چی بازی کنیم؟ Cover Android Games

پست شده در ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ | توسط مهران وطن‌دوست

3

با بازی Castle TD متخصص خطوط دفاعی شوید

اسمارت‌فون‌ها زمینه‌ی مناسبی برای سبک‌هایی بودند که توان کسب محبوبیت روی کنسول‌ها و یا رایانه‌های شخصی را نداشتند. در نتجه، با همه‌گیر شدن این تلفن‌های جادویی، فرصتی فراهم شد تا این سبک‌ها علاوه‌بر دیده‌شدن، مخاطب خود را نیز پیدا کنند. سبک Tower Defence یا به اختصار TD نیز از آن قبیل سبک‌هایی بود که  نیاز به دیده‌شدن داشت. اگر دستی‌ بجنبانید و جستجویی در گوگل داشته باشید، خودتان متوجه می‌شوید که بهترین بازی‌های TD چند سال اخیر، برای اسمارت‌فون‌ها عرضه شدند.

مدافعان قلعه

مکانیسم موفقی که در بازی Castle TD استفاده شده است، همان مکانیسم جادویی بازی Kingdom Rush است که در گذشته امتحانش را به خوبی پس داده بود. طرفداران این سبک حتما با Kingdom Rush و المان‌های جالبش آشنا هستند. پس از Kingdom Rush بازی Evil Defender با گرته‌برداری از این مکانیسم، عنوان موفقی را خلق کرد که پیش‌تر در سایت چی معرفی‌اش کردیم. Castle TD نیز همان رسیپی را دستمایه قرارداده و با کمی خلاقیت، آش بامزه‌ای پخته است.

بازی Castle TD

اصلا سبک TD چی هست؟

یک مسیر پرپیچ‌و‌خم روبروی شما قرار می‌گیرد که از یک سر دشمنان وارد شده و از سمت دیگر خارج می‌شوند. همه‌ی کاری که باید انجام دهید، جلوگیری از خروج دشمنان است. دستتان هم چندان خالی نیست. در طول مسیر قسمت‌هایی قرار دارد که می‌توانید روی آن‌ها استحکامات دفاعی بسازید و عاقبت به خیر شوید. در واقع وظیفه‌ی خطیر مدیریت خطوط دفاعی بر عهده‌ی شماست و باید از جان و دل مایه بگذارید.

مدیریت کردن بحران، وظیفه اول شماست

مهم‌ترین نکته برای موفقیت در بازی‌های TD مدیریت کردن بحران است. اینکه بدانید کجا سرمایه‌گذاری کنید و یا از چه نوع تجهیزاتی استفاده کنید، کلید طلایی شماست. در بازی Castle TD سه شاخه مهارتی Wizard و Paladin و Barbarian وجود دارد که هرکدام تخصص ویژه‌ای دارند و با توجه به علاقه‌تان می‌توانید یکی را انتخاب کنید و پروفایلتان را بسازید. پس از استارت کردن، بدون هیچ‌گونه معطلی وارد نقشه‌ اصلی بازی می‌شوید که حدودا ۱۵ لوکیشن ۳ مرحله‌ای دارد که رد کردن هرکدام ۳ تا ۵ دقیقه زمان می‌برد. ادامه‌ی ماجرا هم بسیار ساده و قابل یادگیری است.

بازی Castle TD

برخی از نکات مثبت و منفی بازی Castle TD

مثبت:

سیستم ارتقا وسیع و کارآمد

وجود سه شاخه مهارتی متفاوت

جلوه‌های گرافیکی خوب و کافی

مراحل متنوع و متعدد در چهار درجه‌بندی متفاوت

منفی:

موسیقی ضعیف و یکنواخت

هزینه سنگین ارتقای تجهیزات

سختی بیش‌از حد که بیشتر در خدمت پرداخت درون‌شبکه‌ای قرار گفته تا مهارت بازی‌خور

کم‌رنگ بودن نقش جادو‌ها در بازی

بازی Castle TD

اگر مدت زیادی است که TD خونتان پایین آمده، بازی Castle TD به طور کامل بالانستان می‌کند. اگر هم با این سبک آشنا نیستید، پیشنهادمان را رد نکنید و برای ۱۶ مگابایت ناقابل روی تلفنتان جایی باز کنید. Castle TD بازی خوش‌ساختی است و اگر نکات منفی‌اش را خیلی بزرگ نکنیم، عنوان قدرتمندی محسوب می‌شود.

برای دانلود Castle TD می‌توانید به همین پایین مراجعه کنید

دانلود بازی Castle TD (با حجم ۱۶MB)

ایول!
4


درباره نویسنده

مهران وطن‌دوستBack to Top ↑