دیگه چی؟ پشه کش

پست شده در ۷ مرداد ۱۳۹۵ | توسط یاسمن شادفر

16

پشه کش طبیعی چی؟

پیدا کردن پشه‌ کش طبیعی هم کار سختی است وگرنه شیمیایی‌اش که همه‌جا هست. هرکس هم یک چیزی می‌گوید و ایده‌ی جدیدی دارد. ما چند پشه کش طبیعی بی‌دردسر برایتان داریم که بعضی‌هایشان کشنده هم نیستند اما کاری می‌کنند که پشه‌ها اطراف خانه پیدایشان نشود. بعضی‌هایشان هم حکم سقط جنین را دارند. هرکدام را که دوست داشتید، انتخاب کنید.

 

پست مرتبط:‌ روغن ضد پشه چی؟

 

با دانه‌های قهوه،‌ پشه بکشید!

دانه های قهوه همیشه جلوی ورود پشه‌ها به داخل خانه را می‌گیرند. دور و بر خانه‌تان هرجا که آب راکد باشد، احتمال وجود تخم پشه هم زیاد است. اگر این دانه‌های قهوه را روی آب بریزید، تخم‌های این حشره خودشان به سطح آب می‌آیند. وقتی به سطح آب بیایند، به اکسیژن هوا برخورد می‌کنند و کارشان تمام است.

پشه‌کش شیرین بسازید

یک بطری پلاستیکی بردارید و از وسط نصفش کنید. کمی شکر قهوه‌ای را با آب داغ قاطی کرده و اولی را در دومی خوب حل کنید. وقتی مخلوط‌تان سرد شد، آن را در جایی از خانه بگذارید. حالا نصف دیگر بطری را برعکس روی آن بگذارید. دور بطری، یعنی محل اتصال نیمه اول به دوم را خوب با چسب یا هر چیز دیگری بپوشانید اما بالای بطری باید باز باشد.

چه اتفاقی می‌افتد؟ پشه‌ها به شیرینی آب جذب می‌شوند و جواز ورود به بطری را هم پیدا می‌کنند اما راه خروج برایشان طوری طراحی شده که مجبور می‌شوند همان‌جا بخوابند، ابدی‌طور!

  • این بطری تا دو هفته برایتان کار می‌کند.

قرص کافور پشه‌های خانه را می‌کشد

پشه‌کش کافوری به درد وقت‌هایی می‌خورد  که مدتی می‌توانید خانه را ترک کنید چون باید بگذارید بوی کافور به خورد خانه‌تان برود! چطوری؟

قبل از هرکاری تمام درها و درزهای اتاق را ببندید. یک تکه کافور را آتش بزنید و در یک ظرف مطمین بگذارید برای خودش بسوزد. خودتان هم محل درگیری را به سرعت ترک کنید!

نیم ساعت بعد از ترک محل مخاصمه به خانه برگردید و باقی مانده‌ی پیکارجویان خون‌خوار را جمع کنید.

پشه‌ها را سیر-آب کنید

بوی سیر نقطه مشترک آدم‌ها و پشه‌هاست. ما هیچ‌کدام‌مان بوی سیر را دوست نداریم فقط فرقش این است که دل پشه‌ها نازک‌تر از ماست و تا بوی سیر به مشام‌شان برسد، جان می‌سپارند. بیایید از این نقطه ضعف دشمن به شکل یک حشره کش طبیعی استفاده کنیم. چطوری؟
یک حبه سیر را خرد کنید و با آب بجوشانید. بعد آب سیر‌ی شده را توی یک آبپاش ریخته و خانه را سیرآب کنید! پشه‌ها خودشان حساب کار دست‌شان می‌آید و می‌روند.

نوشیدنی مالت مخصوص پشه‌ها

ماالشعیر حسابی حال پشه‌ها را جا می‌اورد. یک ظرف ماالشعیر برای این دوستان کنار بگذارید و اجازه بدهید نوش جان کنند. ظاهرا این روش هم در یک مطالعه خارجی جواب داده و پشه‌ها بعد از نوشیدن نوشیدنی مالت فاز و نول قاطی کرده، جان داده‌اند!

 

ایول!
7

Tags: , , ,


درباره نویسندهBack to Top ↑