چی بازی کنیم؟ پوکیمون گو

پست شده در ۴ مرداد ۱۳۹۵ | توسط یاسمن شادفر

4

اصطلاحات پوکیمون گو چی؟

دانلود پوکیمون گو بعد از عرضه این بازی در ایران کلی زیاد شده.هرچند که هنوز هم خیلی ها آن را با نرم افزار تغییر IP – بخوانید: نرم افزار اسمشونبر –  که موبایل شان را آن ور آبی نشان می دهد، بازی می کنند اما این بازی ظاهرا ساده فوت و فن های خاص خودش را هم دارد و به سادگی شکار کردن چند جانور پوکیمون زاده نیست!

در این پست چی بازی؟ اصطلاحات خاص بازی پوکیمون گو را توضیح داده ایم.

 

توی فروشگاه پوکیمون چی می بینیم؟

در فروشگاه پوکیمون گو چند آیتم خاص وجود دارد که اسمشان عجیب و غریب است. این آیتم های پوکیمون محور چی هستند و به چه دردی می خورند؟

  • عود یا Incense : بوی خوش عود کاری می کند تا پوکیمون های وحشی به مدت ۳۰ دقیقه در اطراف شما جمع شوند.
  • تخم مرغ شانسی یا Lucky egg : تخم مرغ شانسی باعث می شود که تا ۳۰ دقیقه آینده، XP های شما دو برابر حساب شوند. درباره XP  در بازی پوکیمون برایتان نوشته ایم.
  • دستگاه جوجه کشی یا Egg Incubator : تخم پوکیمون هایی که جمع می کنید در این دستگاه به عمل می آیند و بعد از مدتی که مشخص شده، پوکیمون از تخم ها در می آید.
  • ماژول فریب یا Lure Module : این گزینه پوکیمون را تا ۳۰ دقیقه در PokeStop نگه می دارد. البته در این حالت هرچند پوکیمون از جایش تکان نمی خورد اما اگر کسی جایش را پیدا کرد ، می تواند پوکیمونی که فکر می کردید مال شماست را شکار کند.
  • Pokecoins  یا سکه پوکیمونی : آیتم هایی که در بالا اسمشان را بردیم، خریدنی هستند. با سکه هایی به نام Pokecoin باید آنها را بخرید که به پول خودمان قیمتشان از ۴ هزار تومان به بالاست! برای خریدن این سکه ها باید واقعا پول بدهید، آن هم به خاطر این که ما فعلا در کشورمان به کارت های اعتباری دسترسی نداریم، به این سادگیها مقدور نیست. یک راه دیگر پیدا کردن سکه برنده شدن در مسابقات پوکیمونی است. یعنی باید پوکیمون هایتان را به جان هم بیندازید و هرکس که برنده شد، سکه برنده می شود.
  • آب نبات یا Candy : هر پوکیمونی که شکار می کنید چند تا آب نبات هم همراهش هست. پوکیمون هایی که از تخم بیرون می آیند هم آب نبات همراهشان هست. هر پوکیمونی آب نبات خاص خودش را دارد. مثلا اسم آب نبات Pidgey این است: Pidgey egg .
  • آب نبات  غذای پوکیمون هاست که آنها را قوی می کند و باعث رشدشان می شود. اگر تعداد مشخصی آب نبات جمع کنید جانورتان بزرگ شده و به یک جانور رده بالاتر تبدیل می شود.
  • تخم یا Egg : به غیر از جانوران پوکیمونی شما می توانید تخم هایشان را هم پیدا کنید و خودتان آنها را از بچگی بزرگشان کنید. تخم های پوکیمونی برخلاف پوکیمون های زنده هیچ نشانه خاصی ندارند. یعنی معلوم نیست داخلشان چه مدتی خوابیده. فقط باید آنها را شکارکنید و منتظر بمانید تا بعد از مدتی از دستگاه جوجه کشی بیرون بیایند.
  • استارداست یا stardust  : این آیتم ها بهترین راه برای قوی کردن پوکیمون هاست. هرچقدر بیشتر استارداست به پوکیمون هایتان بخورانید.
ایول!
6

Tags: ,


درباره نویسندهBack to Top ↑