکنولوژی هرلحظه در حال پیشرفت است و با تجربه‌های تازه‌ای که برایمان به ارمغان می‌آورد، مرزبندی تخیلاتمان را تغییر می‌دهد. Virtual Reality (واقعیت مجازی)  یا به اختصار VR فناوری جدیدی است که به نظر می‌رسد در آینده‌ای نه‌چندان دور، همه‌چیز را متحول کند. این فناوری تجربه‌ی نوینی است که به ما اجازه می‌دهد در دنیای مجازی قدم بگذاریم و حس حضور در آن را درک کنیم. شرکت‌هایی چون سونی، اچ‌تی‌سی و اکیلوس لنگر‌های خود را بر پیکره‌ی این فناوری انداخته‌اند و به سختی روی آن کار می‌کنند و مشغول توسعه‌ی هدست‌های واقعیت مجازی خود هستند. البته این هدست‌ها هنوز به صورت رسمی عرضه نشده‌اند و مطمئنا پس از انتشار، هزینه‌ بسیار بالایی خواهند داشت. اما خبر خوبی هم وجود دارد. در واقع اگر می‌خواهید با هزینه‌ای کم‌تر از ۳۰ هزار تومان، واقعیت‌ مجازی را تجربه کنید، با ما همراه شوید.

من مهران وطن‌دوست هستم و قصد دارم شما را با عینک واقعیت مجازی گوگل آشنا کنم. این شما و این هم Google Cardboard.

واقعیت مجازی

گوگل کاردبورد با یک دنیا کاربرد

عینک مجازی گوگل کاردبورد طراحی بسیار ساده و بامزه‌ای دارد و از چند تکه مقوا و دو عدسی کوچک ساخته شده است. اما با استفاده از همین عینک می‌توانید سفری ارزان به دنیای واقعیت مجازی داشته باشید. گوگل کاردبورد مثل یک کاردستی نیمه‌سازه منتشر شده و باید خودتان سرهمش کنید.

واقعیت مجازی

 

 

واقعیت مجازی را چطور راه‌اندازی کنیم؟

راه‌اندازی گوگل کاردبورد تنها چند دقیقه از وقتتان را می‌گیرد. کافی است تا مقوای یک‌تکه‌ی گوگل کاردبرد را براساس شماره‌گذاری‌ها و خطوط‌ تای روی آن، برش دهید و به یک دیگر متصل کنید. عدسی‌ها در جای خودشان هستند و نیاز نیست کاری به آن‌ها داشته باشید. پس از سرهم کردنش، باید گوشی آندرویدی خود را روی آن و دقیقا روبروی لنز‌ها قرار دهید.

واقعیت مجازی

تلفن هوشمندمان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

جهت استفاده‌ی مطلوب از گوگل کاردبرد، از مجهز بودن تلفنتان به قطب‌نمای داخلی و ژیروسکوپ یا همان شتاب‌سنج که اکثر‌ گوشی‌های امروزی به آن مجهز هستند، اطمینان حاصل کنید. زیرا موجبات تعامل شما با تلفنتان در زمان استفاده از عینک، به کمک آهنربا و حلقه‌ی متصل به آن صورت می‌گیرد که در کنار گوگل کاردبورد تعبیه شده است. همچنین ورژن آندرویدتان باید ۴٫۱ با بالا باشد و اندازه نمایشگرتان از ۵٫۵ اینچ بیشتر نباشد.

واقعیت مجازی

 

تماشا‌خانه‌ی مقوایی

علاوه‌بر تجربه‌ی بازی‌ها و اپ‌هایی که بازکننده‌ی دروازه واقعیت مجازی می‌شوند، می‌توانید پا به سینمای مجازی خود گذاشته و تجربه‌ای تازه از  تماشای فیلم‌ها و انیمیشن‌ها داشته باشید. فقط کافی است فیلمی در گوشی خود داشته باشید و با استفاده از نرم‌افزار گوگل‌کاردبورد یا نرم افزارهای مشابه آن فیلم را پلی کرده و عینک را روی چشمتان قرار دهید.

تجربه‌ای برای حالا

اگر تا به‌حال موفق به چشیدن طعم واقعیت مجازی نشده‌اید، این محصول بامزه را از دست ندهید. گوگل کاردبورد به عنوان محصولی ساده و ارزان، و بدون هیچ‌گونه ادعایی، تجربه‌ی جالبی را در اختیارتان می‌گذاردکه هرگز مانندش را ندیده باشید.

برای خرید گوگل کاردبورد با قیمت ۲۹۰۰۰۰ ریال، می‌توانید به این لینک (دی‌جی‌کالا) مراجعه کنید.

 

ایول!
10


درباره نویسنده

مهران وطن‌دوستBack to Top ↑