چی بپوشیم؟ کت و شلوار اداری

پست شده در ۱ مرداد ۱۳۹۵ | توسط اشکان خسروپور

5

چطور سرکار کت بپوشیم و پخته نشویم؟

 

خورشید خانم این‌روزها حضور گرمی دارند. حضورشان مایه دل‌گرمی و البته، تن‌گرمی شدید است. همین حضور گرم ایشان باعث می‌شود که کت و شلوار پوشیدن و سرکار رفتن برای عده‌ای کثیری از ملل مختلف جهان کابوسی جدی باشد. چطور می‌شود با کت و شلوار اداری کنار آمد؟ این سوال را «بلومبرگ» از عده‌ای کارمند درست و حسابی حوزه‌ی مد و لباس که خودشان هم باید سرکار کت و شلوار بپوشند،‌پرسیده و جوابشان را ما برای شما ترجمه کرده‌ایم؟

 

چه کسانی درباره کت شلوار اداری توصیه دارند؟

بلومبرگ سراغ کسانی رفته که اهل دنیای مد و لباس هستند و خودشان هم باید سرکار کت و شلوار بپوشاند. آنها به چند سوال ساده جواب می‌دهند. اینکه امروز چی پوشیده‌اند، برای کنار آمدن با گرمای هوا و پوشیدن کت و شلوار چه می‌کنند و توصیه‌هایشان برای دیگران چیست. ما با بخش اول داستان کاری نداریم چون این دوستان کت و شلوارهای مارک می‌پوشند که ما در دسترس‌مان نیست و اگر هم باشد، پول خریدنش را نداریم. اما حرف‌هایشان و راه حل خودشان برای پوشیدن کت و شلوار و خنک ماندن همزمان را برایتان یک جا جمع کرده‌ایم. آنها را بخوانید.

 

هرکس چه کت شلوار اداری یشنهاد داده؟

پیشنهادها و حرفها را خلاصه و به صورت تک جمله آورده‌آیم که سریع بخوانید و هرکدام که به دردتان می‌خورد، بردارید و ببرید، سلف‌سرویس‌طور!

  • کت کتانی بپوشید، ترجیحا بدون آستر.
  • به محض این‌که به دفتر کارتان رسیدید، کت را کنار بگذارید. اگر باید کراوات بزنید – دکتر هستید یا در یک شرکت خارجی کار می‌کنید یا به هر دلیل دیگری – آن را هم کنار بگذارید یا گره‌ کراوات را شل کنید تا هروقت مهمان آمد، سفتش کنید.
  • وقتی در خیابان هستید و کت و شلوار به تن دارید، عجله نکنید. از سایه بروید. برای عجله نداشتن هم باید زودتر از مبدا خارج شوید.
  • اگر مجبور هستید که مدام کت و شلوار به تن داشته باشید و نمی‌توانید آن را بی‌خیال شوید، صبح‌ها یک دوش آب سرد بگیرید و جاهایی باشید که حتما دستگاه تهویه هوا روشن باشد.
  • یکی از این کارمندان نوشته: «من همیشه یک جعبه ایمنی تابستانی دم دستم دارم. در این جعبه یک ادکلن، ضد عرق و دستمال مرطوب نگه می‌دارم تا هروقت که لازم شد از آنها استفاده کنم.» توصیه بانمکی است. شاید به دردتان بخورد.
  • یکی دیگر از کت شلوارپوش‌ها نوشته: «من چند تی‌شرت یا پیراهن آستین‌کوتاه در کشوی میزم دارم. البته همیشه نمی‌شود آنها را پوشید اما گاهی که کلافه هستیم، چرا که نه؟»
  • رنگ‌های روشن همیشه جواب می‌دهند.

 

ایول!
5

Tags: , , , , , ,


درباره نویسنده

اشکان خسروپور

کتاب را باید با چای خورد، این‌طوری مزه‌اش بهتر است و اصلا بیشتر حال آدم را خوب می‌کند. کتاب‌های زیادی هستند، همین‌طور نویسنده‌های دهان‌پرکنی که اسمشان را شنیده‌ایم اما هیچ‌وقت آنها را نخوانده‌ و ندیده‌ایم. من اشکان خسروپور، روزنامه‌نگار هستم و کارم در «چی» این است که پیشنهاد بدهم، چه کتاب‌هایی با چای داغ می‌چسبند. برای خواندن آثار نویسنده‌های خوب کمک‌تان می‌‌کنم از کجا شروع کنید که توی ذوقتان نخورد.گاهی با بسته‌های خواندنی پیشنهادی هم حالمان را خوب می‌کنیم.Back to Top ↑