چی بخریم؟

پست شده در ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ | توسط لیدا هادی

4

۸ روش تشخیص عطر اصل!

آخرین باری که عطر خریدید کی بود؟ چه قدر برای خرید عطر مورد علاقه تان هزینه کردید؟ مسلما خیلی! اگر الان به شما بگوییم که ممکن است آن همه پول را برای خرید یک شیشه اسانس تقلبی داده باشید چه حالی می شوید؟ پول که فدای سرتان. عطر تقلبی ممکن است به سلامتی تان هم ضربه بزند. این مطلب را بخوانید و دفعه دیگر حواستان باشد تا در زمان خرید عطر اصل به خانه بیاورید نه یک محصول تقلبی!

 

 

سلفون چین نخورده باشد

به سلفون روی  جعبه عطر دقت کنید. در عطرهای اصل سلفون هایی که روی جعبه کشیده شده یک دست هستند و بدون چین خوردگی. انگار که به جعبه چسبیده اند. اما در عطرهای تقلبی این سلفون  ها کمی نامرتب هستند. این اولین نشانه برای شک داشتن به اصل ماجراست!

خرید عطر اصل

 

اثری از درز نباشد

اگر درباره چین خوردگی سلفون شک دارید می توانید به ته جعبه نگاه بیندازید. اگر درز سلفون ها روی هم قرار گرفته باشند و بیشتر از نیم سانت روی هم باشند یا چسبی باشند یعنی عطر تقلبی است. در عطرهای اصل سلفون ها معولا درزی ندارند و بدون نقص و بی چسب روی هم دوخته شده اند.

خرید عطر اصل

 

جعبه مرغوب باشد

جعبه ای که عطر در آن قرار می گیرد از جنس مقوای مرغوبی است تا عطر در آن تکان نخورد و آسیب نبیند. برای همین عطرهای اصل مقواهایی دارند که با آن عطر ثابت نگه داشته می شود. از روی رنگ مقواها هم می شود حدس هایی زد. رنگ مقوای مرغوب سفید است نه خاکستری.

خرید عطر اصل

 

نشانه های جعبه عطر را دریابید

به نشانه های روی جعبه بی توجه نباشید. زیر جعبه را ببینید. معمولا یک نشان دایره ای باید باشد. در این نشان فلشی که به سمت راست است باید تیره تر از فلشی که به سمت چپ است باشد. در غیر این صورت عطر تقلبی است. درباره نشانی اینترنتی کارخانه سازنده هم بد نیست نگاهی داشته باشید. در آنجا می توانید درباره عطر مورد علاقه تان کلی اطلاعات بگیرید.

خرید عطر اصل

 

عطر اصل رنگ ندارد

سازنده های عطرهای اصل معمولا در عطرها از رنگ استفاده نمی کنند برای همین عطرهای اصل کمرنگ هستند. برای همین عطر پررنگ یعنی تقلب!

خرید عطر اصل

در شیشه نچرخد

در شیشه عطرهای اصل کاملا متقارن هستند و نه لغزشی دارند و نه خط و خشی!

خرید عطر اصل

 

شماره سریال فراموش نشود

شماره سریال باید ته بطری حک شده باشد نه اینکه چسبانده شده باشد. شماره سریال روی جعبه عطر باید با شماره روی شیشه مطابقت داشته باشد. این شماره یا باید حک شده باشد یا با جوهر چاپ شده باشد.

خرید عطر اصل

 

بطری باید بلوری باشد

شیشه عطرهای اصل با کیفیت است و بدون پستی و بلندی. عطرهای تقلبی معمولا شیشه هایی زبر و کمی ناهموار دارند.

خرید عطر اصل

 

ایول!
43

Tags:


درباره نویسنده

لیدا هادی

آن ور آبی ها یک مثل معروف دارند که حتما شما هم شنیده اید: "Knowledge is power" (دانش قدرت است! ) می‌گویند فرانسیس بیکن فیلسوف به این جمله اعتقاد زیادی داشت و روز و شب این جمله ورد زبانش بود. باید بگویم من هم دلبسته این عبارت هستم. همین است که هم مطالب خواص مواد غذایی را دنبال می کنم ( از یک مهندس صنایع غذایی چه توقعی دارید؟!) و هم روش های چیدمان خانه را . هم از روانشناسی خوشم می آید و هم از اخبار روز. پایش بیفتد درباره فوتبال هم می نویسم ! پس اگر در هر گوشه از چی سراغی از من دیدید تعجب نکنید. من فقط عاشق بیشتر خواندنم و تقسیم دانسته‌هایم با شما!Back to Top ↑