چی بخونیم؟ photo449752590393125494

پست شده در ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ | توسط اشکان خسروپور

4

کتاب مناسب برای بچه ها: دوپای بی شاخ

مجموعه دوپای بی شاخ چند کتاب بامزه و جالب دارد که همه شان جان می دهند برای ماجراجویی و سرگرم شدن. دو کتاب داستان اصلی وجود دارد. یک کتاب نقشه و عکس با چندین کتاب درباره غولک ها. این کتابها را می توانید برای فرزند خودتان یا دیگران بخرید. خودتان هم اگر هوس غرق شدن در داستان های هزار سال پیش به سرتان زده، می توانید از قصه زندگی غول کوچک و مهربان لذت ببرید.

 

 

دو پای بی شاخ چه جور کتابی است؟

  • مخاطب اصلی کتاب نوجوانان هستند اما بقیه هم می توانند با خواندن داستانهای کتاب سرگرم شوند.
  • خود نویسنده می گوید، داستانی نوشته که امیدوار است بتوانند برای بچه های ایرانی قهرمان بسازد تا کمتر سراغ اسپایدرمن و بقیه من ها بروند.
  • چون نویسنده کتاب طراحی و تصویرگری بلد است، خودش تصوراتش را تصویر کرده. این یعنی یک قدم نزدیک تر بودن به مخاطب.

 

دو پای بی شاخ داستان درباره چیست؟

مجموعه دوپای بی شاخ داستان غول هایی است که در یک شهر افسانه ای زندگی می کنند. این غول ها – برخلاف چیزی که ممکن است در ذهنمان باشد- اصلا  بد نیستند. برعکس موجودات خیلی خوبی هم هستند. برخلاف آدم ها، دروغ گفتن را نمی دانند، فقط بلد هستند شادی کنند و حتی اخم کردن را هم بلد نیستند. دنیای غول ها با یک پرده از دنیای آدمها جدا شده و رفتن به دنیای آدمها ممنوع است. از بس که بدآموزی دارد! دوپای بی شاخ داستان یک بچه غول به نام اسپریچ –  Sprich – است که  درباره دنیای آدم ها کنجکاوی به خرج می دهد. با خودش کلنجار می رود که چرا آدمها اینجوری هستند و انقدر غیرقابل تحملند. ظاهر داستان فلسفی شد، نه؟ قیافه اش اینجوری است اما داستانش به مذاق بچه ها خوش می آید. آدم بزرگها را هم سرگرم می کند.

آپشن اضافه یک : نقشه شهر غول ها

کورش وفاداری نویسنده کتاب خودش اهل نقاشی و طراحی هم هست. به همین خاطر تصویرگری کتاب دوپای بی شاخ را خودش برعهده گرفته. او به جز اینها یک جلد کتاب هم طراحی کرده تا به چیزهایی که نوشته شخصیت واقعی بدهد. کتاب «عکس های یادگاری جزیره غول ها » تمام جزییات مربوط به این دنیای عجیب را به تصویر کشیده. از خود اسپریچ و تمام شخصیت های داستان گرفته تا وسایل و محل هایی که در داستان درباره شان حرف زده می شود. این کتاب هدیه نیست و باید خریده شود اما کیفیت چاپ و ماجراجویی عجیبش ارزش پول خرج کردن را دارد.

آپشن اضافه دو: کتاب های کوچک غولک

نویسنده داستان – همان که اهل نوشتن و طراحی کردن است – یک سری کتابهای کوچکتر با عنوان سری غولک ها هم طراحی کرده. غولک ها نماد احساسات غول ها هستند. خشم، نفرت، ترس و… همه چیز غول ها را دیگران هم می توانند ببینند. کتاب های غولک سراغ همین خصوصیت هایی رفته که در آدمها بسیار بیشتراز غول ها دیده می شود.

 

کتاب ها را چطور بخریم؟

مجموعه دوپای بی شاخ و کتاب تصویری روی هم ۴۰ هزار تومان می شود. می توانید آنها را از سایت انتشارات افراز بگیرید. اگر اهل پایتخت هستید هم می توانید هر روز – به غیر از پنجشنبه و جمعه – به شماره تلفن  ۸۴۲۱۱۱۴۲ زنگ بزنید و کتابها را هرجایی که خواستید تحویل بگیرید. پول پیک را مهمان ناشرهستید.

ایول!
7

Tags: , ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑