دیگه چی؟ ترافیک اول مهر

پست شده در ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ | توسط فرخنده ملکی‌فر

4

چطور از ترافیک اول مهر جان سالم به در ببریم؟

ترافیک اول مهر در چند سال اخیر، مخصوصا برای شهرهای بزرگ، به یک مشکل ترسناک تبدیل شده. مشکلی که باعث شده همه، حتی آنهایی که دانشجو و دانش‌آموز نیستند، از رسیدن این روزهای خجسته هراس داشته باشند. با ما باشید تا ببینیم چطور از رویداد مهم بازگشایی مدارس زنده بیرون بیاییم.

 

زودتر/دیرتر بروید

اگر برایتان امکان دارد که زودتر یا دیرتر به محل کار برسید، طوری برنامه‌ریزی کنید که در چند روز اول مهر در ساعت‌های اوج ترافیک رفت‌وآمد نکنید. گاهی حتی نیم ساعت تغییر در برنامه، شما را از تحمل یکی دو ساعت ترافیک نجات می‌دهد.

 

بیرون نروید

یک هفته تنبل باشید. برای کارهایی که ضروری یا فوری نیستند از خانه یا محل کار بیرون نروید. بعضی کارها مثل خرید را می‌توانید غیرحضوری، اینترنتی یا تلفنی انجام دهید. برای بعضی کارها هم می‌توانید به جای خودتان پیک بفرستید. بعضی را هم می‌توانید به تعویق بیندازید.

 

با هم بروید

اگر با کسی، حتی تا حدودی، هم‌مسیر هستید، سعی کنید از یک خودرو استفاده کنید. تا جایی که ممکن است در این چند روز با خودروی تک‌سرنشین رفت‌وآمد نکنید تا سهمی در کاهش ترافیک اول مهر داشته باشید و دعای خیر یک ملت پشت سرتان باشد.

 

پیاده بروید

مسیرهای کوتاهی را که می‌توانید پیاده بروید، از خودرو شخصی یا حتی حمل‌ونقل عمومی استفاده نکنید تا هم کالری‌ها را بسوزانید و هم اعصابتان را از رنده شدن نجات دهید. حتی شاید همین یک هفته شروع عادت خوب پیاده‌روی برای شما باشد.

اگر می‌خواهید فرزندتان را به مدرسه برسانید، می‌توانید خودرو را کمی دورتر از مدرسه پارک کنید و بقیه مسیر را پیاده بروید تا جلوی در مدرسه گرفتار نشوید.

 

مدرسه‌ها را دور بزنید

مدرسه‌هایی را که سر راه شما قرار دارند، شناسایی کنید. سعی کنید مسیر را طوری بپیچانید که در ساعت‌های باز و بسته‌شدن مدرسه‌ها از نزدیک‌شان رد نشوید.

 

عکس از خبرگزاری مهر

ایول!
8


درباره نویسندهBack to Top ↑