چی بازی کنیم؟

پست شده در ۲ مرداد ۱۳۹۵ | توسط بهروز ساسانی

0

بابابزرگ پوکیمون گو، جیوکشینگ بازی کنید |‌بخش یکم

دانلود پوکیمون‌ گو این‌روزها حسابی شدت گرفته به خصوص از وقتی که این بازی عجیب و غریب پایش به ایران باز شد، بازیکن‌های ایرانی پوکیمون گو هم تعدادشان افزایش یافت. در پوکیمون‌ گو باید دوربین موبایل‌تان را به اطراف گرفته و دنبال شکار موجودات گرافیکی باشید. تمام این بازی در همان محیط مجازی خلاصه می‌شود اما اگر قرار باشد با همان موبایل و جی‌پی‌اس دنبال یک سری به دنبال یک سری «گنجینه‌» واقعی که دوستان‌تان این‌طرف و آن‌طرف پنهان کرده‌اند، بگردید چی؟ شما می‌توانید سراغ بازی واقعی جیوکشیک Geocashing بروید. مادر این پست بازی را معرفی می‌کنیم و به شما یاد می‌دهیم چطور جوینده گنج باشید. در پست بعدی هم راه و روش تولید گنجینه‌‌ها را برایتان می‌گوییم.

 

برای جیوکشینگ چی نیاز داریم؟

  • یک موبایل مجهز به جی‌پی‌اس
  • یک جی‌پی‌اس
  • شال و کلاه و کفش (چون قرار است بپوشید و بروید بیرون دنبال گنجینه بگردید، درست مثل پوکیمون گو)

 

چطور گنجینه جغرافیایی شکار کنیم؟

  • ثبت نام کنید

اگر می‌خواهید خودتان دنبال گنج بگردید، باید در یکی از سایت‌های Geo Cashing ثبت نام کنید. خیلی از این‌سایت‌ها رایگان‌ هستند اما برای دسترسی به اطلاعات بعضی دیگر باید هزینه‌ی اشتراک پرداخت کنید. بعد از ورود به این سایت‌ها می‌توانید مکان مورد نظرتان را براساس کد پستی و کلیدواژه مشخص کرده و چشم به راه نتیجه بمانید. برای مثال پس از جستجو در یکی از وب‌سایت‌ها مشخص شد، گنجینه‌هایی در دماوند و فیروزکوه پنهان شده‌اند. در این بخش توضیحات اضافه‌ای درباره‌ی هرکدام از آن گنجینه‌ها می‌شود پیدا کرد که شامل محل دقیق قرار گرفتن گنجینه‌ها، شرایط جغرافیایی، وسایل موردنیاز برای سفر و… خواهند بود.

 

  • چه چیزی را برنداریم

اگر موفق شوید به یک جعبه برمی‌خورید که داخلش از چیزهایی پر شده. شما می‌توانید هرچه در جعبه هست را بردارید یا این‌که آنها را همان‌جا برای نفرات بعدی جا بگذارید. اما آنهایی که چند پیراهن در این راه بیشتر پاره کرده‌اند، توصیه می‌کنند که همیشه یک شی تازه، هرچند کم‌ارزش را جایگزین قبلی‌ها بکنید. تنها چیزی که مطلقا اجازه‌ی برداشتنش را ندارید، دفترچه و مدادی است که از همان ابتدا در جعبه گذاشته شده است. هرکس که گنجینه را کشف می‌کند، باید نام و مشخصاتش را همراه با یک جمله‌ی یادگاری بنویسد.

 

  • اگر پیدا کردیم یا نکردیم

چه این اشیا را پیدا بکنید یا نه، باید به سایت مبدا برگردید تا عکس‌ها و مشاهداتتان را با بقیه به اشتراک بگذارید. آنهایی که گنجینه‌ را پیدا کرده‌اند، می‌توانند عکسی یادگاری از خودشان یا محل کشف را در سایت آپلود کرده، از جزییات راه و جذابیت‌های مسیر بنویسند. کسانی هم که نتوانسته‌اند گنجینه‌ها را پیدا کنند، می‌توانند دلیلشان را در همین سایت بنویسند.

ایول!
2

Tags:


درباره نویسندهBack to Top ↑