دیگه چی؟ رنگ‌آمیزی برای بزرگسالان

پست شده در ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ | توسط فرخنده ملکی‌فر

3

یک سرگرمی جدید: رنگ آمیزی برای بزرگسالان

احتمالا همه متولدین دهه شصت به بعد، حداقل یک کتاب رنگ‌آمیزی در کودکی داشته‌اند. کتاب‌هایی که معمولا طرح‌های کارتون‌های محبوب آن زمان را داشت و تبحر در رنگ‌آمیزی‌شان به این معنی بود که از خط بیرون نزنیم و یک نقطه را هم سفید نگذاریم. به تازگی، نسخه جدیدی از این فعالیت، با طرح‌هایی به مراتب پیچیده‌تر و زیباتر از کتاب‌های کودکان، محبوب شده است: رنگ آمیزی برای بزرگسالان. طبق تحقیق‌هایی که انجام شده رنگ آمیزی برای بزرگسالان می‌تواند در کاهش استرس اثری مثل یوگا و مدیتیشن داشته باشد. شاید این جمله به نظرتان غلوآمیز بیاید، اما به محض آنکه قلم را روی کاغذ گذاشتید و رنگ‌آمیزی اولین خانه تصویر را شروع کردید، اثرش را حس می‌کنید.

رنگ‌آمیزی مخصوصا برای آنهایی که دوست دارند یک فعالیت هنری را شروع کنند که به آموزش خاصی نیاز نداشته باشد، عالی است. با رنگ‌آمیزی بدون آنکه استعداد خاصی داشته باشید، می‌توانید یک اثر هنری از خودتان به جا بگذارید. اثری که خلاقیت شما در انتخاب رنگ‌ها و شیوه رنگ‌آمیزی در آن مشهود است. به علاوه، با کمی تمرین می‌بینید که چقدر می‌توانید در همین فعالیت ساده مهارت کسب کنید: رنگ‌آمیزی مهارت‌های حرکتی دستان شما را افزایش می‌دهد و به خلاقیت شما در انتخاب رنگ‌ها کمک می‌کند.

رنگ‌آمیزی یک سرگرمی کم‌دردسر و ارزان است. تنها چیزی که لازم دارید یک کتاب یا یک طرح، و چند مداد، خودکار، روان‌نویس یا …. در چند رنگ مختلف است. برای آنها که چندسالی است که از مدرسه و دانشگاه خداحافظی کرده‌اند، خرید لوازم‌التحریر برای رنگ‌آمیزی هم یک مزه نوستالژیک دارد. موقع خرید دقت کنید نوشت‌افزارتان برای رنگ‌آمیزی مناسب باشد. مثلا رنگ‌آمیزی با روان‌نویس‌هایی که نوک نازکی دارند، کمی مشکل‌تر است.

برای تهیه طرح برای رنگ‌آمیزی می‌توانید کتاب‌های رنگ‌امیزی را از کتاب‌فروشی‌ها یا فروشگاه‌های مجازی تهیه کنید یا با یک جستجوی اینترنتی در تصاویر (مثلا با کلیدواژه adult coloring pages) تصویر دلخواهتان را بیابید و چاپ کنید.

ایول!
26


درباره نویسندهBack to Top ↑