چی بازی کنیم؟ پوکیمون گو

پست شده در ۳ مرداد ۱۳۹۵ | توسط اشکان خسروپور

0

بابابزرگ پوکیمون گو| در جیوکشینگ گنج قایم کنید!

پوکیمون‌ گو یک بازی خوبی است که تعداد کاربرانش از خیلی شبکه‌های اجتماعی یا بازی‌های کامپیوتری بیشتر شده اما پوکیمون‌ گو یکه‌تاز بازی‌های کامپیوتری از این مدل نیست. قبل‌تر در یک پست جدا درباره بازی جئوکشینگ برایتان گفتیم که خیلی واقعی‌تر و ماجراجویانه‌تر از پوکیمون گوست. بازی کردنش هم به تجهیزات عجیبی نیاز ندارد. یک جی.پی.اس یا موبایلی که GPS داشته باشد، کفایت می‌کند. درباره روش این بازی بامزه پست قبلی ما را بخوانید.

ما در این پست چی بازی؟ به شما یاد داده‌ایم که چطور به جای گشتن دنبال گنج دیگران، خودتان گنج پنهان کنید.

چطور در بازی جئوکشینگ گنج – پدربزرگ پوکیمون گو – پنهان کنیم؟

چیزهایی که لازم دارید، اینها هستند:

  • یک جعبه محکم، ترجیحا نایلون‌پیچ
  • یک نشانه جئوکشینگ که باعث می‌شود دیگران آن را با بقیه بسته‌های احتمالی اشتباه نگیرند. (نشانه بازی جئوکشینگ را از اینجا بگیرید.)

اگر خودتان می‌خواهید، گنج جدیدی را پنهان کنید تا دیگران به دنبال آن بگردند، باید یک جعبه در حد و اندازه‌های کیف پیک‌نیک همراهتان باشد و اشیای موردنظرتان را حسابی نایلون پیچ کنید. البته بسته‌های کوچک‌تر هم اشکال ندارد ولی بهتر است بسته‌هایتان حداکثر به اندازه‌ی یک سبد پیک‌نیک باشد.

حواستان باشد درز این کیف‌ها را حسابی بپوشانید چون ممکن است مدتها بگذرد و کسی به سراغشان نیاید. کارکشته‌ترها آرم و نشانه‌ی جئوکشینگ‌(گنج یابی مبتنی بر GPS) را هم چاپ کرده و روی آن می‌چسبانند. این نشانه از طریق اینترنت قابل جست‌وجو است.

چی را حتما توی بسته بگذارید؟

تمام بسته‌های‌ گنجینه‌ باید یک دفترچه و مداد داخل‌شان باشد که کسی حق ندارد آنها‌ را برای خودش بردارد. داخل این دفترچه‌ها زمان و مشخصات کسی که ان را کشف کرده – یا اطلاعاتی شبیه به آن – نوشته می‌شود. به جز دفترچه و مداد بقیه‌ی چیزها قابل برداشتن هستند و از لحظه‌ای که آنها را در جعبه جئوکشینگ می‌گذارید، مال شما نیستند.

 

کجا گنجینه قایم نکنید؟

  • مناطق حفاظت شده، امنیتی، نزدیک موزه‌ها و مراکز دولتی را بی‌خیال شوید.
  • مناطق به‌شدت صعب‌العبور را هم کنار بگذارید. (اگر محلی شرایط دشواری دارد، حتما در سایت این موضوع را قید کنید.)

 

چطور مختصاتمان را پیدا کنیم؟

دستگاه جی.پی.اس را روی بسته‌ای که پنهان کرده‌اید، بگذارید و مختصاتش را جایی یادداشت کنید. اگر تلفن همراه دارید هم داده‌هایش را جایی یادداشت کنید و بعد در سایت یادداشت کنید.

ایول!
1

Tags: ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑