چی بچینیم؟ کاردستی

پست شده در ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ | توسط مهران وطن‌دوست

7

به جای دور‌انداختن نی با آن چی‌کار کنیم؟

اگر کمی خلاقیت و حوصله داشته باشید، می‌توانید دست به اختراع مجدد برخی از چیز‌های خیلی ساده بزنید. احتمالا شبیه به علامت سوالی شدید که از خودش می‌پرسد «اختراع مجدد» از کجا آمده است. در واقع این اصطلاح ‌نه‌چندان مستتر (خلاقیت خودمان است)، در راستای حفظ محیط زیست و در جهت تولید کمتر زباله شکل گرفته است. منظور این است که با استفاده از برخی وسایل (بخصوص دورریختنی)، ابزار و متریالی که در اطرافمان یافت می‌شود، چیز‌های ساده و ترکیبی و به اصطلاح کاردستی بسازیم. کافی است با ما همراه شده تا خودتان منظورمان را دریابید.

کاردستی با نی به جای دورانداختنش

کافی است کمی وقت + مقداری حوصله داشته باشید، تا با استفاده از نی هزار و یکجور کار مفید انجام دهید. البته در نظر داشته باشید که منظورمان ‌از آن نی‌های قطوری است که برای نوش جان کردن آیس‌پک استفاده میکنید.

۱- آویز کوچولوی زینتی

چند عدد نی، کمی سیم مفتول و یک اسپری رنگ مسی یا نقره‌ای را هر جایی می‌توانید پیدا کنید. وقتی همه را کنار هم قرار دادید، می‌توانید با تماشای ویدئوی زیر، یک آویز کوچولوی تزئینی درست کنید.

۲- جاشامپویی مسافرتی

بسیاری از افراد پوست حساسی دارند و همیشه باید از مواد شوینده و لوسیون‌های خاص خودشان استفاده کنند. اما گاهی اوقات، مثلا هنگام بستن بار سفر، با پدیده کمبود جا مواجه می‌شوید. اما با استفاده از نی، می‌توانید چند جاشامپویی فسقلی و مسافرتی درست کرده و فضای موجود را مدیریت کنید.

۳- نی‌کیپ

در حقیقت نی‌کیپ، زیپ‌کیپی است که با استفاده از نی درست شده باشد. مطمئنا تا به‌حال چندصد‌بار به نایلون‌های زیپ‌کیپ‌دار احتیاج پیدا کرده‌اید و در دسترستان نبوده است. خب، اگر دو عدد نی داشته باشید، مشکلتان برطرف خواهد شد.

۴- اتیکت کابل

یکی از مشکلات عمده‌ی بشر مدرن، دست‌وپنجه نرم کردن با کلاف سردرگم کابل‌های پشت رایانه‌اش است. فکرش را می‌کردید که یک روزی، این مشکل بقرنج، تنها با استفاده از چند نی رنگاوارنگ حل شود؟

۵- نشانک کتاب

اگر اهل مطالعه باشید، احتمالا بار‌ها بر سر این دو راهی اخلاقی گرفتار شده‌اید که برای یادآوری شماره صفحه، گوشه‌ی کاغذ را تا کنید یا خیر. اگر مشکلی با تاکردنش ندارید که هیچ، اما اگر از دلواپسان پساکتاب‌خوانی باشید و بخواهید کتابتان را صحیح و سالم نگاه دارید، باید ویدئو زیر را تماشا کنید.

۶- جا گردنبندی

این یکی مخصوص خانم‌ها است و خیلی هم مهم است. تابحال دقت کرده‌اید وقتی سعی می‌کنیم چیزی را گره بزنیم، نتیجه‌ی تلاشمان مثل نان‌خامه‌ای از هم وا می‌رود. اما کافی است به قصد استفاده از زنجیر‌ها و گردنبند‌ها سراغشان بروید. یعنی خود ملوان‌ها و دریانوردان هم نمی‌توانند چنین گره‌ی کوری به چیزی بزنند که این گردنبند‌ها به خودشان زده‌اند. مجددا با تشکر از نی.

۷- یک تفریح سالم

پس از همه‌گیر شدن اسمارت‌فون‌ها، بازی‌های جالبی برای این تلفن‌ها عرضه شدند. یکی از آن‌ها، بازی Labyrinth (هزارتو) بود که در آن باید توپی را از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر می‌رساندید. اما مسیرتان پر از پیچ‌وخم و چاله‌وچوله بود و طبیعتا کار را برایتان دشوار می‌کرد. حالا با یک تکه کارتن، چندتا نی و یک توپ پینگ‌پونگ، خودتان درستش کنید.

ایول!
21


درباره نویسنده

مهران وطن‌دوستBack to Top ↑